InternetUA

https://internetua.com/

Найбільший у РФ виробник нікелю скорочує виробництво через наслідки санкцій.

Російська гірничо-металургійна компанія "Норільський нікель", якою володіє один із найбагатших людей Росії Володимир Потанін, планує цьогоріч скоротити виробництво нікелю та кобальту - ключових компонентів для акумуляторних батарей.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

Основними причинами такого скорочення, як пише видання, у Росії називають затримку ремонту заводу та вересневу пожежу на НПЗ. Крім того, скорочення обсягів виробництва "Норнікеля" зумовлено тим, що російське виробництво металів страждає від припинення постачання обладнання і технологій західними фірмами.

"Найбільший російський виробник рафінованого нікелю, ймовірно, знизить випуск цього металу на 4-5% з рівня 219 тисяч тонн у 2022 році через проведення ремонтних робіт, які були перенесені з минулого року внаслідок проблеми з постачанням обладнання. Виробництво кобальту скоротиться більш ніж удвічі порівняно з тим, що було до вересневої пожежі на Кольській АЕС", - повідомив старший віцепрезидент компанії Сергій Степанов.

Хоча США та Велика Британія запровадили санкції проти головного акціонера "Норнікелю" Володимира Потаніна, жодних санкцій щодо самої компанії та експорту російських металів не було накладено.

"Проте війна в Україні призвела до перебоїв у логістиці, страхуванні та перевезеннях", - зауважує Bloomberg.

"Норнікель" контролює приблизно десяту частину світового ринку нікелю. Метал і кобальт використовуються в батареях і мають вирішальне значення для "зеленої" революції. У грудні Bloomberg повідомляв, що "Норнікель" планує скоротити виробництво нікелю, оскільки деякі європейські покупці уникають російських поставок, зокрема зважаючи на потенційний надлишок.

Проте, за даними видання, "Норнікель" очікує, що виробництво нікелю цьогоріч становитиме від 204 тисяч до 214 тисяч тонн. Виробництво кобальту може становити 1000 тонн проти 2500 тонн в останні роки.

"Минулого року компанія зосередилася на відновленні своїх ланцюжків поставок та зуміла привезти деяке виробниче обладнання з Азії. Тож, цього року потрібно буде провести відкладений ремонт", - запевнив Степанов.

Bloomberg нагадує, що гірничодобувна компанія Потаніна може виробити 2,6 млн унцій паладію та 643 тисяч унцій платини цього року. У 2022 році було вироблено 2,79 млн унцій паладію та 651 тисячу унцій платини.

Днями РБК-Україна повідомляло, що власник "Норнікеля" Володимир Потанін, один із найбагатших людей Росії, заявив, що металургійний гігант переглядає свою стратегію і налагоджує тісніші зв'язки з такими країнами, як Китай, Туреччина та Марокко, через західні санкції щодо російської економіки.

Минулого місяця ми писали, що Потанін був внесений до списку санкцій США в рамках ширших заходів, спрямованих проти людей і компаній, близьких до диктатора Володимира Путіна. Він уже став мішенню для Великобританії та Канади.

Аналіз цільової аудиторії вважається завданням №1 для будь-якого бізнесую.
Останні новини
Привіт з минулого: у Єрусалимі знайшли таємничий відбиток руки.

Привіт з минулого: у Єрусалимі знайшли таємничий відбиток руки.

Під час розкопок стародавньої лінії оборони археологи також натрапили на відбиток руки, вирізаний на стіні рову, але поки не можуть дати пояснення, хто залишив цей відбиток або яке значення він може мати, повідомляють IFLScience.

InternetUA

До 5 років ув’язнення загрожує ухилянтові від військового призову у Житомирі.

Слідчі Житомирського райуправління поліції завершили досудове розслідування протиправних діянь призовника, який безпідставно з осені намагався уникнути візиту до воєнкомату.

InternetUA

В Польше открыли хаб энергетической помощи Украине

В Польше открыли новый энергетический хаб rescEU. Он станет логистическим центром для доставки экстренной энергетической помощи Украине на фоне российских ударов по украинской энергоструктуре

Finance.UA

Украина уже в НАТО, Западу нужно это признать. Россия миру не нужна - Каспаров

Украина уже в НАТО, Западу нужно это признать. Россия миру не нужна - Каспаров

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #Каспаров #украина #нато #россия UA - 2023 рік стане вирішальним у війні, Україна вже фактично є членом НАТО і робить те, заради чого створювався Альянс. Так...

Друзья Путина цинично разграбили Росрезерв — сенсационное расследование журналистов.

Друзья Путина цинично разграбили Росрезерв — сенсационное расследование журналистов.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #путин UA - Оточення Путіна причетне до пограбування Агентства з держрезервів РФ. Такого висновку дійшли журналісти видання "Проект". Докладніше про результат...

2 11

Россияне гордятся своей убогостью и пробивают новое дно - порция кринжа из-за поребрика.

Россияне гордятся своей убогостью и пробивают новое дно - порция кринжа из-за поребрика.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #путин #рф UA - Чим сьогодні пишаються росіяни і чому їхні спроби чимось похвалитися виглядають безглуздо та абсурдно? Про нові "досягнення" через поребрика д...

Европа готовит юбилейный пакет санкций:  «сюрпризы»  ожидают не только Россию.

Европа готовит юбилейный пакет санкций: «сюрпризы» ожидают не только Россию.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #ЕС #рф #санкции UA - Євросоюз має намір запровадити найближчим часом нові санкції проти Росії, а також її найближчих союзників – Білорусі та Ірану. Чим примі...

Все решится весной! Запад готовит ВСУ к масштабному наступлению.

Все решится весной! Запад готовит ВСУ к масштабному наступлению.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #фейгин #всу #наступление RU - Решение Запада о поставках танков Украине свидетельствует, что сделана ставка на ее победу, весной может начаться крупное контрнаступлен...

Последняя надежда? Лавров внезапно рванул в Африку

Последняя надежда? Лавров внезапно рванул в Африку

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #россия #африка UA - Глава російського МЗС у рамках свого африканського турне відвідав Мбабане, столицю королівства Есватіні. Що з цього вийшло та чи знайшов ...

1