InternetUA

https://internetua.com/

ЄС заощадив 12 мільярдів євро після відмови від газу з РФ.

Від початку війни в Україні в ЄС вироблено на 50 терават-годин більше електроенергії із сонця та вітру, що відповідало б імпорту 90 терават-годин газу, повідомляє дослідницький центр Ember Climate.

Після відмови від імпорту російського газ через вторгнення Росії в Україну, країнам Європейського Союзу вдалося заощадити 12 мільярдів євро внаслідок розширення виробництва електроенергії з відновлюваних джерел, йдеться у дослідженні аналітичного центру Ember Climate, представленого у середу, 22 лютого.

"Завдяки потужностям, що розширюються, і сприятливим метеоумовам вітряні і сонячні електростанції після початку війни виробили рекордну кількість електроенергії в ЄС", - зазначається у звіті.

З березня 2022 року до кінця січня 2023 року в ЄС вироблено на десять відсотків більше вітряної та сонячної електроенергії, ніж за аналогічний період 2021-2022 років. З цих джерел отримано майже чверть (23 відсотки) усієї електроенергії в Євросоюзі - це найвищий показник за всі роки переходу на "зелену енергетику".

Загалом за цей період було додатково вироблено 50 терават-годин електроенергії, що відповідало б імпорту 90 терават-год газу на суму 12 мільярдів євро, зазначається в дослідженні.

Імпорт газу до ЄС загалом скоротився на п'ять відсотків
Підрахунки Ember Climate ґрунтувалися на середніх цінах на енергоносії за вказаний період. Загалом, за даними центру, імпорт природного газу до ЄС скоротився на п'ять відсотків, а частка російського газу з березня до січня становила 16 відсотків, тоді як до початку повномасштабної війни в Україні цей показник сягав 40 відсотків.

Дослідники роблять висновок, що заміна викопних енергоносіїв на сонячну та вітрову енергію є для ЄС єдиною можливістю "забезпечити стабільну енергетичну безпеку та незалежність".

Після початку російського вторгнення в Україну ЄС запровадив масштабні санкції проти РФ, які передбачають поетапну відмову від імпорту російських енергоносіїв, а також програми їхнього заміщеннята економії. Навесні 2022 року Росія в односторонньому порядку почала відмовлятися від постачання газу до європейських країн.

Correctly placed accents on the site help designers to attract the user’s attention and direct him to the main goal - order.
Останні новини
Хитрый план ВСУ, у россиян новая истерика,  «Абрамсы»  поедут в Крым - Роман Свитан.

Хитрый план ВСУ, у россиян новая истерика, «Абрамсы» поедут в Крым - Роман Свитан.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #всу #крым #свитан #рф UA - Військовий експерт Роман Світан в інтерв'ю програмі "Аргумент" дав прогноз щодо українського контрнаступу, описав ситуацію на фро...

4 6

Визит Путина в Мариуполь обернулся скандалом. Местные предатели - в шоке

Визит Путина в Мариуполь обернулся скандалом. Местные предатели - в шоке

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #путин #мариуполь #россия #предатели UA - Історія з візитом Путіна до окупованого Маріуполя отримала продовження. Місцевих зрадників, які засвітилися на спіль...

1 38

Подоляк детально разобрал заявления Пригожина: Впервые сказал правду!.

Подоляк детально разобрал заявления Пригожина: Впервые сказал правду!.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #подоляк #латынина #пригожин #вагнер #россия Стрим @yulialatynina71 с Михаилом Подоляком. Полное видео смотрите по ссылке UA - Ватажок "вагнерівців" Пригожин нарешті в...

3 16

Главный конкурент Трампа резко сменил мнение об Украине и наехал на Путина.

Главный конкурент Трампа резко сменил мнение об Украине и наехал на Путина.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #путин #украина #рф #всу #сша UA - Успіхи ЗСУ різко змінили риторику ймовірного кандидата у президенти США Рона Десантіса. Тепер він вірить у перемогу України...

ВСУ разошлись не на шутку: орки пачками отправляются в ад, выжившие - бегут.

ВСУ разошлись не на шутку: орки пачками отправляются в ад, выжившие - бегут.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #всу #рф #украина UA - Як українські захисники майстерно розбираються з орками за допомогою аеророзвідки та гаубиць l-119, ексклюзиви з Бахмута та Херсона, од...

4 1

Жест доброй воли? Россияне в панике бегут из Крыма, не дожидаясь ВСУ.

Жест доброй воли? Россияне в панике бегут из Крыма, не дожидаясь ВСУ.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #всу #рф #украина #крым UA - Звільнення Криму від росіян та зрадників розпочалося до заходу на півострів української армії. Звідти вже виїжджають силовики, а ...