InternetUA

https://internetua.com/

Онкологи назвали найшкідливіше для здоров'я м'ясо.

Британські науковці визначили, як регулярне вживання обробленого і червоного м'яса впливає на ризик розвитку раку. Та який із видів є найнебезпечнішим для здоров'я.

Результатами досліджень поділились на порталі Canсer research UK.

Яка різниця між обробленим і червоним м’ясом

Перероблене - це будь-яке консервоване або змінене м’ясо. Воно може бути приготоване шляхом копчення, консервування, засолювання або додавання консервантів.

До обробленого м'яса відносять шинку, бекон, салямі та ковбаси. Сюди також входить оброблене біле м’ясо - курячі нагетси та нарізане м’ясо.

До червоного м’яса відноситься вся свіжа, рубана і заморожена яловичина, свинина і баранина.

Свіже біле м’ясо такі як курка і риба, не пов’язане з підвищеним ризиком раку.

Чи викликає рак оброблене та червоне м’ясо

Дослідження показали, що хімічні речовини, що містяться в м’ясі, додаються під час обробки або утворюються під час приготування, можуть збільшити ризик раку.

Для довшого збереження свіжості обробленого м’яса використовують нітрати і нітрити. Коли ми їмо їх, нітрити можуть стати хімічними речовинами, що викликають рак. Ці речовини можуть бути причиною того, що оброблене м’ясо підвищує ризик раку більше, ніж червоне.

Коли м’ясо готується при високій температурі, зокрема на грилі або барбекю утворюються хімічні речовини - гетероциклічні аміни і поліциклічні аміни. Вони можуть пошкодити клітини в кишківнику.

Тому, чим менше споживаєте обробленого і червоного м'яса, тим нижчий ризик захворіти на онкологію.

Який рак може викликати оброблене і червоне м’ясо

Споживання великої кількості обробленого та червоного м’яса може збільшити ризик раку кишечника.

"Ми точно знаємо, що оброблене м’ясо є причиною раку. Так само впевнені в цьому зв’язку, як і в інших доведених причинах, зокрема тютюні. Але це не означає, що вони викликають однакову кількість випадків раку", - заявили представники центру досліджень раку у Великій Британії.

Споживання обробленого та червоного м’яса підвищує ризик раку шлунка та підшлункової залози. Але, за словами вчених, їм потрібні додаткові дослідження, щоб остаточно у цьому впевнитись.

Скільки можна їсти обробленого та червоного м’яса

Дослідження виявили підвищений ризик раку на кожні 25 г обробленого м’яса, які людина з’їдає на день. Йдеться про шматочок бекону або скибочку шинки. Отже, якщо ви їсте оброблене та червоне м’ясо часто, обмежте себе у цьому.

Експерти радять скоротити споживання цього м'яса до 70 г або менше на день. Це дорівнює приблизно 3 скибкам шинки.

Як зменшити кількість обробленого та червоного м’яса у раціоні

Бажано скоригувати свій раціон так, аби менше їсти ці види м'яса. Підказуємо, як можна це зробити:

  • Відмовтесь на один день у тиждень від червоного і обробленого м'яса
  • Знайдіть нові рецепти, в яких можна замінити ці види м’яса на свіжу курку чи рибу.
  • Компенсуйте певну кількість м’яса у раціоні стравами з квасолі чи сочевиці
  • Зменште порції або замініть частину м’яса овочами
  • На місяць-два спробуйте вегетаріанський або веганський раціон.
Давайте встановимо спільну позицію про те, як дизайн для вебу розвивався і як ми могли б подолати розрив між кодом і дизайном.
Останні новини

"Готові говорити з Росією": Шольц висловився про контроль над озброєнням у Європі.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що переговори з Російською Федерацією щодо розміщення зброї на території Європейського Союзу можливі лише після виведення армії РФ з території України.

InternetUA

Рашисти активно дезінформують європейців. Мета - депортація українських біженців

Рашисти активно дезінформують європейців. Мета - депортація українських біженців

Поки російські війська продовжують обстрілювати українські міста , прокремлівські пропагандисти взялися за нову мету: налаштувати європейців проти 7,8 мільйонів українських біженців, які становлять найбільше переміщення на континенті з часів Друго...

InternetUA

Обмеження ціни на нафту: Росія – це кульгава качка, яку не беруть в компанії – Зеркаль.

Обмеження ціни на нафту: Росія – це кульгава качка, яку не беруть в компанії – Зеркаль.

Радниця міністра енергетики Лана Зеркаль прокоментувала @radioNVua ситуацію на ринку нафти після впровадження обмеження на ціну та які це матиме наслідки для Росії. Підписуйтеся на канал: Читайте всі закриті статті розділу НВ Преміум. Перший місяц...

Российский депутат помогает Украине деньгами – в Кремле подгорает.

Российский депутат помогает Украине деньгами – в Кремле подгорает.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #грязневич #пожертвования #рф #пригожин #путин UA - Пітерський депутат Наталія Грязневич жертвує гроші українцям, які залишилися без тепла зі світла, а також закликає ...

Из Крыма выдворят не всех россиян – Ташева

Из Крыма выдворят не всех россиян – Ташева

Некоторые категории россиян смогут остаться в Крыму после деоккупации. Смотрите программу по ссылке :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Крым Реалии – крымский проект украинск...

НАТО — бумажный блок. Как защитить Украину? — объясняет Жданов

НАТО — бумажный блок. Как защитить Украину? — объясняет Жданов

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #нато UA - Чи здатне НАТО захистити Україну після початку її членства в Альянсі? І як на це вплинуть позиції таких країн як Угорщина? Пояснює військовий експер...

Секретный план Путина показали на весь мир. Что он готовил Украине?

Секретный план Путина показали на весь мир. Что он готовил Украине?

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #рф #путин UA - Лондонські експерти розкрили усьому світу секретний план Володимира Путіна. У ньому детально вказані всі рішення Кремля щодо повного поглинання України...

Украина в НАТО, “мопеды“ в Севастополе, реестр 200-х россиян.

Украина в НАТО, “мопеды“ в Севастополе, реестр 200-х россиян.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов UA - Військовий експерт @OlegZhdanov розповів про ситуацію на фронті, дав огляд військово-політичних новин і відповів на низку запитань. До сих пор не подписан...