InternetUA

https://internetua.com/

Коли Прощена неділя 2023 року: що не можна робити, традиції та прикмети.

Від 20 до 26 лютого в Україні святкують Масницю. Останній день цього тижня називають Прощеною неділею. Читайте в матеріалі ТСН.ua — що не можна робити цього дня і як правильно просити пробачення.

Останній день Масниці (Колодія) називають Прощена неділя. Одразу після нього розпочинається Великий піст , який триватиме до Великодня. Інші назви цього дня — Сиропусна неділя, Прощений день, Сиропуст. На Прощену неділю все ще дозволяється вживати яйця, молочні продукти. Але головна традиція цього дня — вибачити своїх близьких, друзів чи знайомих і попросити вибачення у них самих.

Коли Прощена неділя 2023 року: точна дата

Прощена неділя — це перехідне свято, яке пов'язане із святкуванням Великодня. 2023 року воно припадає на 26 лютого . Вже наступного дня (27 лютого) у вірян розпочнеться Великий піст, коли заборонено вживати м'ясо, рибу, молочні та сирні продукти, яйця та, в деякі дні, гарячі страви з олією. Триватиме така заборона до 16 квітня. 2023 року саме цього дня будемо святкувати Воскресіння Христове.

Прощена неділя: що не можна робити

У Прощену неділю Церква забороняє вживати алкогольні напої, а також страви з м'яса. Так віряни можуть краще підготуватися до Великого посту.

Також цього дня заборонено шити, вишивати, прати, в'язати, прибирати, займатися важкою фізичною працею чи рукоділлям.

Категорично не можна лаятися, ображати і ображатися, лихословити чи кричати на дітей.

Якщо людина попросила у вас вибачення, ви не можете їй відмовити в ньому.

Після трапези не варто прибирати зі столу, тому що це вважається поганою прикметою. Всі страви накриваються рушником — так ви закличете в дім добробут і щастя.

У Прощену неділю за народними переказами відбувається Страшний суд. Тому цього дня заборонено згадувати свої гріхи та виходити з дому після заходу сонця.

Традиції та особливості цього дня

Прощена неділя повинна починатися у храмі. Там священник читає проповідь, а потім звертається до прихожан та просить вибачення за свої вільні та невільні гріхи. В Євангелії про це навіть є окрема фраза: "А якщо не будете прощати людям провин їх, то і Отець ваш не пробачить вам провин ваших".

Від самого ранку у Прощену неділю віряни просять вибачення у всіх членів сім'ї. В давні часи одружені сини та заміжні доньки обов'язково приїжджали в отчий будинок, щоб попросити у батьків вибачення і вибачити всіх самим.

Важлива традиція цього дня — відвідування могил. Там просять вибачення також у тих родичів, з якими вже не можна поговорити.

Не менш важливим є прийняття вибачення у тих, хто його просить. Жодній людині цього дня не можна відмовляти у прощенні.

Наші предки у Прощену неділю символічно спалювати опудало із соломи (зиму), яке заготовляли ще в перші дні Масниці.

Прощена неділя: як просити вибачення і що потрібно казати іншим

Ранок починається з того, що людина просить вибачення у всіх своїх рідних. Цікаво, що спочатку старші члени сім'ї вибачаються перед молодшими.

Коли у вас попросили вибачення, потрібно сказати: " Бог простить і я прощаю ". Якщо з якихось причин ви поки не можете вибачити цю людину, тобі говорять: " Я поки не можу тебе пробачити, але я щиро бажаю, щоб Бог пробачив тебе ".

Просячи вибачення, людина просить не суду з боку інших, а просто визнає, що завдала своїми словами чи діями болю і жалкує про це.

Народні прикмети

Якщо вже прилетіли ластівки — зовсім скоро прийдуть теплі дні.

Вітер дме зі східного боку — чекайте на потепління, з південного — буде тепла, але дощова погода, а з північного — на холоди.

Оптимізувати рутинні процеси допоможе використання плагінів. Ну а ми допоможемо в їх пошуку.
Останні новини
Главное за день от Жданова: немецкие  «кошечки»  в Украине и новый  «Бахмут».

Главное за день от Жданова: немецкие «кошечки» в Украине и новый «Бахмут».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #итоги #аналитика UA - Авдіївка може повторити долю Бахмута. У цей же час в Україну продовжують надходити німецькі танки. А Путін вирішив розмістити ядерну збр...

Ядерный приговор. Резонансный шаг Кремля обернется крахом для Беларуси

Ядерный приговор. Резонансный шаг Кремля обернется крахом для Беларуси

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #россия #беларусь #ядерка UA - Путін у відповідь на масштабне постачання західного озброєння Україні планує розмістити в Білорусі ядерку. Як сприйняли у світі...

Трагический  «привет»  от РФ и решение по востоку. Обзор фронта за 27 марта от Жданова

Трагический «привет» от РФ и решение по востоку. Обзор фронта за 27 марта от Жданова

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #фронт #всу #армияроссии UA - РФ завдала удару по Слов'янську. Авдіївка наздоганяє Бахмут, ухвалено важливе рішення щодо оборони міста. А в цей же час бойове н...

Беларусь в ядерных заложниках, Молдова готовит спецназ.

Беларусь в ядерных заложниках, Молдова готовит спецназ.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #аналитика #беларусь #молдова #россия UA - Путін узяв Білорусь у ядерні заручники. Три країни НАТО готують спецназ Молдови. А в Україну продовжує прибувати зах...

В Крыму истерика. Кремлевские шавки уже не надеются на армию России

В Крыму истерика. Кремлевские шавки уже не надеются на армию России

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #крым UA - Гауляйтер Криму Аксьонов зрозумів, що сподіватися на російську армію, яка вже видихнулася, марно, і вирішив створити власну ПВК "Конвой". Про що го...

Акции протеста и всеобщая забастовка в Израиле

Акции протеста и всеобщая забастовка в Израиле

В Израиле уже три месяца не утихают протесты в связи с судебной реформой, предложенной правящей партией страны во главе с премьер-министром Биньямина Нетаньяху. Она предполагает расширение полномочий кабмина по отбору судей и ограничение возможнос...