InternetUA

https://internetua.com/

Ринок танків в Європі зростає, спонукаючи США, Німеччину та Корею до запеклої конкуренції.

Загальне замовлення танків у Європі вже на понад 1800 машин, й очікується ще більше

Вихід з летаргійного сну колективної безпеки Європи вже ознаменувався різким збільшенням оборонних бюджетів держав та поступовим нарощуванням оборонних замовлень, які багато років були поставлені на паузу. Більше того, реальна повномасштабна війна остаточно закрила питання, яке було актуально ще декілька років тому – чи є на сьогоднішньому полі бою місце танкам. Й відповіддю на нього стали контракти на цей вид військової техніки.

Звісно на перше місце виходить Польща, яка оголосила найамбітніші плани мати у строю величезний танковий парк, який здається обраховувався за самими песимістичними прогнозами часів Холодної війни. Зокрема мова йде про замовлення 250 танків M1A2 Abrams SEPv3 та ще 116 одиниць у версії M1A1 FEP, до яких додаються 180 корейських K2 та ще 820 їх локалізованих версій K2PL.

Тобто загалом лише Варшава замовила 546 вже готових танків, а разом із виробництвом власних може довести їх загальну кількість до 1366 саме нових машин, що разом приблизно з 240 Leopard 2 у різних версіях сформують броньовий кулак у 1,6 тисячі танків.

Звісно на фоні цього плани інших країн трохи блідніють, але загалом також демонструють тенденцію. Наприклад, Італія приглядається до закупівлі Leopard 2A7+. Начальник штабу армії Петро Серіно [Pietro Serino] вбачає потребу у 125 машин, хоча деякі італійські видання, пишуть про намір закупити 250 Leopard 2A7+. Скоріш за все за першим сценарієм будуть закуплені додаткові машини зі збереженням у строю власного італійського танка Ariete, за іншим сценарієм Leopard 2A7+ просто його замінить.

Далі треба згадати ще одного майбутнього оператора Leopard 2A7 – Норвегію, яка замовила 54 машини з можливістю розширення кількості до 72. А також Чехію, яка хоче додатково замовити півсотні машин у цій версії на додачу до 14 отриманих за круговими постачаннями Leopard 2A4.

Водночас Румунія не стала робити вибір на користь німецького танка та замовляє 54 Abrams. Свій доволі важкий вибір має зробити Литва, яка також оголосила про бажання мати на озброєнні 54 танки та сформувати з наявних бригад механізовану дивізію.

Й загалом, якщо брати лише нові машини, без урахувань модернізації наявного бронетанкового парку, мова йде про ще до майже 337-474 танків, які планують закупити Литва, Румунія, Норвегія та Італія. Але до цього процесу необхідно додати й масштабні програми з модернізації наявних машин, наприклад, Греція планує модернізувати 183 Leopard 2A4 до A7.

Водночас у країнах, які знаходяться подалі від РФ відбуваються трохи інші процеси. Наприклад, Велика Британія модернізує свій бронетанковий парк, але це проходить зі скороченням загальної кількості машин до 148 одиниць Challenger 3. Аналогічна програма з модернізацією, але й скороченням кількості відбувається у Франції з Leclerc. Але на загальну тенденцію це навряд буде мати вплив, та й не факт, що не буде переглянута на користь збільшення кількості машин. Бо у Британії вже шуткують, що в них більше коней, ніж танків.

Більше того, цілий ряд європейських країн, скоріш за все, у найближчі роки сформують й свої замовлення на танки. Це рішення цілком можливо очікувати від інших країн Балтії, Болгарії та Словаччини, також можливо очікувати рішення з модернізації наявних машин Leopard 2 від Фінляндії та Швеції. Тобто з великою долею вірогідності наявні замовлення це лише початок. Наприклад Нідерланди цілком можуть згадати, як колись мали у строю одразу 455 Leopard 2.

Programs and sites solve various user tasks, so the process of creating an interface cannot be strictly regulated. However, the work of a UX/UI spe...
Останні новини

Британія та Польща побудують в Україні тимчасові села для людей, які покинули свої домівки через війну, — ЗМІ.

Британія та Польща оголосили про плани побудувати в Україні два тимчасових селища для людей, які були змушені покинути свої домівки через російське вторгнення.

InternetUA

Німецький Siemens перевіряє, чи працював їхній співробітник на хакерську компанію з РФ.

Німецька технологічна компанія Siemens у п’ятницю оголосила про внутрішнє розслідування у зв’язку з розслідуванням ЗМІ про те, що один із її співробітників раніше працював у російській хакерській компанії.

InternetUA

Повестки - всем! Россиян массово загоняют в военкоматы - свежие подробности.

Повестки - всем! Россиян массово загоняют в военкоматы - свежие подробности.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #рф #повестки #курносова UA - З чим пов'язана масова роздача повісток у Росії і як чоловіки намагаються уникнути потрапляння у військкомат – подробицями поді...

1

Карл III почтил память мирных немцев, убитых в годы Второй мировой.

Карл III почтил память мирных немцев, убитых в годы Второй мировой.

В Гамбурге Карл III, королева-консорт Камилла и президент Германии Франк-Вальтер Штайнмайер возложили венки к мемориалу у церкви Святого Николая в Гамбурге. Она была разрушена в результате ковровых бомбардировок сил союзников в июле-августе 1943 г...

Путин отправил экономику в нокаут, денег на войну нет, РФ наступили на хвост - Ваши деньги.

Путин отправил экономику в нокаут, денег на войну нет, РФ наступили на хвост - Ваши деньги.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom UA - Володимир Путін остаточно відправив економіку РФ у нокаут. Гроші на війну вже збирають із звичайних росіян. У цей же час РФ схопили за живе — за замороже...

Что ждет журналиста WSJ Эвана Гершковича? И какой сигнал посылает Кремль? - Подкаст «Что это было?».

Что ждет журналиста WSJ Эвана Гершковича? И какой сигнал посылает Кремль? - Подкаст «Что это было?».

Лефортовский суд Москвы арестовал на два месяца по обвинению в шпионаже американского журналиста Эвана Гершковича. Что грозит Гершковичу? Может ли он рассчитывать на обмен? И какой сигнал посылает Кремль иностранной прессе в России? В новом выпуск...

Приговоров должно быть много. Подоляк озвучил тюремные сроки для россиян

Приговоров должно быть много. Подоляк озвучил тюремные сроки для россиян

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #подоляк #трибунал UA - Рано чи пізно Росії доведеться відповідати за всі скоєні злочини у війні. Кому, окрім Путіна, ще загрожує орден? Які терміни? А, голов...

1 14

Рубли заканчиваются. Планы Кремля на войну в Украине накрылись медным тазом

Рубли заканчиваются. Планы Кремля на войну в Украине накрылись медным тазом

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #россия #путин UA - Росія досягла річного максимуму запланованого дефіциту, а отже вже до літа рублі в Москви можуть закінчитися. Коли Кремлю доведеться вклю...

1 6