InternetUA

https://internetua.com/

Експерт розповів, як правильно прогрівати двигун автомобіля взимку.

У всіх куточках України взимку спостерігається мінусова температура. Для водіїв морози завжди є випробуванням.

Особливо, якщо показання термометра опускаються до рекордно низьких значень (наприклад, -20 і нижче). Так ось виникає питання щодо необхідності прогрівання двигуна транспортного засобу.

Багатьох цікавить скільки часу гріти агрегат і як пересуватися в перші хвилини їзди

  • Якщо брати до уваги автомобілі, обладнані карбюратором, то на таких машинах прогрів двигуна є обов’язковим. За бажання водій може відразу почати рух на витягнутій ручці “підсосу”, але така їзда завдасть лише дискомфорту.

Зокрема, двигун працюватиме на занадто високих обертах, на низькій швидкості не вдасться досягти плавності ходу, а також одночасно з цим завдаватиме шкоди двигуну, оскільки йому доведеться працювати на збагаченій суміші.

  • Щодо інжекторних двигунів, то вони на холодну працюють рівно і починати рух можна без попереднього прогріву агрегату.

Більше того, в інструкціях до деяких автомобілів зазначено, що починати рух можна не прогріваючи двигун. Проте за фактом така думка докорінно невірна.

Прогрів сучасного двигуна

Незалежно від того, який двигун встановлений під капотом автомобіля, нагрівати агрегат потрібно. Адже кожен двигун розрахований на певну температуру роботи, і це аж ніяк не негативні значення.

Крім того, теплові зазори на холодну значно відрізняються від свідчень, які з’являються при прогріванні двигуна. Також варто враховувати, що двигун на холодну запускається завжди без моторного мастила.

Це вже в процесі його роботи масляний насос починає подавати рідину до всіх деталей агрегату, що труться. Саме тому прогрівання двигуна необхідне.

Тривалість прогріву

Окремо варто поговорити про час прогрівання агрегату. Так, сучасні синтетичні олії дозволяють безпечно запускати двигуни за будь-яких морозів.

Причому агрегату зовсім не завдається шкоди. Однак необхідно враховувати, що для досягнення максимальної ефективності роботи оливи останній потрібно прогрітися до позитивної температури.

Для цього вистачить 3-5 хвилин роботи двигуна на холостих обертах. Гріти агрегат протягом 30 хвилин не потрібно. Винятком є ​​лише неякісні дешеві олії. Брендовим рідинам достатньо кількох хвилин, щоб вийти на робочий режим.

Також варто відзначити, що прогрітися має і антифриз. Наприклад, в 20 градусний мороз достатньо 5 хвилин, щоб охолоджувальна рідина прогрілася до 30 градусів.

Через 5 хвилин можна рушати, але, як показує практика, такий старт принесе лише дискомфорт. Салон автомобіля навряд чи встигне прогрітися за 5 хвилин.

Крім того, швидше за все вікна будуть запітнілі. Також не прогріється коробка перемикання передач, що призведе до її скрутної роботи.

Особливо це стосується автоматичних КПП. Саме тому, щоб початок руху був комфортним, автомобіль можливо доведеться гріти до 15-20 хвилин.

П’ятихвилинного прогріву буде цілком достатньо при невеликих морозах (не нижче -10).

Головне після старту не навантажувати автомобіль, не давати двигуну працювати на високих обертах і не розганятися до граничних швидкостей. Поступово двигун вийде на робочий режим, що може статися через 5-10 хвилин його роботи.

Це спосіб зрозуміти, що потрібно вашій аудиторії та як чином їм це надати. Адже завдання будь-якого продукту – бути корисним.
Останні новини

Білл Гейтс назвав найважливіше технологічне досягнення за 50 років.

Один із засновників технологічної корпорації Microsoft Білл Гейтс заявив, що модель штучного інтелекту GPT від стартапу OpenAI є найреволюційнішим досягненням у галузі технологій за останні 50 років. 

InternetUA

А был ли царь настоящий? Шейтельман разъяснил, кто был в Мариуполе.

А был ли царь настоящий? Шейтельман разъяснил, кто был в Мариуполе.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #шейтельман #мариуполь #путин #рф #украина UA - Хто їздив до Криму та Маріуполя: двійник чи сам Путін? На думку публіциста Михайла Шейтельмана (@sheitelman), це не має...

«Сходив за водою і знайшов окупантів», – молоді бійці ТрО розповіли про операцію на Луганщині.

«Сходив за водою і знайшов окупантів», – молоді бійці ТрО розповіли про операцію на Луганщині.

Молоді хлопці зі Луганської бригади Сил тероборони ЗСУ розповідають про бій з росіянами на Луганському напрямку. «Поки наші хлопці закопувалися, один з нас вирішив сходити за водою. І так вдало сходив, що знайшов росіян», – розповідає 21-річний бо...

«Всадник ядерного апокалипсиса». Бухой Медведев снова угрожает миру - Гудков ответил

«Всадник ядерного апокалипсиса». Бухой Медведев снова угрожает миру - Гудков ответил

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #гудков #путин #рф #медведев UA - У черговому алкогольному чаді Медведєв знову почав лякати світ наближенням ядерного апокаліпсису. А тим часом у Росії знімаю...

ВСУ в Крыму и протесты мобиков - Пионтковский выдал план свержения Путина.

ВСУ в Крыму и протесты мобиков - Пионтковский выдал план свержения Путина.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #пионтковский #фейгин #путин #всу #крым UA - Політолог і публіцист Андрій Піонтковський @Andrei_Piontkovsky в ефірі @FeyginLive розповів, які події спричинять політичн...

Позиция США резко изменилась. Путина ждут неприятности - Пионтковский

Позиция США резко изменилась. Путина ждут неприятности - Пионтковский

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #фейгин #пионтковский #сша UA - Чому в США різко змінилася позиція щодо переговорів з Росією та про що свідчить рішення суду в Гаазі про ордер на арешт Путіна? Своєю д...

1

Россия готова отдать Китаю все. Пекин разорвет ее на куски - Шейтельман

Россия готова отдать Китаю все. Пекин разорвет ее на куски - Шейтельман

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #шейтельман #путин #пекин #китай UA - Сі посадив Путіна на трон ще на один строк, хоча дід вже досить старий. Чим бункерний вигідний Китаю і що він готовий в...