InternetUA

https://internetua.com/

Китай наладив експорт до росії товарів подвійного призначення через підставні фірми та країни-сусіди.

Цього тижня президент Байден і його високопосадовці пообіцяли запровадити додаткові санкції, спрямовані на перешкоджання військовим зусиллям росії проти України. Але увага адміністрації все більше зміщується на роль Китаю в постачанні росії товарів як цивільного, так і військового призначення.

Будучи одним із найбільших у світі виробників електроніки, безпілотників та автомобільних запчастин, Китай став особливо важливим економічним партнером для росії. І поки інші держави запроваджували санкції на експорт до росії товарів військового та подвійного призначення, які можуть використовуватися у війні проти України, Китай нарощував темпи торгівлі з росією, в тому числі, обходячи санкції через деякі схеми.

Протягом 2022 року Пекін офіційно залишався нейтральним у питанні ставлення щодо війні в Україні. Тим не менш, Китай разом із такими країнами, як Туреччина та деякими колишніми радянськими республіками, прийняв активну участь у постачанні до росії великих обсягів продукції, яку можна використовувати як в цивільних цілях, так і для підтримки війни, включаючи сировину, смартфони, транспортні засоби та комп’ютерні чіпи. Про це свідчать відкриті дані торгівлі .

Наразі у адміністрації Президента США є підстави вважати, що Китай може ще більше сприяти продовженню війни росії проти України, надаючи москві летальну зброю. Хоча на даний момент чітких доказів того, що Китай передав (чи передасть в майбутньому) зброю та боєприпаси росії немає, держсекретар США Ентоні Дж. Блінкен нещодавно попередив , що Китай, готується це зробити.

«На сьогоднішній день ми побачили певні китайські компанії — і, звичайно, у Китаї насправді немає різниці між приватними компаніями та державою — ми бачили, як вони надають нелетальну підтримку росії для використання в Україні», — зазнчив пан Блінкен.

«На основі інформації, яку ми маємо, ми зараз занепокоєні тим, що вони розглядають можливість надання летальної підтримки», — додав він. «І ми дуже чітко дали їм зрозуміти, що це призведе до серйозних проблем для нас і для наших стосунків».

В той же час вже достеменно відомо, що багато підсанкційних товарів потрапляє до росії довшим шляхом . Експорт з європейських країн до таких країн, як Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Туркменістан і Узбекистан, протягом 2021-2022 років зріс в кілька разів, як і експорт із цих країн до росії, за словами Метью Кляйна , економіста, який відстежує тенденції в обсягах торгівлі. Китай також використовує країни-сусіди для постачання певних товарів подвійного призначення.

Вказазані дані та результати декількох досліджень OSINT, включаючи безпосередньо російські офіційні джерела, свідчать про те, що загальний імпорт країни-агресора на кінець 2022 року фактично відновився до довоєнного рівня, зазначає експерт.

Зокрема, Сполучені Штати та їх союзники, схоже, досягли обмеженого успіху в припиненні торгівлі так званими технологіями подвійного призначення, які можна використовувати як у військовій техніці, так і в споживчих товарах.

Сполучені Штати включили багато типів товарів подвійного призначення в експортний контроль , який вони ввели проти росії в лютому минулого року, оскільки товари можуть бути перепрофільовані для військових цілей. Частини літаків, які можуть використовувати цивільні авіакомпанії, наприклад, можуть бути перепрофільовані російськими ВПС, тоді як напівпровідники в пральних машинах та електроніці можуть бути використані для танків чи іншої зброї.

Високопосадовці США застерегли своїх китайських колег від підтримки військових зусиль росії після вторгнення в Україну минулого року, заявивши, що це матиме серйозні наслідки. Хоча Китай був обережним, щоб не перетнути цю межу, він надавав підтримку росії іншими засобами, зокрема через активну торгівлю певними товарами.

