InternetUA

https://internetua.com/

В Анкарі відбувся показ фільму «Щедрик»

В Анкарі відбувся показ історичної драми «Щедрик», який відвідали представники іноземних дипустанов, акредитованих в Туреччині, міжнародних організацій, українські дипломати, представники української діаспори в Анкарі та громадяни Туреччини.

Про це повідомляє власкор Укрінформу.

«Цей фільм про те, що саме сьогодні відбувається в Україні. Це віддзеркалення. Дуже важливо, щоб ми навіть за кордоном трималися України. Через такі фільми, через такі презентації ми розуміємо наскільки важливо триматися єдносно, всією громадою і з нашими друзями. Війна ведеться на винищення українського народу, його ідентичності, історії, спотворення реальності. Сьогодні ми тут дивимося це кіно, підтримуємо нашу культуру, а наші хлопці на фронті захищають цю культуру своїм життям», – сказав перед показом фільму Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар.

Як зазначила голова Української спілки в Анкарі Юлія Білецька, дату показу було обрано не випадково, – у ніч на 23 січня 1921 року автора «Щедрика», видатного українського композитора Миколу Леонтовича вбили більшовики.

«Це вбивство – тільки один приклад з мільйонів знищених українців, і спочатку радянською, а тепер – російською владою. Вони були знищені тільки за те, що не відреклися своєї культури та ідентичності. Але історія дуже часто повторюється. 24 лютого 2022 року російські війська розпочали повномасштабне вторгнення в Україну. Знову наша держава виборює право на незалежність, на свою власно долю на фронті й тут – засобами культурної дипломатії», – сказала вона.

Лідерка української громади Анкари подякувала асоціації «Дивись українське» та її очільнику Андрію Різолю, Посольству України в Туреччині та культурному центру «Нергіз» за сприяння в показі фільму «Щедрик».

У коментарі агенству Юлія Білецька зазначила, що показ відбувався з англійськими та турецькими субтитрами.

«Показ відвідали дуже багато представників дипломатичних установ з різних країн, прийшли наші турецькі друзі. Сподіваюся, що для них цей фільм буде своєрідним поясненням, чому росія намагається знищити всіх українців, українську культуру, намагається винищити просто вщент», – сказала голова Української спілки в Анкарі.

Перед демонстрацією фільму до глядачів звернулася режисерка фільму Олеся Моргунець-Ісаєнко.

«Надіюся, що цей фільм дасть відповіді на питання та розуміння того, що ця російська агресія проти українців триває вже довгий час та насправді є геноцидом українського народу. Я бажаю вам гарного перегляду та вдячна, що ви з нами, підтримуєте Україну», – звернулася вона до присутніх із закликом допомагати та підтримувати Україну.

Після показу глядачі не стримували сліз та емоцій.

«Фільм показує культуру нашої країни та той біль та те, через що пройшли люди потягом тривалого періоду часу, і торкається самого серця», – поділилася враженнями представниця української діаспори в Анкарі Ольга Ємець.

Як повідомляв Укрінформ, касові збори двох вікендів прокату фільму «Щедрик» режисера Олесі Моргунець-Ісаєнко становлять 3 562 641 грн. Другий тиждень показів побив рекорд першого вікенду. Українські кінотеатри вже відвідали 26 864 глядачі.

Який дизайн буде оточувати нас у діджиталі цього року .
Останні новини
Насыщенные и тревожные сутки! Главное от Жданова за 26 января.

Насыщенные и тревожные сутки! Главное от Жданова за 26 января.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #олегжданов UA - Традиційний огляд головного за день від військового експерта @OlegZhdanov: оперативна обстановка на фронті, військово-політичні новини та відп...

3 8

Питерский друг Путина по кличке  «Гангрена»  стал главным кошельком Кремля.

Питерский друг Путина по кличке «Гангрена» стал главным кошельком Кремля.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #тимченко #спонсор #рф UA - Геннадій Тимченко - мільярдер на прізвисько "Гангрена" став одним із головних спонсорів путінського режиму. Що його пов'язує із бункерним т...

Мобилизация в Крыму и ад на Донбассе: Жданов дал обзор фронта за 26.

Мобилизация в Крыму и ад на Донбассе: Жданов дал обзор фронта за 26.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #олегжданов #донбасс #крым #фронт UA - Військовий експерт @OlegZhdanov дав детальний огляд ситуації на фронті станом на вечір 26 січня. До сих пор не подписаны...

На Путина наплевали, в Украину едут лучшие танки, охота США на вагнеровцев.

На Путина наплевали, в Украину едут лучшие танки, охота США на вагнеровцев.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #олегжданов UA - Байден розповів, які танки отримають ЗСУ, США визнали ПВК "Вагнера" транснаціональною кримінальною організацією, Захід перестав боятися Путіна...

Свихнувшийся Путин назвал новую цель  «спецоперации».

Свихнувшийся Путин назвал новую цель «спецоперации».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #шейтельман #путин #рф UA - Політтехнолог та публіцист Михайло Шейтельман (@sheitelman) прокоментував нову заяву Путіна про цілі розв'язаної проти України вій...

ВСУ в Крыму и Севастополе - это смерть Путина и крах всей империи.

ВСУ в Крыму и Севастополе - это смерть Путина и крах всей империи.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #каспаров #крым #севастополь #путин #россия RU - Возвращение Вооруженных сил Украины в Крым крайне важно, это поспособствует краху путинского режима и начнет процесс р...