Веганство та вегетаріанство – це все раціони, до складу яких не входить м’ясо. Але якщо вегетаріанці відмовляються лише від м’яса, то вегани – також від усіх продуктів тваринного походження (яєць, молока, меду). І остання дієта може стати небезпечною, якщо не зважити на кілька нюансів.
Якщо людина правильно організує свій веганський раціон , то подібна дієта має кілька переваг для здоров’я. Завдяки такій дієті ви зможете скинути вагу, зменшити ризик розвитку хвороб серця, деяких видів раку (рак молочної залози, рак товстої кишки), діабету 2 типу.
Крім того, веганський раціон може бути багатий на залізо. Хоча з рослин воно засвоюється не так добре, як із м’яса. Допомогти в засвоєнні можуть поєднання олії з продуктами, в яких багато вітаміну С: помідорами, апельсинами, перцем. Пов’язано це з тим, що вітамін С дозволяє організму людини краще засвоювати залізо.
В той же час веганська дієта не гарантує вам гарного здоров’я. Все залежить від того, що саме ви їсте. Також зараз можна знайти все більше готових страв для веганів, а такі страви містять сіль, цукор, жир, які допомагають покращити їх смак. Такі продукти (тобто оброблені) містять емульгатори та трансжири, здатні нашкодити корисним бактеріям у кишечнику.
Крім того, через погано складену веганську дієту ви можете не отримувати достатньо ніацину, рибофлавіну (вітаміну B2), вітаміну D, кальцію, йоду, селену або цинку. Вегани більше за інших ризикують зіткнутися з анемією через те, що їм не вистачатиме омега-3 та вітаміну В12. Ще вчені стверджують, що існує зв’язок між веганством та меншою щільністю кісток, а це може сприяти підвищеному ризику переломів.