Kosatka.Media

https://kosatka.media/

ВР запровадила касовий метод розрахунку ПДВ для «зеленої» енергетики.

ВР запровадила касовий метод розрахунку ПДВ для «зеленої» енергетики

Верховна Рада запровадила касовий метод розрахунку податку на додану вартість (ПДВ) для об'єктів «зеленої» енергетики. Відповідну поправку передбачає закон №7428-2 про «Забезпечення стабільного функціонування ринку природного газу протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення».

Як випливає з текту закону, об'єкти «зеленої» енергетики поряд з іншими учасниками ринку е/е тимчасово, до 1 січня 2026 року, визначають дату виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за касовим методом.

«Прийняття законопроекту дозволить збалансувати податкове навантаження на суб’єктів ринку природного газу в рамках процедур, спрямованих на забезпечення стабільного функціонування ринків природного газу в період воєнного стану та подальшого відновлення, передбачених Законом України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення» та Законом України «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»», - йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Касовий метод податкового обліку є альтернативою загальному правилу першої події. При цьому його застосування передбачає особливі правила визначення дати виникнення податкових зобов'язань та права на податковий кредит із ПДВ.

Зокрема, дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на поточний рахунок (до каси) платника ПДВ або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або товарів, що підлягають постачанню), (послуг).

Однак далеко не всі платники можуть його застосовувати, а лише «обрані» платники ПДВ щодо певних операцій, коло яких чітко окреслено в Податковому кодексі України. Та й ті, хто застосовує вправі «поширювати» його лише на певні операції.

Нагадаємо, рівень розрахунків за «зелену» е/е за 2021 рік становить 90,1%, за період з 1 січня до 20 липня 2022 року – 44,9%.

ХОЧУ ДОПОМОГТИ KOSATKA.MEDIA ! ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?

Борг НЕК «Укренерго» щодо компенсації різниці в тарифах для ВІЕ-генерації перед «ГарПоком» станом на 25 липня становить близько 13,4 млрд грн.

Теги: відновлювальні джерела енергії, "зелені" тарифи, податки

Читайте також

Пільгова ціна на газ для забезпечення населення гарячою водою збережеться до вересня
Держенергоефективності формує новий склад громадської ради
Профіцит палива в Україні утримав ринок від курсових коливань

For this year’s trends, we have gathered some of the classic as well as future features that we believe will be the biggest UX trends in 2022.
Останні новини
Зима скоро: киянам нагадали про субсидії

Зима скоро: киянам нагадали про субсидії

Тим киянам, хто розраховує в прийдешньому опалювальному сезоні отримати субсидю, нагадали деякі правила. Крім того, вже час подбати про оформлення всіх документів.

InternetUA

Зверства в армии РФ: срочников обманом шлют в Украину, а за отказ подвергают пыткам.

Зверства в армии РФ: срочников обманом шлют в Украину, а за отказ подвергают пыткам.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #рф #россия #армиярф #срочники #путин UA - У цьому відео ви почуєте історію про те, як солдатів РФ змушують воювати і якими способами їх примушують. До сих пор не подп...

Китай договорился сдать РФ за бонусы после конца режима Путина - Фейгин.

Китай договорился сдать РФ за бонусы после конца режима Путина - Фейгин.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #фейгин #арестович #арестовичфейгин #китай #россия UA - @ФЕЙГИН LIVE разом з @Alexey Arestovych обговорили у себе на каналі позицію Китаю щодо Росії на даний момент. д...

2 35

Российский ВПК подыхает: микросхемы старые, вместо брони - резина.

Российский ВПК подыхает: микросхемы старые, вместо брони - резина.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #техника #армиярф #россия #рф #оккупанты UA - Техніка окупантів зовсім не підлягає реальним випробуванням. Але уряд Росії все одно і пускати таку техніку в бій звичайн...

Шойгу и его окружение украли 80% денег на войну

Шойгу и его окружение украли 80% денег на войну

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #шойгу #корупция #армиярф #россия #рф #кремль #власть UA - Шойгу та інші генерали та чиновники обікрали армію РФ до стану нездатного вести повноцінні бої. Хто в цьому ...

Як переселенці зі сходу допомагають іншим – Катерина Скрипова, Восток – SOS.

Як переселенці зі сходу допомагають іншим – Катерина Скрипова, Восток – SOS.

Восток – SOS як громадська та правозахисна ініціатива виникла навесні 2014 року задля допомоги проукраїнським активістам у Донецьку і Луганську. Це одна із перших волонтерських ініціатив, яка допомагала постраждалим від військової агресії на сході...

Верный пёс Путина: на что идёт Медведев, чтобы остаться у власти.

Верный пёс Путина: на что идёт Медведев, чтобы остаться у власти.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #путин #медведев #россия #рф #кремль #власть UA - Дмитро Медведєв остаточно вирішив грати на Путіна. Дуже вже хоче повернути собі крісло кремлівське, що готовий бути п...

1 30