InternetUA

https://internetua.com/

Астрономи визначили таємничий «двигун» надпотужного міжгалактичного джерела світла.

Яскраве інфрачервоне світло, що спалахує від двох галактик у процесі злиття, щойно вирвано зі схованки. Використовуючи JWST, астрономи визначили точне розташування світла за товстою стіною пилу, яка закриває його на інших довжинах хвиль. Що б випромінювало світло, поки невідомо, але звуження його місця допоможе зрозуміти, що це таке, і чому воно світить набагато яскравіше, ніж очікувалося.

«Космічний телескоп Джеймса Вебба надав нам абсолютно нові погляди на Всесвіт завдяки найвищій просторовій роздільній здатності та чутливості в інфрачервоному діапазоні», — каже астрофізик Ханае Інамі з Хіросімського астрофізичного наукового центру університету Хіросіми в Японії.

«Ми хотіли знайти «двигун», який живить цю систему галактик, що зливається. Ми знали, що це джерело було глибоко приховано космічним пилом, тому ми не могли використовувати видиме або ультрафіолетове світло, щоб знайти його. Тільки в середньому інфрачервоному діапазоні, спостережуваному з космічного телескопа Джеймса Вебба, чи ми тепер бачимо, що це джерело затьмарює все інше в цих галактиках, що зливаються?»

Хоча Всесвіт здебільшого порожній простір, злиття галактик не є рідкістю. Масивні галактики зближуються невблаганною силою тяжіння, об’єднуючись, утворюючи більші галактики.

Це навіть не якась віддалена річ, яка трапляється лише з іншими галактиками деінде: Чумацький Шлях сам по собі є космічним монстром Франкенштейна, частково складеним з усіх інших галактик, які він поглинув за мільярди років свого життя.

Багато прикладів злиття галактик на різних стадіях було виявлено в ширшому Всесвіті, але це повільний процес, який може тривати від мільйонів до мільярдів років.

Вчені мають взяти приклади, які ми маємо, і реконструювати часову шкалу навколо них, як окремий кадр із фільму, і єдині інші приклади – це окремі кадри з подібних, але різних фільмів. Це копітка робота, але це один із найкращих інструментів, які ми маємо для розуміння злиття галактик.

Ми також знаємо, зі світла, випромінюваного цими злиттями, що вони досить жваві. Хоча галактики здебільшого являють собою космос, зірки можуть стикатися одна з одною або гравітаційно взаємодіяти, порушуючи орбіти одна одної.

Хмари зореутворюючого газу між зірками також можуть стикатися одна з одною, створюючи поштовхи, які можуть викликати шалені хвилі зореутворення, відомі як спалахи зірок, видимі як інфрачервоне світло, що виблискує з хмар пилу.

Це те, що вчені очікували побачити, коли у 2010 році звернули інфрачервоний космічний телескоп Спітцер до злиття галактик під назвою IIZw096 за 500 мільйонів світлових років.

Натомість вони виявили яскраве інфрачервоне світло, яке сяяло в центрі що триває зіткнення. На жаль, Spitzer не запропонував достатньо високої роздільної здатності, щоб визначити точне розташування джерела світла, і цю таємницю довелося відкласти.

The use of plugins will help to optimize routine processes. Well, we will help in their search.
Останні новини
Испания до конца следующей недели отправит в Украину первые шесть танков.

Испания до конца следующей недели отправит в Украину первые шесть танков.

Испания пришлет свою первую партию современных боевых танков в Украину до конца следующей недели, как только завершатся последние полевые стрельбы, говорится в распространенном 23 марта заявлении Министерства обороны Испании

Крым.Реалии

А был ли царь настоящий? Шейтельман разъяснил, кто был в Мариуполе.

А был ли царь настоящий? Шейтельман разъяснил, кто был в Мариуполе.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #шейтельман #мариуполь #путин #рф #украина UA - Хто їздив до Криму та Маріуполя: двійник чи сам Путін? На думку публіциста Михайла Шейтельмана (@sheitelman), це не має...

«Сходив за водою і знайшов окупантів», – молоді бійці ТрО розповіли про операцію на Луганщині.

«Сходив за водою і знайшов окупантів», – молоді бійці ТрО розповіли про операцію на Луганщині.

Молоді хлопці зі Луганської бригади Сил тероборони ЗСУ розповідають про бій з росіянами на Луганському напрямку. «Поки наші хлопці закопувалися, один з нас вирішив сходити за водою. І так вдало сходив, що знайшов росіян», – розповідає 21-річний бо...

«Всадник ядерного апокалипсиса». Бухой Медведев снова угрожает миру - Гудков ответил

«Всадник ядерного апокалипсиса». Бухой Медведев снова угрожает миру - Гудков ответил

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #гудков #путин #рф #медведев UA - У черговому алкогольному чаді Медведєв знову почав лякати світ наближенням ядерного апокаліпсису. А тим часом у Росії знімаю...

ВСУ в Крыму и протесты мобиков - Пионтковский выдал план свержения Путина.

ВСУ в Крыму и протесты мобиков - Пионтковский выдал план свержения Путина.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #пионтковский #фейгин #путин #всу #крым UA - Політолог і публіцист Андрій Піонтковський @Andrei_Piontkovsky в ефірі @FeyginLive розповів, які події спричинять політичн...

Позиция США резко изменилась. Путина ждут неприятности - Пионтковский

Позиция США резко изменилась. Путина ждут неприятности - Пионтковский

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #фейгин #пионтковский #сша UA - Чому в США різко змінилася позиція щодо переговорів з Росією та про що свідчить рішення суду в Гаазі про ордер на арешт Путіна? Своєю д...

1

Россия готова отдать Китаю все. Пекин разорвет ее на куски - Шейтельман

Россия готова отдать Китаю все. Пекин разорвет ее на куски - Шейтельман

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #шейтельман #путин #пекин #китай UA - Сі посадив Путіна на трон ще на один строк, хоча дід вже досить старий. Чим бункерний вигідний Китаю і що він готовий в...