У нового держсекретаря США буде складна місія

Обозреватель 5
У нового держсекретаря США буде складна місія

Президент США Дональд Трамп оголосив про відставку Держсекретаря Рекса Тіллерсона. Його місце займе директор ЦРУ Майк Помпео. Яких змін варто очікувати?

Я не очікую ніяких змін у політиці США найближчим часом, тим більше, що на сьогодні політика визначається вже не тільки рішеннями президента, тим більше, держсекретаря, а актами Конгресу. Тому немає ніяких підстав очікувати якихось суттєвих змін.

А причин відставки могло бути багато. В тому числі особисті конфлікти.

У Майка Помпео буде складна місія. Йому треба буде вибудовати відносини всередині самого державного департаменту, де у Тіллерсона були великі проблеми через те, що дуже багато хто не сприймає нового президента. І йому треба буде вибудовати відносини з президентом, з адміністрацією президента, і при цьому уникнути загострення особистих конфліктів навколо того, що в минулому він займав більш гостру позицію - фактично був у яструбиних позиціях щодо Росії і щодо інших питань зовнішньої політики. Тому у нього буде складна місія. Чи зможе він з нею впоратись, наскільки він досвідчений - за цим треба спостерігати.