InternetUA

https://internetua.com/

Субпідрядники Google стикаються з низькою оплатою праці.

Працівники субпідрядників Google кажуть, що вони отримують неадекватну оплату праці та пільг, не мають гарантій роботи та мало впливають на умови праці, згідно з відповідями майже 2000 співробітників, проведених профспілкою працівників Alphabet.

-1x-1.jpg (67 KB)

У середу AWU оприлюднив результати найбільшого опитування американських співробітників 248 субпідрядників Alphabet Inc. Google, включаючи Cognizant Technology Solutions Corp., Accenture Plc і Appen Ltd. Опитані працівники мають широкий спектр робочих місць. До них входять оцінювачі — люди, які оцінюють якість продуктів Google, як-от результати пошуку й оголошення, — а також ті, хто є частиною команди YouTube із роботи з вмістом, автори довідкового центру Google і навіть співробітники, які навчають алгоритмам для нового шаленого чат-бота Google , Bard . . AWU повідомила, що надіслала опитування приблизно 26 000 працівників і витратила близько шести місяців на збір відповідей, які були проаналізовані двома дослідниками цифрової праці з Університету Саймона Фрейзера в Британській Колумбії, Канада.

Висновки «виявляють недостатнє дотримання Google власних стандартів», — сказав Парул Коул, інженер-програміст Google і виконавчий голова AWU.

«У нас є дані, які свідчать про те, що мінімальні стандарти Google на практиці — це не більше, ніж публікація в блозі, а не гарантія того, що кожен працівник Google отримає свою справедливу частку», — сказав Кул. «Ніхто, хто працює над продуктом Google або Alphabet, не повинен намагатися поставити їжу на стіл, записатися на прийом до лікаря або взяти вихідний, коли він хворий».

Робітники профспілки Alphabet і співробітники Google мітингують проти звільнень

Демонстранти під час мітингу профспілки працівників алфавіту в Нью-Йорку, 2 лютого.

Фотограф: Віктор Дж. Блу/Bloomberg

Публікація опитування є ескалацією з боку AWU, профспілки меншин, яка не має права на ведення колективних переговорів, щоб привернути увагу до умов праці в Google. Раніше цього місяця профспілка влаштувала мітинги на обох узбережжях США на знак протесту проти «бідних зарплат і відсутності пільг» для оцінювачів Google, а також на підтримку тисяч колег, яких нещодавно звільнили. Під прапором AWU працівники YouTube Music в Остіні, штат Техас, також оголосили про страйк у зв’язку з поверненням на роботу та ймовірним розривом профспілок після того, як десятки працівників подали документи на профспілкові вибори в жовтні.

Google заявив, що опитування AWU було «нерепрезентативним і вводить в оману».

«Ми вимагаємо, щоб наші партнери та постачальники з підбору кадрів у США надавали провідні в галузі стандарти заробітної плати та пільг для своїх працівників, які мають доступ до наших корпоративних систем і кампусів», — сказав у заяві речник Google Кріс Паппас. «Ми вважаємо їх відповідальними за ці контрольні показники та наш Кодекс поведінки постачальників , на відповідність яким ми проводимо комплексні перевірки».

Деякі працівники сказали, що їм платять нижче власних оприлюднених Google стандартів мінімальної заробітної плати. Один із робітників, Джей Б’юкенен, сказав, що починав як пошуковий рейтингувальник у Google у 2016 році, відчуваючи оптимізм щодо своєї зарплати в 13,50 доларів на годину. Невдовзі після того, як він почав працювати повний робочий день, він почав думати про оренду нового помешкання. Він переїхав до партнера, який є інвалідом, і робота відповідала їхньому способу життя — вона користується інвалідним візком, і Б’юкенен, працюючи вдома, міг допомогти їй виконувати прості завдання, наприклад підійматися та спускатися сходами.

Тепер, сказав Б’юкенен, він відчайдушно намагається звести кінці з кінцями. За сім років роботи в Leapforce Inc. і Appen, компаніях, які співпрацюють з Google, його оплата зросла лише до 14 доларів на годину, що на долар менше мінімальних стандартів Google субпідрядників.