Сполучені Штати розправилися з деякими компаніями та організаціями, що постачали товари та послуги до росії. Вже у січні 2023 р. було запроваджено санкції проти китайської компанії, яка надала супутникові знімки групі найманців Вагнера. У грудні минулого року до списку організацій, які підтримують російську армію було додано два китайські дослідницькі інститути, що обмежило їхній доступ до американських технологій.

Однак дані дослідницьких компаній показують, що торгівля товарами, які можуть використовуватися російськими військовими, продовжує процвітати. За даними Observatory of Economic Complexity, онлайн-платформи даних, поставки з Китаю до росії оксиду алюмінію, металу, який можна використовувати в бронетехніці, засобах індивідуального захисту та балістичних щитах, зросли більш ніж у 25 разів з 2021 по 2022 рік.

За даними Обсерваторії економічної складності, також зросли поставки мінералів і хімікатів, які використовуються у виробництві корпусів ракет, куль, вибухових речовин та ракетного палива. Згідно з даними групи, минулого року Китай поставив до росії безпілотників на 23 мільйони доларів та деяких частин літаків і космічних кораблів на суму 33 мільйони доларів, порівняно з нульовою цифрою за попередній рік.

Дані вашингтонської некомерційної організації Silverado Policy Accelerator показують, що російський імпорт інтегральних мікросхем або чіпів, які мають вирішальне значення для відновлення танків, літаків, пристроїв зв’язку та озброєння, різко впав одразу після вторгнення, але за минулий рік почав знов зростарости.

За даними Сільверадо, у грудні російський імпорт чіпів з Китаю відновився до більш ніж двох третин вартості минулого лютого, якраз перед початком війни. На Китай й Гонконг, зокрема, разом припадало майже 90 відсотків світового експорту чіпів до росії за розрахунком з березня по грудень.

Поставки з Китаю до росії смарт-карт, світлодіодів, полікремнію, обладнання для виробництва напівпровідників та інших товарів також зросли, повідомиляє дослідницька фірма.

Представники США підкреслюють, що Китай сам по собі обмежений у своїх можливостях постачати до росії всі необхідні товари. Наприклад, Китай не виробляє найдосконаліші типи напівпровідників, а обмеження, запроваджені Сполученими Штатами в жовтні, не дозволяють Пекіну купувати деякі з найдосконаліших типів чіпів та обладнання, яке використовується для їх виготовлення, в інших частинах світу.

росія не в змозі виробляти високоточні ракети сьогодні, тому що країна більше не має доступу до передових напівпровідників, вироблених Сполученими Штатами, Тайванем, Південною Кореєю та іншими союзниками, заявив високопоставлений чиновник адміністрації в понеділок.

Зростання китайського експорту в росію в цифрах

За даними Silverado Policy Accelerator станом на листопад 2022 року на Китай припадало 35,7% експорту до Росії.

ch2.jpg (84 KB)

Хоча експорт Європейського Союзу до росії впав на 4,3 мільярда доларів з листопада 2021 року по листопад 2022 року, експорт Китаю за цей період зріс на 1,2 мільярда доларів.

ch1.jpg (115 KB)

Китай постачає росії технології через підставні фірми

«Хоча ми стурбовані поглибленням зв’язків росії з Китаєм, Пекін не може дати кремлю те, чого він не має, оскільки Китай не виробляє передові напівпровідники, які зараз потрібні росії», — сказав пан Адейемо, представник міністерства фінансів США, під час свого виступу. «І майже 40% менш передових мікрочіпів, які росія отримує з Китаю, є дефектними».

Але Іван Канапаті, колишній директор Ради національної безпеки Китаю, зазначив, що більшість того, що потрібно росії для її зброї, — це менш передові мікросхеми, які у великій кількості виробляються в Китаї.

«Уряд США дуже добре усвідомлює, що наша система експортного контролю розроблена таким чином, що дійсно покладається на співпрацю з урядами інших країн, чого в даному випадку ми не маємо», — сказав пан Канапаті.

Він додав, що сторонам було «досить легко» обійти експортний контроль, використовуючи підставні компанії або змінюючи назви та адреси організацій. «Китай є досить вправним у цьому».

