InternetUA

https://internetua.com/

Біженці у Польщі можуть масово втратити соцвиплати навесні.

У Польщі українцям для легального перебування та отримання соціальних виплат необхідно зробити низку кроків. Зокрема, потрібно поквапитися отримати номер PESEL UKR.

Про це повідомляється на Міграційній платформі EWL.

Отримання номера PESEL UKR

Так, навесні запрацювали нові правила. Потрібно отримати номер PESEL UKR протягом 30 днів з моменту в'їзду до Польщі, щоб не втратити номер, виїжджаючи з країни, під час повернення потрібно повідомити польського прикордонника про в'їзд на основі тимчасового захисту.

Окрім того, необхідно відмовитися від статусу тимчасового захисту в Польщі при виїзді в іншу країну ЄС від 30 днів — під час повернення до Польщі отримати статус більше не буде можливості. Якщо громадянин України перебуває понад 30 днів поза Польщею, він автоматично втрачає PESEL.

PESEL UKR — це документ, який дає можливість перебування у Польщі терміном на 18 місяців з можливістю виїхати з країни на термін до 30 днів. Він дозволяє отримувати соціальні виплати, користуватися державними медичними послугами, офіцій‌но працювати та навчатися.

У 2022 році набуття статусу Pesel Ukr було цілком добровільним. Українці могли його оформити та скористатися перевагами. Втім, раніше була змога перебувати на території Польщі і без внесення в національний реєстр із позначкою Ukr. Тепер саме на його підставі надаватимуть тимчасовий захист українцям у Польщі.

Перевірити чинний статус PESEL можна за посиланням.

Подання декларації

До 2 травня 2023 року потрібно подати декларацію PIT-37 щодо одного з основних податків для працюючих фізосіб. Відрахування від заробітної плати роботодавець здійснює самостійно. Однак, щоб "вирівняти" фінансові неточності, треба заповнити декларацію. За умови переплати держава має повернути кошти. Якщо буде недоплата, працівникові доведеться доплатити.

При цьому поїздка в Україну протягом року не знімає боргу зі сплати податку навіть, якщо українці пропрацювали у Польщі тиждень чи один день.

Соцдопомога "Сім'я 500+"

Ще навесні українці мають встигнути написати заяву на соціальну допомогу "Сім'я 500+". Її можна подати до кінця квітня. Сума виплати становить 4 тис. гривень по догляду за дитиною щомісяця.

Інші кроки

Ще треба відмовитись від "500+" при виїзді в Україну більше ніж на 30 днів. Потрібно повідомити про від'їзд у профілі на сайті ZUS, служба має доступ до інформації про перетин кордону (ZUS вже зафіксувала суму необґрунтовано виплаченої допомоги, яку потрібно повернути).

Останні новини
Походу на Москву - быть. Важнейшее заявление Легиона  «Свобода России»

Походу на Москву - быть. Важнейшее заявление Легиона «Свобода России»

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #легион #рф #кремль UA - На Росію після повалення режиму Путіна на певний час чекає воєнна диктатура, далі буде побудовано демократію. Зараз же Легіон "Свобо...

1

Херсон: евакуація з окупованих територій під обстрілами.

Херсон: евакуація з окупованих територій під обстрілами.

У Херсоні під час евакуації людей зі затоплених ділянок, зокрема окупованих територій, почався ворожий обстріл. Людей терміново евакуювали. Свідками цього стала і наша знімальна команда. У ніч на вівторок, 6 червня, війська РФ підірвали Каховську ...

Жданов за 10 июня: успехи ВСУ и гражданская война в России.

Жданов за 10 июня: успехи ВСУ и гражданская война в России.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #аналитика #итоги Канал Олега Жданова - @OlegZhdanov UA - Військовий експерт Олег Жданов дав огляд ситуації на фронті, назвав головні військово-політичні новин...

6

Зеленский не сдержал эмоций и жестко наехал на ООН

Зеленский не сдержал эмоций и жестко наехал на ООН

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #зеленский #оон UA - Підрив росіянами греблі Каховської ГЕС вкотре показав безпорадність міжнародних організацій, зокрема ООН. На це відреагував президент Вол...

Удар по Крыму, Зеленский - Путину, прорыв в Бахмуте.

Удар по Крыму, Зеленский - Путину, прорыв в Бахмуте.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #актуальное #итогидня UA - ЗСУ продовжують рухатися вперед, в окупованому Сімферополі прогриміли вибухи, а Володимир Зеленський відповів на питання про старт контрнаст...

1

ВСУ пошли вперед на двух направлениях - орков ждет большой  «котел».

ВСУ пошли вперед на двух направлениях - орков ждет большой «котел».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #ягун #всу #контрнаступлениевсу UA - Чи справді українська армія розпочала довгоочікуваний контрнаступ, про що вже кілька днів кричать російські пропагандист...