«Роки справді стерли рожевий відтінок», — сказав Б’юкенен в інтерв’ю. «Спостерігаючи за тим, як зарплата стоїть на місці, а вартість життя повільно зростає, я постійно замислююсь над тим, чи варта робота того, хоча насправді не маю інших доступних варіантів».

Appen не відповів на запити про коментарі. Паппас, представник Google, сказав, що оцінювачі «працюють неповний робочий день з дому» і «часто працюють на кілька компаній одночасно». Google покладається на своїх постачальників, щоб керувати умовами наймання для оцінювачів, включаючи оплату праці та пільги, додав він.

Опитування «чітко показує, що Google зобов’язується вислухати безпосередньо працівників, щоб переконатися, що ці базові стандарти справді відповідають їхнім потребам», — сказав Коул. «Google має не лише забезпечити виконання власних стандартів для працівників у всіх класифікаціях зайнятості, але й підвищити стандарти, щоб кожен працівник Google міг користуватися гідними перевагами та оплатою».

У відповідях на опитування та в інтерв’ю співробітники описували дворівневу систему, яка розглядає субпідрядників як другосортні, попри те, що вони працюють повний робочий день над покращенням продуктів і послуг Google. «Google має весь цей контроль, але дуже мало відповідальності для нас, як контрактників», — сказав Сем Ріган, співробітник Cognizant, який працює над контентом на YouTube — робота, яка вимагає від працівників розглядати справи щодо авторських прав або додавати теги метаданих до музичних відео YouTube.

За його словами, Cognizant називає Google «клієнтом», ніби це зовнішня сутність і може змінитися в будь-який момент. «Але насправді ми використовуємо ресурси Google, ми використовуємо інструменти Google. Ми цілий день працюємо над продуктами Google», – сказав Ріган. «Ми проводимо тренінги Google з безпеки та конфіденційності. У нас є офіційні електронні адреси Google. Але врешті-решт вони кажуть нам: «Ви не працюєте в Google. Вони одні з ваших клієнтів».

Джефф ДеМаррайс, речник Cognizant, сказав, що «розчаровує» те, що працівники вирішили страйкувати через політику повернення Cognizant на роботу. «Співробітники, які працюють над цим проєктом, погодилися на роботу, розуміючи, що вони приймають посади Cognizant в офісі, і що команда працюватиме разом у фізичному місці в Остіні», — сказав він у заяві.

ДеМаррайс сказав, що співробітників наймає, навчає та оплачує Cognizant. «Вони можуть отримати допоміжне навчання від нашого клієнта, щоб вони могли взаємодіяти з інструментами та процесами конкретного проєкту, але Cognizant є єдиним роботодавцем цих працівників, а не Google або YouTube», — сказав він.

Паппас сказав, що Google поважає право співробітників Cognizant вибирати, чи вступати їм у профспілку. «Їхнє рішення не вплине на нашу роботу з Cognizant, оскільки ми маємо багато контрактів як з профспілковими, так і з постачальниками», — сказав він. «Як роботодавець, Cognizant несе відповідальність за умови наймання цих працівників».

За словами Сари Мерфі, автора довідкової сторінки Google у Accenture Flex, якщо компанія-субпідрядник повідомляє про переваги працівників, це призводить до плутанини щодо того, що доступно. Мерфі сказала, що їй сказали, що вона не має права на лікарняні та працювала через хворобу минулого року.

«Невпевненість у тому, що я отримаю гроші за лікарняний, була неприємною», — сказала вона в інтерв’ю. Коли вона та інші працівники вказали на політику Google, яка вимагає мінімум вісім днів лікарняних для субпідрядників, їм нарешті сказали, що вони мають право взяти відпустку. «Це було схоже на те, що боріться з нами зубами й нігтями, і ви отримаєте право», — сказав Мерфі.

Accenture заявила, що не коментує окремі кадрові питання. Прес-секретар сказав, що компанія пропонує своїм співробітникам комплексний пакет компенсацій і пільг, який включає медичне обслуговування, оплачувану відпустку та доступ до навчальної платформи, призначеної для просування кар’єри працівників. Інформація про всі ці переваги періодично повідомляється працівникам, йдеться в заяві речника.

