InternetUA

https://internetua.com/

"Залишитися може половина". Які плани біженців у Польщі, Чехії та Румунії

Більше половини біженців планують повернутися в Україну. Такі настрої українців у Польщі, Чехії та Румунії показало опитування EWL Group.

Скільки наших співгромадян можуть залишитися у країнах тимчасового перебування, TRAVEL РБК-Україна розповідає з посиланням на "Європейську правду".

Які настрої на повернення серед українців в Польщі, Чехії та Румунії

Звіт був створений за результатами соціологічного дослідження " Біженці з України в Польщі, Чехії та Румунії ", яке проводилося у березні-травні Міграційною платформою EWL, Фондом підтримки мігрантів на ринку праці "EWL" та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету у співпраці з Університетом Масарика в Брно та Бухарестським університетом.

Настрої біженців щодо країни тимчасового перебування, згідно опитування, виглядали так:

  1. Серед біженців у Польщі (на сьогодні статус тимчасового захисту отримали 1 409 139 українців), планували повернутися в Україну 58% . Залишитися на довший час збиралися 30% українців. Переїхати в інші країни хотіли 12% втікачів від війни.
  2. У Чехії (статус отримали 438 926 українців) хотіли повернутися до України 56% респондентів. На довший період часу планували залишитися 24% біженців. Виїхати до іншої країни хотіли 20% українців.
  3. У Румунії (статус захисту попросили 67 064 українця) охочих повертатися в Україну було 54% . Лишатися в цій країні планували 28%, ще 18% відповіли, що збираються виїхати до іншої країни.

Плани на повернення не збігаються з реальною міграцією - експерт

Повернення біженців в Україну залежатиме від багатьох чинників. Хоча більшість українців у цих країнах декларували, що хочуть повернутися додому, польський експерт Ян Маліцький застерігає сприймати такі цифри обережніше.

"Історія усіх міграцій, війн і біженства показує, що людські плани ніколи не відповідають дійсності. Нинішнє дослідження показує, що аж третина планує залишитися, але залишиться більше. Цього нас вчить історія останніх двох століть. Я особисто сказав би, що може залишитися навіть половина. Коли розвіється дим битв, знатимемо більше", – зауважує він.

Кількість українців, які повернуться в свою країну, залежить від тривалості війни та того, наскільки буде знищена інфраструктура. На тривалий час за кордоном облаштовуються багато людей, яким нікуди повертатися – їхні міста зруйновані або окуповані.

The classification of fonts is always a field for discussion, because it is almost impossible to make a classification based on any one criterion.
Останні новини
Орки превращают Херсон в город смерти - Подоляк

Орки превращают Херсон в город смерти - Подоляк

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #латынина #подоляк #херсон Стрим @Yulia Latynina с Михаилом Подоляком. Полное видео смотрите по ссылке UA - Радник голови ОПУ Михайло Подоляк емоційно пояснив, чим укр...

Европа наконец взялась за  «вагнеровцев»  и получила первые угрозы от  «повара»  Путина.

Европа наконец взялась за «вагнеровцев» и получила первые угрозы от «повара» Путина.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #вагнеровцы #пригожин UA - У Європі зібралися визнати ПВК "Вагнера" терористичною організацією. Ватажок угруповання - "кухар" Путіна Пригожин вже відповів на ...

Россия готовит новую ракетную атаку: что нужно знать украинцам.

Россия готовит новую ракетную атаку: что нужно знать украинцам.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #россия #ракеты UA - Найближчим часом слід очікувати на нову ракетну атаку РФ: про це попереджають у розвідці й військові експерти. Як Україна готується до че...

Путин готовит сюрприз для россиян, Зеленский готов воевать за Крым.

Путин готовит сюрприз для россиян, Зеленский готов воевать за Крым.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #мобилизация #рф #крым #ядерка #лукашенко UA - Мобілізацію в Росії незабаром буде продовжено, Україна готова до повернення Криму військовим шляхом, РФ застосов...

Развеян новый российский миф. Жданов описал обстановку на фронте 26.11

Развеян новый российский миф. Жданов описал обстановку на фронте 26.11

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #днепр #херсон #донбасс #рф #беларусь UA - Російські військові відступають Дніпра під Херсоном і намагаються наступати на Донбасі, Генштаб ЗСУ розвіяв міф про ...

Способы защиты от ракет, ситуация в Херсоне, как помочь ВСУ.

Способы защиты от ракет, ситуация в Херсоне, как помочь ВСУ.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #фронт UA - Військовий експерт @Олег Жданов розповів про ситуацію на фронті, дав огляд військово-політичних новин і відповів на низку профільних питань. До сих...