InternetUA

https://internetua.com/

Привіт з минулого: у Єрусалимі знайшли таємничий відбиток руки.

Під час розкопок стародавньої лінії оборони археологи також натрапили на відбиток руки, вирізаний на стіні рову, але поки не можуть дати пояснення, хто залишив цей відбиток або яке значення він може мати, повідомляють IFLScience.

Захисний канал оточував знамениті міські стіни і, як вважають, його вирили не пізніше від 10 століття нашої ери. За словами директора розкопок Управління старожитностей Ізраїлю Зубаїра Адаві, рів був щонайменше 10 метрів завширшки і від 2 до 7 метрів завглибшки.

"Його функція полягала в тому, щоб перешкодити ворогу, який атакував Єрусалим, наблизитися до стін і увірватися в місто, — пояснив Адаві. — Рови, зазвичай заповнені водою, добре відомі з укріплень і замків Європи, але тут рів був сухим, його ширина і глибина служили перешкодою, що сповільнювала армію супротивника".

Знамениті міські стіни і брами, які оточують Старе місто сьогодні, побудували в 16 столітті турецьким османським султаном Сулейманом I Пишним, проте стародавні укріплення, які захищали Єрусалим до цього моменту, були б набагато більше непроникними, кажуть археологи.

"В епоху лицарських боїв, мечів, стріл і кінноти укріплення Єрусалиму були грізними і складними, вони складалися зі стін і елементів, які стримували великі армії, що штурмували місто", — пояснив доктор Аміт Реем, регіональний директор Ізраїльського управління старожитностей в Єрусалимі.

Враховуючи вік рову, дуже ймовірно, що він був свідком серйозних бойових дій під час хрестових походів, оскільки європейські армії неодноразово намагалися захопити Єрусалим між 11-м і 13-м століттями. "Історики, які супроводжували Перший хрестовий похід, описують прибуття хрестоносців до стін Єрусалиму в червні 1099 року, — розповідає Реем. — Виснажені дорогою, вони стали навпроти величезного рову, і лише через п'ять тижнів їм вдалося перетнути його за допомогою розгорнутої тактики і ціною великої крові, під шквальним вогнем з боку мусульманських і єврейських захисників".

Щоб увійти в місто, хрестоносці мали б перетнути рів і дві товсті стіни, які він оточував, "а захисники міста на стінах обрушили на них вогонь і сірку". Серія таємних тунелів також дозволила б жителям Єрусалиму увійти в рів і напасти на ворога зненацька, перш ніж відступити у безпечне місто.

Серед найгостроцікавіших елементів, виявлених командою, був відбиток руки на стіні рову. Чи належала рука, яка залишила цей слід, захиснику міста, лицарю-загарбнику або комусь іншому, залишається цілковитою загадкою.

"Чи він щось символізує? Чи вказує вона на якийсь конкретний елемент поблизу? — запитують дослідники. — Чи це просто місцевий жарт? Час покаже".

Це спосіб зрозуміти, що потрібно вашій аудиторії та як чином їм це надати. Адже завдання будь-якого продукту – бути корисним.
Останні новини

Может ли работодатель вручать повестки своим подчиненным: разъяснение.

Работодатели имеют право вручать повестки своим военнообязанным подчиненным. Это предусмотрено Постановлением Кабмина №1487 «Об утверждении Порядка организации и ведения военного учета призывников, военнообязанных и резервистов».

Finance.UA

На Хмельниччині чоловік вбив військову медикиню

Слід­чі слід­чо­го уп­равлін­ня ГУНП в Хмель­ницькій об­ласті за про­це­су­аль­но­го ке­рів­ниц­тва про­ку­ра­ту­ри вже ого­ло­си­ли зат­ри­ма­но­му пі­доз­ру у вчи­нен­ні зло­чи­ну, пе­ред­ба­че­но­го ч. 1 ст. 115 (Умис­не вбивс­тво) Кри­мі­наль­...

InternetUA

Навіщо тримати використаний чайний пакетик у холодильнику і не тільки: корисний лайфхак.

Якщо ви випадково помітили в чиємусь холодильнику використаний чайний пакетик, не поспішайте зразу робити висновки про те, що його зберігають для повторного використання.

InternetUA

Позиция США резко изменилась. Путина ждут неприятности - Пионтковский

Позиция США резко изменилась. Путина ждут неприятности - Пионтковский

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #фейгин #пионтковский #сша UA - Чому в США різко змінилася позиція щодо переговорів з Росією та про що свідчить рішення суду в Гаазі про ордер на арешт Путіна? Своєю д...

1

А был ли царь настоящий? Шейтельман разъяснил, кто был в Мариуполе.

А был ли царь настоящий? Шейтельман разъяснил, кто был в Мариуполе.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #шейтельман #мариуполь #путин #рф #украина UA - Хто їздив до Криму та Маріуполя: двійник чи сам Путін? На думку публіциста Михайла Шейтельмана (@sheitelman), це не має...

ВСУ в Крыму и протесты мобиков - Пионтковский выдал план свержения Путина.

ВСУ в Крыму и протесты мобиков - Пионтковский выдал план свержения Путина.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #пионтковский #фейгин #путин #всу #крым UA - Політолог і публіцист Андрій Піонтковський @Andrei_Piontkovsky в ефірі @FeyginLive розповів, які події спричинять політичн...

Максакова резко прошлась по путинистке Канделаки

Максакова резко прошлась по путинистке Канделаки

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #канделаки #пропаганда #рф UA - Канделакі капітально прорахувалася, вважає колишня депутатка Держдуми Марія Максакова, яка розповіла, як пропагандистка з підс...

«Всадник ядерного апокалипсиса». Бухой Медведев снова угрожает миру - Гудков ответил

«Всадник ядерного апокалипсиса». Бухой Медведев снова угрожает миру - Гудков ответил

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #гудков #путин #рф #медведев UA - У черговому алкогольному чаді Медведєв знову почав лякати світ наближенням ядерного апокаліпсису. А тим часом у Росії знімаю...

«Сходив за водою і знайшов окупантів», – молоді бійці ТрО розповіли про операцію на Луганщині.

«Сходив за водою і знайшов окупантів», – молоді бійці ТрО розповіли про операцію на Луганщині.

Молоді хлопці зі Луганської бригади Сил тероборони ЗСУ розповідають про бій з росіянами на Луганському напрямку. «Поки наші хлопці закопувалися, один з нас вирішив сходити за водою. І так вдало сходив, що знайшов росіян», – розповідає 21-річний бо...