Але висновки AWU показали, що майже половина опитаних субпідрядників або не знали про оплачувані лікарняні, або не мали доступу до них. Сімдесят два відсотки респондентів сказали, що не мали доступу до оплачуваної відпустки по догляду за дитиною. І лише 10% повідомили, що мають доступ до компенсації за навчання. За даними AWU, 65% респондентів не були білими.

Опитування показало, що навіть у групі субпідрядників існують значні розриви в оплаті праці за ознаками раси, статі та сексуальної орієнтації. Чорношкірі та латиноамериканці заробляють на 20% менше, ніж їхні білі колеги, а ЛГБТК-працівники заробляють у середньому на 15% менше, ніж їхні гетеросексуальні колеги, згідно з опитуванням. Продавці з обмеженими можливостями заробляють в середньому на 18% менше, ніж їхні працездатні колеги.

Висновки AWU підтвердили досвід робітників щодо «ієрархії праці, де певні люди заробляють менше через певні структурні способи», — сказала Веронік Емонд-Сіуфі, дослідник з Університету Саймона Фрейзера, яка допомогла проаналізувати результати.

Опитування, за її словами, показує, «як цей вид праці знецінюється та недооцінюється. Це гонка до дна. Де б не була підлога, усіх знесуть».

In Designing a Better World, Norman explores the ethics of modern design, the challenges of consumerism, overproduction, and sheer digitalization.
Останні новини

На пляжі в Нідерландах виявили істоту, яку називають "рибою-вампіром".

Морська мінога, яка є паразитичною кровоссальною рибою, була виявлена морським біологом Ярко Хавермансом на голландському острові Тексель. Цю істоту з кількома рядами зубів часом називають “рибою-вампіром”.

InternetUA

“У сусіда в кухні стирчав снаряд”. Мешканка Бучі про окупацію міста,  росіян та пожежу в будинку

“У сусіда в кухні стирчав снаряд”. Мешканка Бучі про окупацію міста, росіян та пожежу в будинку

Рік тому, 31 березня 2022-го ЗСУ звільнили з-під російської окупації місто Буча на Київщині. Місцева мешканка Олена Чиченіна, яка застала початок окупації, згадує розмови з російськими військовими, розповідає про пожежу в своєму під’їзді, виїзд з ...

Путин уже проиграл. Война закончится в этом году - прогноз Пионтковского

Путин уже проиграл. Война закончится в этом году - прогноз Пионтковского

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #пионтковский #сша #всу UA - У США рішуче налаштовані підтримувати ЗСУ, особливо напередодні вирішальної битви. Політолог та публіцист Андрій Піонтковський @A...

Рты Путина ошарашили россиян: хороших новостей лучше не ждать.

Рты Путина ошарашили россиян: хороших новостей лучше не ждать.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #Цимбалюк #путин #россия #лавров #песков UA - Журналіст і блогер Роман Цимбалюк (@RomanTsymbaliuk) розібрав заяви Пєскова та Лаврова, в яких ті визнали, що найближчим ...

Китай забирает у России часть регионов - Фейгин уточнил, какие.

Китай забирает у России часть регионов - Фейгин уточнил, какие.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #рф #россия #фейгин #рф #россия #китай RU - Историческая миссия Китая - вернуть свои земли, который пока принадлежат России. И похоже скоро у Пекина это получится. В и...

Бункерный своей глупостью подставил Китай. Путин совершает ошибку за ошибкой - Пионтковский

Бункерный своей глупостью подставил Китай. Путин совершает ошибку за ошибкой - Пионтковский

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #путин #кремль #китай #ядерка #пионтковский UA - Заява Путіна про розміщення ядерної зброї в Білорусі суперечить домовленостям Кремля з Китаєм. На думку публі...

Мобилизация по-новому, армия дронов и неадекватный Путин - Жданов озвучил главные новости дня.

Мобилизация по-новому, армия дронов и неадекватный Путин - Жданов озвучил главные новости дня.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #мобилизация #дроны #путин #главное RU - В США сделали заявление о недопустимости заморозки войны, Верховная Рада озаботилась процессом мобилизации, а в Минциф...