InternetUA

https://internetua.com/

Величезна тріщина в небі. Вчені очікують на швидке збільшення озонової діри над Антарктидою

Учені вважають, що внаслідок виверження підводного вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай, яке сталося в січні минулого року, в стратосферу потрапило стільки води, що в цьому чи наступному році озонова діра над Антарктидою, ймовірно, збільшиться, пише Space.

За словами вчених, через виверження вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай кількість води в стратосфері, де знаходиться озоновий шар, що захищає планету від шкідливого ультрафіолетового випромінювання, збільшилася на 10%. Ця вода викликала значне охолодження стратосфери і тому цей процес загрожує значному збільшенню озонової діри у південних широтах.

"Нижчі температури в стратосфері прискорюють процес деградації озону. Коли тут дуже холодно, то з'являються стратосферні хмари, які забезпечують відповідне хімічне середовище для процвітання речовин на основі хлору, які були заборонені в 1989 році, але все ще затримуються в повітрі високо над планетою, руйнуючи озон. Тобто озонова діра над Антарктидою розширюється", — говорить голова Європейської служби моніторингу атмосфери Copernicus Вінсент Анрі П'юч.

Озонова діра над Антарктидою з'являється під час полярної зими, особливо в липні та серпні, але потім настає полярне літо, й озонова діра починає закриватися і зазвичай зникає до кінця листопада. За словами Пола Ньюмана з Центру космічних польотів NASA імені Годдарда, в минулому році виверження вулкана не справило значного впливу на озонову діру над Антарктидою. Але такий вплив може бути помітним у цьому чи наступному році.

"Звичайно є шанс, що атмосферна циркуляція не дозволить шкідливим речовинам сильно зруйнувати озоновий шар і розширити озонову діру, але це може все ж таки статися", — говорить Ньюман.

У той же час, згідно з нещодавнім звітом учених озоновий шар, який розташований на висоті від 15 до 35 км над поверхнею планети все ж таки поступово відновлюється. Після заборони викидів шкідливих хімічних речовин у повітря ще в 1987 році цей процес іде повільно, але правильно. Вчені навіть вважають, що повністю озоновий прошарок відновиться вже на початку 2040-х років. Але озонова діра над Антарктидою все ж таки не зникне до початку 2060-х років.

Фокус уже писав про те, що, за прогнозами вчених, озоновий шар повністю відновиться до 2066 року, але є одна умова. Дослідники впевнені, що глобального потепління та різкої зміни клімату вдасться уникнути.

Як показують дослідження, озонова діра над Антарктидою все ще може досягати значних розмірів і зберігатися протягом тривалого часу щороку. Наприклад, за останні три роки вона мала занадто великий розмір і тепер вона може стати ще більшою завдяки виверженню знаменитого вулкана.

Учені припускають, що на зміну розміру озонової діри впливає зокрема й зміна клімату планети.

Хоча озонова діра над Антарктидою у цьому році може стати ще більшою, ніж у попередні три роки, вчені впевнені, що в більш довгостроковій перспективі вона все ж таки зменшуватиметься.

Що стоїть за новим креативним трендом?
Останні новини
Ядерка сгнила и не работает: Запад понял, что Путину уже нечем угрожать - Жирнов.

Ядерка сгнила и не работает: Запад понял, что Путину уже нечем угрожать - Жирнов.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #мосейчук #запад #путин #ядерное #жирнов RU - После атаки на Энгельс весь мир понял, что РФ - это банановая республика, а Путину больше нечем угрожать. На стратегическ...

Что задумал Путин? Федоров дал детальный разбор фронта и показал карту.

Что задумал Путин? Федоров дал детальный разбор фронта и показал карту.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #фронт #ситуациянафронте UA - На яких напрямках в Україні Росія зосередила значні сили та де чекати на ворожу атаку? Детальний аналіз ситуації на фронті дав в ефірі @F...

Страна иноагентов и доносов. Россиян стали гнобить по-новому

Страна иноагентов и доносов. Россиян стали гнобить по-новому

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom UA - В Росію повернулися доноси, її громадян масово визнають іноземними агентами, терористами та зрадниками. Як путінський режим розділив суспільство на своїх...

Абрамович решил поделиться деньгами с Украиной: Стрелков-Гиркин - в ярости.

Абрамович решил поделиться деньгами с Украиной: Стрелков-Гиркин - в ярости.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #абрамович #стрелков UA - Російський олігарх Роман Абрамович має намір передати Україні 2,3 мільярда фунтів стерлінгів, отриманих за продаж "Челсі". Куди саме...

Саміт Україна-ЄС. Євросоюз виділить Україні мільярд євро на відновлення

Саміт Україна-ЄС. Євросоюз виділить Україні мільярд євро на відновлення

У п’ятницю, 3 лютого, в Києві відбувається важливий саміт Україна — ЄС, в якому Україна вперше бере участь у статусі кандидата на вступ до Євросоюзу. З боку офіційного Брюсселя представлена широка делегація Євросоюзу. Напередодні для участі у спіл...

Аэростат-шпион над США #shorts

Аэростат-шпион над США #shorts