InternetUA

https://internetua.com/

Викрадена та продана в Італії. Знайдені документи привідкривають завісу історії матері да Вінчі

Нова збірка документів, знайдена в Державному архіві Флоренції, свідчить про те, що мати да Вінчі була поневоленою дівчиною, викраденою з Кавказу.

Фахівці проаналізували документи майже 600-річної давнини і виявили докази, що мати Леонардо да Вінчі викрали з Кавказу, коли та ще була дівчинкою, та відправили до Італії. Їх виявили італійські історики, пише Live Science.

Згідно з документами, матір да Вінчі, Катерину, викрали з дому на березі Чорного моря з Черкесії (історична держава зигів у горах і передгір'ях північно-західного Кавказу). А потім її вивезли у Венецію. Якщо це доведуть, то виявиться, що один з найвидатніших художників і вчених італійського Відродження був італійцем лише наполовину.

Знайшов цінні документи Карло Вечче. Він є професором італійської літератури в Університеті "L'Orientale" в Неаполі. Свою знахідку вчений використав для власного історичного роману під назвою "Il Sorriso di Caterina", або "Посмішка Катерини, матері Леонардо". Там він описав точні деталі зі свого дослідження. А проте їх ще не опублікували в науковому журналі.

Вечче розповідає: "Мати да Вінчі була рабинею з Черкесії. Її забрали з дому в Кавказьких горах, кілька разів продавали і перепродували в Константинополі, потім у Венеції. Лише опісля цього дівчина нарешті прибула до Флоренції, де познайомилася з молодим нотаріусом П'єро да Вінчі". Саме він і став батьком Леонардо.

Прославила видатного митця "Мона Ліза", одне з найкращих та наймайстерніших полотен в історії. Однак на малюванні таланти да Вінчі не закінчують. Він також був архітектором, винахідником, анатомом, інженером і вченим, а його експерименти надихнули майбутніх винахідників на свої відкриття.

Окрім цього, він заповнив десятки таємних зошитів науковими спостереженнями, винаходами та анатомічними спостереженнями. Поряд з детальними малюнками анатомії людини, в його зошитах містяться проєкти перших велосипедів, гелікоптерів, танків і літаків. Про один з таких Фокус розповідав раніше.

Фахівцям досить складно вивчати родинні історії да Вінчі. Досі їм вдалося досить чітко простежити родовід його батька, однак його матір — загадка. Дехто припускає, що вона була сиротою, яка самотньо жила в занедбаному батьківському домі, поки не зустріла свого майбутнього чоловіка.

А проте дещо про да Вінчі таки відомо напевне. Його батьки не були одружені, хлопчик народився поза шлюбом у тосканському містечку Анчіано в нотаріуса П'єро да Вінчі та жінки, на ім'я Катерина.

Вечче вдалося відшукати раніше невідомі документи, коли він проводив дослідження в Державному архіві Флоренції. Зокрема підписана П'єро латинська грамота, датована 2 листопада 1452 року, яка звільняла Катерину з рабства. А за рік до цього, у 1451 році, дівчина познайомилася з П'єро після того, як її викупив флорентійський лицар як доглядальницю.

За словами історика, саме нотаріус, який і звільнив Катерину, був тою ж людиною, що кохала її, рабиню. В них і народився син. Окрім цього, дослідник припускає, що на момент підписання грамоти П'єро переживав сильні емоції. Про це свідчать невеликі помилки, які могли б видати його нервозність — завагітніти для чужої рабині було злочином.

Інший історик і почесний президент Музею Галілея у Флоренції Паоло Галлуцці вважає: "Реконструкція Вечче надзвичайно переконлива. Безумовно, це найпереконливіша реконструкція, сформульована досі. Вона базується на нових оригінальних документах і має багато підстав так вважати".

Однак знаходяться і скептики цієї теорії. Мартін Кемп, почесний професор історії мистецтва Оксфордського університету в Англії раніше припускав, що сама Катерина була селянською сиротою. Він вважає, що Катерина — це загальне ім'я для жінок-рабинь, насильно навернених у християнство, тому в документах може йтися і про когось іншого.

Програми та сайти вирішують різні завдання користувача, тому процес створення інтерфейсу не може бути строго регламентований. Однак роботу UX/UI-фа...
Останні новини

Вчені розповіли про кардинальні зміни в Тихому океані за часів останнього льодовикового періоду.

Міжнародна команда вчених, включаючи співробітників Каліфорнійського університету в Ірвіні, з’ясувала, що вода в Тихому океані за часів останнього льодовикового періоду перекинулася, привівши до зміни розташування шарів.

InternetUA

Повестки - всем! Россиян массово загоняют в военкоматы - свежие подробности.

Повестки - всем! Россиян массово загоняют в военкоматы - свежие подробности.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #рф #повестки #курносова UA - З чим пов'язана масова роздача повісток у Росії і як чоловіки намагаються уникнути потрапляння у військкомат – подробицями поді...

1

Карл III почтил память мирных немцев, убитых в годы Второй мировой.

Карл III почтил память мирных немцев, убитых в годы Второй мировой.

В Гамбурге Карл III, королева-консорт Камилла и президент Германии Франк-Вальтер Штайнмайер возложили венки к мемориалу у церкви Святого Николая в Гамбурге. Она была разрушена в результате ковровых бомбардировок сил союзников в июле-августе 1943 г...

Путин отправил экономику в нокаут, денег на войну нет, РФ наступили на хвост - Ваши деньги.

Путин отправил экономику в нокаут, денег на войну нет, РФ наступили на хвост - Ваши деньги.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom UA - Володимир Путін остаточно відправив економіку РФ у нокаут. Гроші на війну вже збирають із звичайних росіян. У цей же час РФ схопили за живе — за замороже...

Что ждет журналиста WSJ Эвана Гершковича? И какой сигнал посылает Кремль? - Подкаст «Что это было?».

Что ждет журналиста WSJ Эвана Гершковича? И какой сигнал посылает Кремль? - Подкаст «Что это было?».

Лефортовский суд Москвы арестовал на два месяца по обвинению в шпионаже американского журналиста Эвана Гершковича. Что грозит Гершковичу? Может ли он рассчитывать на обмен? И какой сигнал посылает Кремль иностранной прессе в России? В новом выпуск...

Приговоров должно быть много. Подоляк озвучил тюремные сроки для россиян

Приговоров должно быть много. Подоляк озвучил тюремные сроки для россиян

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #подоляк #трибунал UA - Рано чи пізно Росії доведеться відповідати за всі скоєні злочини у війні. Кому, окрім Путіна, ще загрожує орден? Які терміни? А, голов...

Рубли заканчиваются. Планы Кремля на войну в Украине накрылись медным тазом

Рубли заканчиваются. Планы Кремля на войну в Украине накрылись медным тазом

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #россия #путин UA - Росія досягла річного максимуму запланованого дефіциту, а отже вже до літа рублі в Москви можуть закінчитися. Коли Кремлю доведеться вклю...

1 6