InternetUA

https://internetua.com/

Перший поцілунок. Вчені з'ясували, коли люди почали цілуватися в губи

Згідно з новими дослідженнями, люди, які перебували в романтичних стосунках, почали цілуватися в губи ще 4500 років тому - тобто щонайменше на тисячу років раніше, ніж вважали досі.

Також з'ясувалося, що ця традиція, швидше за все, прийшла з Близького Сходу, а не з Південної Азії, як вважали раніше.

За словами вчених, вперше ця практика, схоже, з'явилася в суспільстві, яке населяло території між річками Тигр та Євфрат, які раніше називалися Месопотамією, а нині є частиною Іраку та Сирії.

Раніше вважали, що першими цілуватися в губи почали в Індії в 1500 році до нашої ери.

До нових висновків, опублікованих у журналі Science, вчених підштовхнули древні манускрипти з Месопотамії, які раніше, за їхніми словами, не були ретельно вивчені.

Згадки інтимного поцілунку вперше зустрічаються в стародавніх текстах, датованих 2500 роком до нашої ери.

За словами доктора історії з Університету Копенгагена Троелса Панка Арбьоля, ці тексти наносили на глиняні таблички, тисячі з яких збереглися до сьогодні.

Традиція дружніх чи родинних поцілунків у чоло, щоку чи руку існувала набагато раніше і була поширена у багатьох культурах.

Але лише в месопотамських текстах ідеться, що такі поцілунки здебільшого практикували одружені пари, проте вони також допускалися як демонстрація намірів закоханої вільної людини.

За словами доктора Арбьоля, це не означає, однак, що інтимні поцілунки вигадали саме в Месопотамії. Цілком можливо, що туди вони теж прийшли звідкись, просто були описані жителями саме цього регіону.

"Багато тисяч цих глиняних табличок збереглися до наших днів, і в них є наочні приклади того, що в давнину поцілунки вважали частиною романтичної близькості, так само як поцілунки могли бути частиною дружніх і сімейних відносин, - говорить він. - Тому поцілунки не слід розглядати як звичай, який виник виключно в якомусь одному регіоні та поширився звідти, а скоріше практикувався у багатьох стародавніх культурах протягом кількох тисячоліть".

Поштовх для епідемій?

Дослідження також показують, що традиція інтимних поцілунків могла дати поштовх поширенню вірусу герпесу та збудників дифтерії. Перші масові випадки захворювання обома хворобами збігаються за часом з появою звички цілуватися в губи.

"Існує значний обсяг медичних текстів з Месопотамії, в частині яких згадується хвороба із симптомами, що нагадують вірус простого герпесу 1-го типу", - каже доктор Арбьоль, що спеціалізується в галузі давньої медицини.

За словами його колеги докторки Софі Ланд Рассмуссен, нові висновки про практики інтимних відносин у стародавньому світі допомагають не лише краще уявити історичні події та соціальні зв'язки раннього періоду. Вони також дають уявлення про ранні механізми передачі патогенів, що, своєю чергою, допоможе в дослідженнях давніх ДНК.

How to use white space for harmonious design.
Останні новини
НЕ удалять! Как соцсети блокируют видео военных преступлений - Расследование Би-би-си.

НЕ удалять! Как соцсети блокируют видео военных преступлений - Расследование Би-би-си.

Расследование Би-би-си о том, как и почему вместе с удаленными в соцсетях видео из зон вооруженных конфликтов исчезают потенциальные свидетельства и доказательства военных преступлений. МЫ ЗАПУСТИЛИ EMAIL-РАССЫЛКУ. ОСТАВАЙТЕСЬ В «КОНТЕКСТЕ»: Подпи...

До слез! Херсон уходит под воду, жители покидают город.

До слез! Херсон уходит под воду, жители покидают город.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #фридом #херсон #гєс RU - Что происходит в Херсоне после подрыва россиянами дамбы Каховской ГЭС? Журналист телеканала FREEDOM побывала в городе и пообщалась с...

1 31

Жданов за 6 июня: катастрофа на юге, Крымский мост и  «хорошие русские».

Жданов за 6 июня: катастрофа на юге, Крымский мост и «хорошие русские».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #каховка Канал Олега Жданова - @OlegZhdanov UA - Військовий експерт Олег Жданов прокоментував підрив дамби Каховської ГЕС, оцінив ситуацію на фронті та головні...

ВСУ пошли в атаку на Бахмут и не только. Наступление началось! - Свитан

ВСУ пошли в атаку на Бахмут и не только. Наступление началось! - Свитан

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #свитан UA - Військовий експерт Роман Світан заявив, що дії української армії свідчать про початок наступальної операції. У тому числі – на бахмутському напря...

Россия уничтожила  «Леопарды» ! Не обошлось без позора.

Россия уничтожила «Леопарды» ! Не обошлось без позора.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #рф #россия #леопард RU - Россиянам показали кадры уничтожения "Леопардов", однако впоследствии оказалось, что это не танки, а обычная сельскохозяйственная техника. До...

️ Срочная пресс-конференция Зеленского: Каховка, Бахмут, демобилизация.

️ Срочная пресс-конференция Зеленского: Каховка, Бахмут, демобилизация.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #зеленский #бахмут #каховка UA - Повне відео прес-конференції президента України Володимира Зеленського 6 червня 2023 року від прес-служби глави держави. До сих пор не...