InternetUA

https://internetua.com/

Кінець епохи домінування Росії: у Польщі відкрили газопровід Baltic Pipe.

У Гданську відбулася церемонія відкриття газопроводу Baltic Pipe потужністю 10 млрд кубометрів на рік із Норвегії до Польщі. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що газопровід покладе край добі домінування Росії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на PAP.

"Сьогодні ми можемо з повною впевненістю сказати - епоха домінування Росії в газовій сфері закінчується. Епоха, відзначена шантажем, погрозами та здирством", - заявив Моравецький. За його словами, сьогодні починається нова ера. "Епоха енергетичного суверенітету, енергетичної свободи та підвищеної безпеки - енергетичної, але й безпеки у ширшому значенні цього слова", - сказав Моравецький.

Газопровід Baltic Pipe має створити новий маршрут постачання природного газу з Норвегії на ринки Данії та Польщі, а також кінцевим споживачам у сусідніх країнах. Його запуск заплановано на 1 жовтня 2022 р. Інвесторами виступають оператори передачі: данська Energinetn та польська Gaz-System.

Польська нафтогазова компанія PGNiG вже завила, що імпортує не менше 6,5 млрд кубометрів природного газу з Норвегії у 2023 році трубопроводом Baltic Pipe.

PGNiG також заявила, що у 2023 році вона використовуватиме 80% пропускної спроможності трубопроводу, зарезервованої компанією, яка зросте до 90% у 2024 році, що становить близько 7,7 млрд кубометрів.

Трубопровід потужністю 10 млрд кубометрів надасть Польщі альтернативні джерела газу, які вона шукала з квітня, коли припинилися постачання з Росії.

PGNiG заявила, що зарезервувала близько 8 мільярдів кубометрів пропускної спроможності трубопроводу для своїх постачань.

Після переговорів із постачальниками газу з норвезького континентального шельфу у PGNiG достатньо ресурсів, щоб повністю використати пропускну спроможність трубопроводу, доступну на 2022 рік.

How has consumer behavior changed during the war? Is the brand needed in wartime?
Останні новини

Спрос на «еврономера» упал: ТОП-5 самых популярных импортных моделей.

Несмотря на отсутствие «нулевой растаможки» в Украину продолжают ввозить евробляхи, хотя их популярность и существенно снижается — в ноябре украинский автопарк пополнили 14,9 тыс. подержанных легковушек.

Finance.UA

Лукашенко - президент России. Картофельный барон заменит бункерного труса?

Лукашенко - президент России. Картофельный барон заменит бункерного труса?

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #путин #лукашенко #рф UA - Чи правда, що росіяни готові проміняти Путіна на Лукашенка? І який із картопляного барона вийшов би президент РФ? Деталі - у новому...

Меркель — путинистка! Арестович раскрыл правду о переговорах и давлении на Киев.

Меркель — путинистка! Арестович раскрыл правду о переговорах и давлении на Киев.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #арестович #меркель UA - Німеччина тиснула на Україну в переговорах із РФ за часів канцлера Ангели Меркель, вона ж виростила Путіна. Про це заявив в ефірі @FeyginLive ...

Пропагандонша Симоньян променяла США на службу Путину и завыла из-за предстоящей Гааги.

Пропагандонша Симоньян променяла США на службу Путину и завыла из-за предстоящей Гааги.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #симоньян #кеосаян #пропаганда UA - Відома путінська пропагандистка Маргарина Симоньян разом із чоловіком Тиграном Кеосаяном довгі роки пудрять мізки росіянам...

Скоро будет переломный момент: Подоляк заинтриговал планами на весну.

Скоро будет переломный момент: Подоляк заинтриговал планами на весну.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #подоляк #путин #украина #рф UA - У прикордонних районах РФ злочинність підскочила у шість разів, і це лише за офіційними даними. Місцева влада вже готується ...

В РФ готовятся к вооруженной орде зеков. Подоляк объяснил появление  «дружин»

В РФ готовятся к вооруженной орде зеков. Подоляк объяснил появление «дружин»

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #подоляк #рф #путин #украина UA - У прикордонних районах РФ злочинність підскочила у шість разів, і це лише за офіційними даними. Місцева влада вже готується ...

Российские программисты сливают ВСУ маршруты ракет. Жданов указал на совпадения

Российские программисты сливают ВСУ маршруты ракет. Жданов указал на совпадения

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #олегжданов #всу #рф #путин #програмист UA - Російські програмісти з ЗС можуть або зливати, або продавати Україні дані про маршрути польоту ракет. Також не вик...