InternetUA

https://internetua.com/

Вчені назвали вид спорту, який підвищує ризик невиліковної хвороби.

Вплив футболу на мозок далеко не такий однозначний, як вважалося досі: виявилося, що відбивання м'яча головою підвищує ризик виникнення нейродегенеративних захворювань. Про це свідчить дослідження на шведських спортсменах.

Не лише бокс, а й інші контактні види спорту можуть бути небезпечними для мозку. Багато фахівців впевнені, що навіть помірної сили удари по голові підвищують ризик розвитку нейродегенеративних захворювань, включаючи хвороби Паркінсона та Альцгеймера.

Нове дослідження впливу футболу

Кілька років тому шотландські вчені показали, що професійні футболісти помирають від таких порушень у кілька разів частіше, ніж не футболісти. Ці висновки підтвердило нове дослідження шведських гравців, проведене медиками Каролінського інституту.

Петер Уеда та його колеги зібрали медичні дані більш ніж 6 тис. спортсменів, які виступали за команди шведської вищої футбольної ліги між 1924 та 2019 роками. Їхні показники вчені порівняли з інформацією більш ніж 56 тис. звичайних мешканців країни з тих самих регіонів і того ж віку.

Футбол підвищує ризик деменції

Зіставлення показало, що з віком ризик розвитку деменції у гравців був на 62% вищим за середній. У середньому такий стан розвивається у 10-20% населення, але серед футболістів шведської вищої ліги він реєструється у 15-30%.

З іншого боку, паркінсонізм у них діагностували на 32% рідше, а хвороба Альцгеймера в обох вибірках зустрічалася надто рідко, щоб можна було зробити певні висновки.

Разом з тим, вчені зазначили, що підвищений ризик деменції виявляється тільки у польових гравців, але не у воротарів, що побічно підтверджує гіпотезу про негативний вплив гри головою.

Мабуть, вплив футболу на стан мозку зовсім не однозначний і навіть різноспрямований. З одного боку, удари по голові справді шкодять мозку. З іншого – високий рівень фізичної активності, постійні тренування серцево-судинної системи сприяють підтримці його здоров'я.

Останні новини

У США виробництво машин у 2023 році випереджає купівельну спроможність населення.

За даними Cox Automotive та Automotive News Research & Data Center, запаси нових автомобілів продовжують зростати, оскільки темпи продажу автомобілів залишаються високими, незважаючи на економічні труднощі.

InternetUA

Походу на Москву - быть. Важнейшее заявление Легиона  «Свобода России»

Походу на Москву - быть. Важнейшее заявление Легиона «Свобода России»

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #легион #рф #кремль UA - На Росію після повалення режиму Путіна на певний час чекає воєнна диктатура, далі буде побудовано демократію. Зараз же Легіон "Свобо...

1

Херсон: евакуація з окупованих територій під обстрілами.

Херсон: евакуація з окупованих територій під обстрілами.

У Херсоні під час евакуації людей зі затоплених ділянок, зокрема окупованих територій, почався ворожий обстріл. Людей терміново евакуювали. Свідками цього стала і наша знімальна команда. У ніч на вівторок, 6 червня, війська РФ підірвали Каховську ...

Жданов за 10 июня: успехи ВСУ и гражданская война в России.

Жданов за 10 июня: успехи ВСУ и гражданская война в России.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #аналитика #итоги Канал Олега Жданова - @OlegZhdanov UA - Військовий експерт Олег Жданов дав огляд ситуації на фронті, назвав головні військово-політичні новин...

6

Зеленский не сдержал эмоций и жестко наехал на ООН

Зеленский не сдержал эмоций и жестко наехал на ООН

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #зеленский #оон UA - Підрив росіянами греблі Каховської ГЕС вкотре показав безпорадність міжнародних організацій, зокрема ООН. На це відреагував президент Вол...

Удар по Крыму, Зеленский - Путину, прорыв в Бахмуте.

Удар по Крыму, Зеленский - Путину, прорыв в Бахмуте.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #актуальное #итогидня UA - ЗСУ продовжують рухатися вперед, в окупованому Сімферополі прогриміли вибухи, а Володимир Зеленський відповів на питання про старт контрнаст...

1

ВСУ пошли вперед на двух направлениях - орков ждет большой  «котел».

ВСУ пошли вперед на двух направлениях - орков ждет большой «котел».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #ягун #всу #контрнаступлениевсу UA - Чи справді українська армія розпочала довгоочікуваний контрнаступ, про що вже кілька днів кричать російські пропагандист...