Старый Новый год 2018: щедривки на украинском языке

Сегодня 15
Старый Новый год 2018: щедривки на украинском языке

13 января украинцы отмечают Меланки, или Щедрый вечер – народный и церковный праздник в канун "старого" Нового года. Это новогодний обряд с традиционным переодеванием в животных и фольклорных персонажей.

В некоторых регионах Украины щедруют на старый Новый год (13-14 января), а в некоторых – накануне Крещения, 18 января.

Одной из самых известных щедривок считают музыкальное произведение украинского композитора Николая Леонтовича "Щедрик". Эта композиция стала очень популярной не только в Украине, но и на Западе, где песню называют Carols of the Bells.

Напомним, ранее мы подготовили для вас лучшие поздравления со Старым Новым годом 2018: красивые открытки, короткие стихи и смс.

*** Ой сивая та і зозуленька Щедрий вечір, добрий вечір, Добрим людям на здоров’я! Усі сади та і облітала, Щедрий вечір, добрий вечір, Добрим людям на здоров’я! А в одному та і не бувала. Щедрий вечір, добрий вечір, Добрим людям на здоров’я! А в тім саду три тереми: Щедрий вечір, добрий вечір, Добрим людям на здоров’я! А в першому – красне сонце, Щедрий вечір, добрий вечір, Добрим людям на здоров’я! А в другому – ясен місяць, Щедрий вечір, добрий вечір, Добрим людям на здоров’я! А в третьому – дрібні зірки. Щедрий вечір, добрий вечір, Добрим людям на здоров’я! Ясен місяць – пан господар, Щедрий вечір, добрий вечір, Добрим людям на здоров’я! Красне сонце – жінка його, Щедрий вечір, добрий вечір, Добрим людям на здоров’я! Дрібні зірки – його діти. Щедрий вечір, добрий вечір, Добрим людям на здоров’я!

*** В нашій Україні Свято гарне є! Це Щедрівка з сином Щедриком іде!

Віхола танцює З Щедриком вгорі, І Щедрівку чути В кожному дворі! Весь народ радіє, Пісеньки співа. В тих піснях лунають Чарівні слова.

На добро, достаток, Щастя та любов Шле благословіння Чудо-дзвін церков!

Панував завжди щоб В Україні мир, Землю нашу рідну Бог благословив!

*** В щедрий вечір, в Новий рік Ми вітаємо усіх! Діти хай у Вашім домі Будуть вік увесь здорові, Господиня хай радіє, А господар має втіху: В новий рік добро, надіє, Хай приспить щедрівка лихо. В Щедрий вечір щедрівонька, Прилетіла ластівка. Гарну пісню заспівала, Всій землі защедрувала.

Ми почули голос птиці, Пісню з нею заспівали. Приготуйте нам гостинці, Щоби Вам защедрували.

В щедрий вечір, в Новий рік Ми вітаємо усіх! Будьте щедрі та багаті, Пісня хай дзвенить у хаті. Господиня, наче квітка, А господар, ніби сокіл, І такі ж хороші дітки! З Новим Щастям! З Новим Роком! Я щедрівочку свою Добрим людям роздаю, Ви її усім співайте, Всюди радість засівайте.

В щедрий вечір, в Новий рік Ми вітаємо усіх! Будьте здорові, щасливі й багаті! Хай пісня чудова лунає на святі!

*** Прийшли щедрувати До вашої хати. Щедрий вечір, Добрий вечір.

Тут живе господар – Багатства володар. Щедрий вечір, Добрий вечір.

А його багатство – Золотії руки. Щедрий вечір, Добрий вечір.

А його потіха – Хорошії діти. Щедрий вечір, Добрий вечір.

"Щедрик"

Щедрик, щедрик, щедрівочка, Прилетіла ластівочка, Стала собі щебетати, Господаря викликати: – Вийди, вийди, господарю, Подивися на кошару, Там овечки покотились, А ягнички народились. В тебе товар весь хороший, Будеш мати мірку грошей. Хоч не гроші, то полова, В тебе жінка чорноброва. Щедрик, щедрик, щедрівочка, Прилетіла ластівочка.

*** Як ходили ми бродили, То щедрівочку зустріли.

З нею ми прийшли до хати, Тож дозвольте щедрувати!

Щастя, радості, достатку, В охорону – ангелятко!

Хай приходять до оселі Друзі вірні і веселі,

Море сміху і любові. Щоб усі були здорові!