Постачання Китаєм в росію технологій віськового призначення

Нещодавно Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) України внесло китайську компанію ComNav Technology у список міжнародних спонсорів війни . ComNav виробляє та досі постачає до росії навігаційне та радіолокаційне обладнання – зокрема навігаційні модулі із підтримкою російської системи ГЛОНАСС (аналог американського GPS). Такі модулі можуть застосовуватися у російських та іранських дронах, а також російських ракетних системах для обстрілів України. Докази цього НАЗК надала Рада економічної безпеки України.

Зазанчається, що починаючи з 24 лютого по 30 грудня 2022 року компанія ComNav Technology здійснила 73 поставки на територію росії на загальну суму в $2,1 млн. Найчастіше компанія постачала росії навігаційне та радіолокаційне обладнання.

Підбір кольорів для сайту – важлива частина процесу розробки веб-дизайну. Кольори можуть впливати на сприйняття користувача сайту, настрій і асоціа...
Останні новини

У Харкові затримали військових, які "продавали" ухилянтам відстрочку від мобілізації.

У Харкові затримали двох військових, які допомагали військовозобов'язаним уникнути мобілізації. Вони гарантували 5 років відстрочки, а декому взагалі обіцяли уникнути призову.

InternetUA

«Після розлучення аж розквітли»: мережа відреагувала на зізнання Володимира Дантеса.

Популярний співак та телеведучий Володимир Дантес, який нарешті офіційно розлучився з Надею Дорофєєвою, звернувся до своїх шанувальників у соціальній мережі з палким зізнанням.

InternetUA

“У сусіда в кухні стирчав снаряд”. Мешканка Бучі про окупацію міста,  росіян та пожежу в будинку

“У сусіда в кухні стирчав снаряд”. Мешканка Бучі про окупацію міста, росіян та пожежу в будинку

Рік тому, 31 березня 2022-го ЗСУ звільнили з-під російської окупації місто Буча на Київщині. Місцева мешканка Олена Чиченіна, яка застала початок окупації, згадує розмови з російськими військовими, розповідає про пожежу в своєму під’їзді, виїзд з ...

Путин уже проиграл. Война закончится в этом году - прогноз Пионтковского

Путин уже проиграл. Война закончится в этом году - прогноз Пионтковского

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #пионтковский #сша #всу UA - У США рішуче налаштовані підтримувати ЗСУ, особливо напередодні вирішальної битви. Політолог та публіцист Андрій Піонтковський @A...

Рты Путина ошарашили россиян: хороших новостей лучше не ждать.

Рты Путина ошарашили россиян: хороших новостей лучше не ждать.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #Цимбалюк #путин #россия #лавров #песков UA - Журналіст і блогер Роман Цимбалюк (@RomanTsymbaliuk) розібрав заяви Пєскова та Лаврова, в яких ті визнали, що найближчим ...

Китай забирает у России часть регионов - Фейгин уточнил, какие.

Китай забирает у России часть регионов - Фейгин уточнил, какие.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #рф #россия #фейгин #рф #россия #китай RU - Историческая миссия Китая - вернуть свои земли, который пока принадлежат России. И похоже скоро у Пекина это получится. В и...

Бункерный своей глупостью подставил Китай. Путин совершает ошибку за ошибкой - Пионтковский

Бункерный своей глупостью подставил Китай. Путин совершает ошибку за ошибкой - Пионтковский

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #путин #кремль #китай #ядерка #пионтковский UA - Заява Путіна про розміщення ядерної зброї в Білорусі суперечить домовленостям Кремля з Китаєм. На думку публі...

Мобилизация по-новому, армия дронов и неадекватный Путин - Жданов озвучил главные новости дня.

Мобилизация по-новому, армия дронов и неадекватный Путин - Жданов озвучил главные новости дня.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #мобилизация #дроны #путин #главное RU - В США сделали заявление о недопустимости заморозки войны, Верховная Рада озаботилась процессом мобилизации, а в Минциф...