InternetUA

https://internetua.com/

Уперше в історії. Телескоп Вебба випадково виявив новий об'єкт між Марсом і Юпітером

До цього відкриття вчені ще ніколи не могли виявити таких маленьких об'єктів у головному поясі астероїдів, що розташований між Марсом і Юпітером. Але космічний телескоп Вебба виправив цю ситуацію, пише Forbes.

На сьогодні астрономи припускають, що в головному поясі астероїдів розташований понад 1 млн космічного каміння, але лише 4000 з них були ідентифіковані. Всі ці астероїди мають досить великий розмір, але багато астероїдів дуже маленькі, тому їх неймовірно важко виявити.

Наприклад, учені ще ніколи не знаходили в цій ділянці космосу між Марсом і Юпітером астероїдів, які мали б розмір менше ніж 1 км.

Але космічному телескопу Вебба вдалося виявити один із них, і це сталося вперше в історії. Астероїд, який поки що не отримав назви, має в діаметрі приблизно 100-200 метрів (для порівняння 100 м — це довжина футбольного поля). За словами вчених, імовірно, це найменший об'єкт, який на сьогодні виявив космічний телескоп із відстані 100 млн км.

Насправді це відкриття можна назвати випадковим, адже вчені вивчали архівні дані обсерваторії, отримані ще минулого року під час налаштування приладу MIRI (це пристрій для роботи в середньому діапазоні інфрачервоного випромінювання).

Тоді прилад був націлений для свого калібрування на більший астероїд у головному поясі астероїдів, але, вивчаючи дані спостережень, учені помітили ще один, маленький космічний камінь.

За словами Томаса Мюллера з Інституту позаземної фізики Макса Планка, що в Німеччині, було справжньою несподіванкою виявити об'єкт таких маленьких розмірів у головному поясі астероїдів. Учені тепер вважають, що за допомогою космічного телескопа Вебба можна буде знайти ще багато невідомих науці астероїдів у Сонячній системі.

"Такі маленькі астероїди ще ніхто ніколи не ідентифікував, а це означає, що коли "Вебб" спостерігає за Сонячною системою, то в його даних можна буде знайти багато нових невідомих об'єктів. Варто сказати, що якщо мати правильний настрій і трохи удачі, то обов'язково можна відкрити щось нове. Звичайно ж, завдяки неймовірній чутливості приладів космічного телескопа Вебба", — каже Мюллер.

За словами вчених, деякі люди вважають, що головний пояс астероїдів — дуже неспокійне місце, де відбувається постійне зіткнення астероїдів різних розмірів. Але насправді такі події тут відбуваються дуже рідко. Вся справа в тому, що середня відстань між космічним камінням становить приблизно 100 тисяч км.

Але найголовніше: більшість речовини в головному поясі астероїдів сконцентрована в чотирьох найбільших об'єктах — це карликових планетах Церері, Весті, Палладі й Гігеї.

In Designing a Better World, Norman explores the ethics of modern design, the challenges of consumerism, overproduction, and sheer digitalization.
Останні новини
Акции протеста и всеобщая забастовка в Израиле

Акции протеста и всеобщая забастовка в Израиле

В Израиле уже три месяца не утихают протесты в связи с судебной реформой, предложенной правящей партией страны во главе с премьер-министром Биньямина Нетаньяху. Она предполагает расширение полномочий кабмина по отбору судей и ограничение возможнос...

Хочется или нет - платить придется. Как РФ рассчитается за войну в Украине

Хочется или нет - платить придется. Как РФ рассчитается за войну в Украине

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #финансы #ущерб #рф #экономика UA - За оцінками Світового банку, збитки, завдані Україні внаслідок вторгнення, становлять 411 млрд доларів. При цьому варіанті...

Главное за день от Жданова: немецкие  «кошечки»  в Украине и новый  «Бахмут».

Главное за день от Жданова: немецкие «кошечки» в Украине и новый «Бахмут».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #итоги #аналитика UA - Авдіївка може повторити долю Бахмута. У цей же час в Україну продовжують надходити німецькі танки. А Путін вирішив розмістити ядерну збр...

В Крыму истерика. Кремлевские шавки уже не надеются на армию России

В Крыму истерика. Кремлевские шавки уже не надеются на армию России

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #крым UA - Гауляйтер Криму Аксьонов зрозумів, що сподіватися на російську армію, яка вже видихнулася, марно, і вирішив створити власну ПВК "Конвой". Про що го...

Ядерный приговор. Резонансный шаг Кремля обернется крахом для Беларуси

Ядерный приговор. Резонансный шаг Кремля обернется крахом для Беларуси

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #россия #беларусь #ядерка UA - Путін у відповідь на масштабне постачання західного озброєння Україні планує розмістити в Білорусі ядерку. Як сприйняли у світі...

Пересидеть в  «раю»  не получится. Для россиян ужесточат визовый режим на Бали

Пересидеть в «раю» не получится. Для россиян ужесточат визовый режим на Бали

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #бали #рф #визы UA - На Балі планують скасувати спрощену схему в'їзду для росіян, значно посиливши їм візовий режим. На райському острові не задоволені поведі...