InternetUA

https://internetua.com/

Декілька причин втоми, про які ви могли не знати

Втома часто пояснюється рутинними переробками та недоліком сну, але її причинами можуть бути серйозніші стани – часом такі, про які ніколи не подумаєш, якщо сам не лікар.

Якщо ви відчуваєте себе останнім часом виснаженим, можливо, настав час звернутися до фахівця і обговорити проблему. Втома не слід вважати рядовим нездужанням. Ось кілька причин цього стану, які ви могли не знати.

Алергія. Існують класичні симптоми сезонної алергії, такі як чхання та сльозотеча. Але також є менш відомі симптоми, які включають занепад сил і втому. Це відбувається через те, що організму доводиться старанніше працювати, щоб відобразити алерген – така робота забирає додаткову енергію. До речі, проблеми зі втомою можуть викликати не лише алергени, а й ліки від алергії.

Любов до солодкого. Коли ви їсте солодке або вживаєте продукти, багаті на рафіновані вуглеводи (наприклад, білий хліб, макарони, випічку), це викликає різкий стрибок рівня цукру в крові і з ним – приплив енергії. Однак у відповідь організм підвищує вироблення гормону інсуліну, який допомагає клітинам тіла використовувати цей цукор. В результаті рівень глюкози через деякий час різко падає, а ви відчуваєте занепад сил. Коли ви збираєтеся з’їсти солодку або багату на вуглеводи їжу, збалансуйте її білком або якимось корисним жиром.

Проблеми із щитовидною залозою. Заліза виробляє гормони, що регулюють використання енергії організмом. Коли вони не виробляються в достатній кількості, це викликає гіпотиреоз, який порушує чи уповільнює багато функцій тіла. Почуття втоми може бути наслідком уповільнення метаболічних процесів.

Анемія. У її випадку знижується рівень гемоглобіну – багатого на залізо білка, який допомагає еритроцитам переносити кисень з легенів до інших частин тіла. В результаті організм не отримує достатньо крові, багатої киснем – це сприяє сонливості, втраті енергії, часом дуже сильної втоми, що не проходить після сну чи відпочинку.

Проблеми із глютеном. Глютен – це білок, що міститься у пшениці, ячмені, житі. У деяких людей глютена пошкоджує тонку кишку і викликає проблеми з травленням, які заважають нормально засвоювати поживні речовини з їжі – це, своєю чергою, викликає постійну втому. При такому порушенні продукти з глютеном виключаються з раціону.

Розсіяний склероз (РС). Розсіяний склероз – це аутоімунне захворювання, при якому імунна система атакує головний та спинний мозок, ушкоджуючи мієлінове покриття нервових волокон. Втома – поширений симптом цього захворювання, з нею стикаються близько 80 відсотків пацієнтів.

Рак. Онкологічні захворювання мають властивість впливати на метаболічні шляхи і знижувати рівень мітохондріальної енергії організму. Якщо ви довгий час не можете позбутися відчуття втоми, запишіться на прийом до лікаря.

Кофеїн. Будучи природним стимулятором, кофеїн сприяє прискоренню багатьох процесів в організмі, але в цьому випадку тіло також швидше починає відчувати виснаження. Якщо в раціоні багато кофеїну (він міститься не тільки в каві), але мало поживних речовин (вітамінів, мінералів, білка, корисних жирів), напади втоми будуть гарантовані.

Correctly placed accents on the site help designers to attract the user’s attention and direct him to the main goal - order.
Останні новини

На пляжі в Нідерландах виявили істоту, яку називають "рибою-вампіром".

Морська мінога, яка є паразитичною кровоссальною рибою, була виявлена морським біологом Ярко Хавермансом на голландському острові Тексель. Цю істоту з кількома рядами зубів часом називають “рибою-вампіром”.

InternetUA

“У сусіда в кухні стирчав снаряд”. Мешканка Бучі про окупацію міста,  росіян та пожежу в будинку

“У сусіда в кухні стирчав снаряд”. Мешканка Бучі про окупацію міста, росіян та пожежу в будинку

Рік тому, 31 березня 2022-го ЗСУ звільнили з-під російської окупації місто Буча на Київщині. Місцева мешканка Олена Чиченіна, яка застала початок окупації, згадує розмови з російськими військовими, розповідає про пожежу в своєму під’їзді, виїзд з ...

Путин уже проиграл. Война закончится в этом году - прогноз Пионтковского

Путин уже проиграл. Война закончится в этом году - прогноз Пионтковского

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #пионтковский #сша #всу UA - У США рішуче налаштовані підтримувати ЗСУ, особливо напередодні вирішальної битви. Політолог та публіцист Андрій Піонтковський @A...

Рты Путина ошарашили россиян: хороших новостей лучше не ждать.

Рты Путина ошарашили россиян: хороших новостей лучше не ждать.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #Цимбалюк #путин #россия #лавров #песков UA - Журналіст і блогер Роман Цимбалюк (@RomanTsymbaliuk) розібрав заяви Пєскова та Лаврова, в яких ті визнали, що найближчим ...

Китай забирает у России часть регионов - Фейгин уточнил, какие.

Китай забирает у России часть регионов - Фейгин уточнил, какие.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #рф #россия #фейгин #рф #россия #китай RU - Историческая миссия Китая - вернуть свои земли, который пока принадлежат России. И похоже скоро у Пекина это получится. В и...

Бункерный своей глупостью подставил Китай. Путин совершает ошибку за ошибкой - Пионтковский

Бункерный своей глупостью подставил Китай. Путин совершает ошибку за ошибкой - Пионтковский

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #путин #кремль #китай #ядерка #пионтковский UA - Заява Путіна про розміщення ядерної зброї в Білорусі суперечить домовленостям Кремля з Китаєм. На думку публі...

Мобилизация по-новому, армия дронов и неадекватный Путин - Жданов озвучил главные новости дня.

Мобилизация по-новому, армия дронов и неадекватный Путин - Жданов озвучил главные новости дня.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #мобилизация #дроны #путин #главное RU - В США сделали заявление о недопустимости заморозки войны, Верховная Рада озаботилась процессом мобилизации, а в Минциф...