InternetUA

https://internetua.com/

У Росії дедалі більшає приватних армій — наслідки.

Українська армія стала однією з найсильніших у світі, а Росію потрібно на деякий час перетворити на Північну Корею. Про це в черговому скандальному інтерв’ю заявив засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин. Нині він перебуває в конфлікті практично з усіма — з Міністерством оборони РФ та іншими приватними військовими компаніями, які з’явилися в країні за прикладом “Вагнера”.

Історія ПВК “Вагнер” у Росії починалася з таємної організації, існування якої не визнавали в керівництві країни. Тепер це велика військова одиниця, що має досвід бойових операцій у кількох країнах, із власною артилерією та авіацією. “Вагнерівці” знімають про себе фільми, і навіть відкрили в Санкт-Петербурзі штаб-квартиру. А Пригожин роздає інтерв’ю і дозволяє собі дуже жорстко критикувати вище військове керівництво Росії.

Але аналітики впевнені, що подібні привілеї Пригожин отримав від Володимира Путіна, адже президент РФ вважає, що таким чином може тримати під контролем військових.

“Путін розуміє, що під час війни військові мають тенденцію посилювати вплив усередині держави. Він знає, що чим довше війна триває, тим більше ця сила зростатиме, і йому може бути важче тримати її під контролем. І оскільки він схильний розглядати світ з точки зору загроз, зростання авторитету військових його хвилює навіть більше, ніж їхні дії на полі бою. У результаті Путін вдається до дедалі більш неортодоксальних методів, щоб тримати генералів у їжакових рукавицях. Наприклад, починаючи з осені 2022 року він заохочував воєнкорів публічно говорити про проблеми в армії. Але ще важливішою є роль ПВК “Вагнер” як сили, що врівноважує збройні сили Росії”, — йдеться у статті Foreign Affairs.

Експерти вважають, що для Пригожина подібна ситуація виграшна. У постійних конфліктах і звинуваченнях Міноборони в провалах російської армії, які активно висвітлюються в ЗМІ, власник ПВК “Вагнер” заробляє собі бонуси.

Аналітичний центр “Українська призма” провів дослідження діяльності “вагнерівців” і дійшов висновку, що найбільше Пригожина цікавить влада, яку він може отримати.

“Пригожин не є опозицією Путіну. Якби він був вороже налаштований до Путіна, він би не зміг так активно діяти, як зараз. Він постійно ніби ходить мінним полем і намагається знайти можливі варіанти того, як досягти своїх інтересів. Щодо інтересів Пригожина, це скоріше, спроби отримати політичну суб’єктність, показати свою важливість і, відповідно, діяльність ПВК “Вагнер” в Україні. Це робота на його персональні політичні амбіції”, — коментує аналітик центру у сфері зовнішньої та міжнародної безпеки “Українська призма” Павло Радь.

Пригожин заявив, що в боях тільки за Бахмут загинули 20 тисяч “вагнерівців”. Але це не зупиняє їхнього власника.

ЗМІ та російські провоєнні блогери також пишуть про конфлікт найманців “Вагнера” з ПВК, пов’язаними з “Газпромом”. Пригожин скаржиться, що вони не здатні утримувати позиції на фронті.

“Ті люди, які мають гроші, вважають, що це офігенна тема зараз — зібрати ПВК. Тому вони починають плодитися. Газпромівський ПВК “Поток”, ПВК Бокарєва, ПВК “Редут” — кожній тварі по парі”, — заявив він в інтерв’ю.

У Росії дійсно останнім часом все частіше стали з’являтися приватні військові компанії. Наприклад, ті ж підрозділи “Поток”, “Факел” і “Полум’я”, якими, як пишуть ЗМІ, володіє “Газпром”. Але власників нових ПВК не особливо цікавить війна проти України, вважають експерти.

“Відмінно знають російську історію, вони розуміють, що скоро настане параліч російської влади, настане смута, а в цій смуті необхідно мати підконтрольні збройні формування для двох цілей. Перше — для перерозподілу власності, для віджиму, умовно кажучи. І друге — для захисту власності. Якраз такі сірі загони ідеально підходять, тому що немає жодних обмежень для них”, — каже політичний експерт Тарас Загородній.

Але це вже буде внутрішньою проблемою Росії. У майбутньому в країні експерти прогнозують тільки збільшення кількості ПВК, дії яких не регулюються законодавством.

До сьогодні баугауз вважається одним із найвизначніших дизайн-стилів всіх часів. Поєднуючи естетику з функціональністю, він допомагає створювати фо...
Останні новини
Нова функція «Канали» WhatsApp додає соціальні мережі у додаток для обміну повідомленнями.

Нова функція «Канали» WhatsApp додає соціальні мережі у додаток для обміну повідомленнями.

Найновіша функція WhatsApp надає зовсім інший тип обміну повідомленнями в найпопулярнішій у світі програмі чату. Він називається Канали, і він розроблений спеціально для трансляцій один до багатьох, а не для розмов.

InternetUA

9 найдорожчих малолітражок у світі

Популярність маленьких автомобілів взагалі не про невеликі гроші. Здавалося б – очевидний факт, що мало заліза, мало двигуна і мало комфорту – доступна ціна.

InternetUA

Сенсационное заявление! Войска НАТО зайдут в Украину? Названо главное условие.

Сенсационное заявление! Войска НАТО зайдут в Украину? Названо главное условие.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #нато #киев #заявление UA - Колишній генсек НАТО Андерс Расмуссен заявив, що низка країн Альянсу можуть запровадити свої війська до України, якщо Києву не буд...

В Госдуме внезапно набросились на Путина - Яковенко назвал главную причину.

В Госдуме внезапно набросились на Путина - Яковенко назвал главную причину.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #яковенко #путин #госдума #россия UA - Журналіст і соціолог Ігор Яковенко прокоментував резонансну заяву російського депутата Затуліна з критикою на адресу Пу...

Покушение на Путина. Кремлевскую моль хотят ликвидировать? - Пьяных

Покушение на Путина. Кремлевскую моль хотят ликвидировать? - Пьяных

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #балаканка #путин #покушение UA - Серед охорони Володимира Путіна є люди, котрі можуть вирішити питання його існування. Коли це станеться, у новому випуску "Балаканки"...

Пора отползать из Украины. Москва хочет подписать мирные соглашения. Симоньян все разболтала

Пора отползать из Украины. Москва хочет подписать мирные соглашения. Симоньян все разболтала

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #наки #армияроссии #скабеева UA - Маргарита Сімоньян назвала плани, які розглядаються у Кремлі. Зокрема, це "відповзання" із тимчасово окупованих територій України. Де...

Реакция ботоксного поражает. Пьяных выдал правду о Путине и подлодке  «Курск»

Реакция ботоксного поражает. Пьяных выдал правду о Путине и подлодке «Курск»

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #путин #россия UA - Володимир Путін лише одного разу зустрічався з реальними людьми, а саме після події з підводним човном "Курськ". Після фіаско на зустрічі він виріш...

Дроны: какую роль они играют и как долетают до Киева и Москвы - Би-би-си объясняет.

Дроны: какую роль они играют и как долетают до Киева и Москвы - Би-би-си объясняет.

Беспилотники стали неотъемлемой частью войны в Украине. Но если многие месяцы речь шла об атаках России на украинские города, то теперь дроны долетают и до Москвы. В чем цель таких атак? Почему именно дроны и как их выбирают? Объясняет военный обо...