InternetUA

https://internetua.com/

Китайська компанія CATL запускає сервіс швидкої заміни акумуляторів для електромобілів.

Найбільший виробник батарей із Китаю Contemporary Amperex Technology Limited (CATL) оголосив про створення нового бізнесу. Займатиметься ним дочірнє підприємство EVOGO — суббренд, який побудує в Китаї мережу сервісів швидкої заміни акумуляторів в електромобілях. Як повідомляє Reuters із посиланням на представників CATL, з новими станціями EVOGO автовласники зможуть замінити батарею у своєму EV лише за одну хвилину.

Ідея швидкої заміни елементів живлення не нова – аналогічну концепцію вже реалізував китайський стартап Nio у своїх електромобілях на китайському та норвезькому ринках. Компанія дозволяє власникам електричних автомобілів бренду заїхати на спеціалізовану станцію та повністю замінити блок з акумуляторами, уникаючи очікування зарядки. Технічно CATL планує створити аналогічне рішення, проте різниця між Nio та провідним постачальником батарей полягає у розмаху підприємства.

Якщо станції Nio обмежені електромобілями одного бренду, а компанія управляє всього 700 такими сервісами, то CATL має достатні потужності, щоб вивести служби із заміни батарей на національний рівень. Постачальник обслуговує практично всіх провідних автовиробників — батареями CATL користуються в Tesla, Volkswagen, Hyundai, Daimler та багатьох інших компаніях. Це означає, що технічні специфікації батарей відповідають стандартам, за якими будуть працювати станції EVOGO. А враховуючи, що сама CATL є постачальником, сервіси завжди будуть отримувати необхідну кількість акумуляторів.

В основі системи лежать акумуляторні батареї, які CAES називає Choco-SEB. SEB розшифровується як Swapping Electric Block, а Choco означає зовнішній вигляд SEB, який повинен нагадувати плитку шоколаду. У «Choco-SEB» використовується технологія «cell-to-pack» компанії CATL, в якій елементи інтегровані безпосередньо в акумуляторну батарею (або, в даному випадку, блок).

Таким чином, гравіметрична густина енергії вважається рівною 160 Втч/кг, а об'ємна густина енергії 325 Втч/л. Згідно з CATL, один блок повинен забезпечувати дальність до 200 кілометрів. Цикл, який використовується для визначення цього значення, не вказаний – йдеться про NEDC або CLTC, які відрізняються від стандартів діапазону США чи ЄС.

Кожен пристрій має вбудовану бездротову систему керування акумуляторами (BMS). Це означає, що кожен блок може керувати собою і не має жодних з'єднань на корпусі, крім позитивних та негативних клем.

Під час прес-конференції, присвяченої запуску підрозділу, генеральний менеджер CATL Чен Вейфен розповів, що на першому етапі станції будуть розгорнуті у 10 великих містах Китаю.

Першим сумісним електромобілем для EVOGO стане Bestune NAT – нова модель від китайського концерну FAW Group. За словами Вейфена, мета компанії полягає в тому, щоб перетворити батареї на послугу, а не на споживчий продукт.

Проте заява CATL про сумісність із транспортними засобами викликає подив: передбачається, що Choco-SEB підходить не лише для спеціально розроблених моделей. «Між тим, Choco-SEB сумісний з 80% моделей транспортних засобів на базі платформи BEV, доступних на ринку, і з усіма моделями на базі платформи BEV, які будуть випущені у всьому світі протягом найближчих трьох років», — пише компанія.

За допомогою рішення щодо заміни акумуляторів CATL прагне зменшити витрати користувачів. Замість того, щоб їздити на короткі відстані у повсякденному житті із занадто великими (і дорогими) батареями, має бути можливість гнучкої установки від одного до трьох блоків, залежно від автомобіля. Через програму клієнт може вибрати, чи потрібен йому лише один квартал для поїздок на роботу або два або три квартали для більш далеких поїздок. Після повернення до міста водій може знову встановити лише один блок при наступній заміні акумулятора. Крім заміни акумуляторів, Choco-SEB також можна заряджати в автомобілі — якщо поблизу в цей час немає станції обміну.

Перші зарядні станції EVOGO будуть запущені в Китаї протягом найближчих місяців.

Останні новини
Министр финансов США Йеллен обсудит меры по российской нефти во время встречи G7.

Министр финансов США Йеллен обсудит меры по российской нефти во время встречи G7.

Министр финансов США Джанет Йеллен во время встречи с лидерами Европейского Союза обсудила возможные меры по российским поставкам нефти и планирует снова поднять эту тему на встрече министров финансов и глав Центробанков G7, которая начинается в Г...

Цензор.НЕТ

У Тернополі поліцейські задокументували шахрайство з виплатами грошової допомоги.

У Тернополі поліцейські задокументували шахрайство з виплатами грошової допомоги.

Понад 11 000 гривень зникло з карткового рахунку мешканки обласного центру. Заявниця намагалася оформити грошову допомогу для внутрішньо переміщеним особам під час воєнного стану, а потрапила в шахрайську пастку.

InternetUA

Украинский Т-80 буксирует российский Т-90А

Украинский Т-80 буксирует российский Т-90А

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #Украина #вторжение #рф UA - Відео буксування російського танку українським Т-80. До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU - Видео буксования российского танка ...

1 2

Росіяни затримали розгромлених бойовиків ЛНР та погрожують розстрілом.

Росіяни затримали розгромлених бойовиків ЛНР та погрожують розстрілом.

В Луганську дружини бойовиків вийшли на акцію протесту. Вони жаліються, що російська армія відступила, і кинула своїх союзників із ОРДЛО. Бойовики так званої Армії ЛНР, розбиті під Харковом, втекли на кордон з РФ. Тим, хто вижив, у Росії погрожуют...

1

Работа британских ракет Brimstone в Украине

Работа британских ракет Brimstone в Украине

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира Детальнее в материале: UA - Українські військові вже використовують на фронті британські ракети Brimstone. На відео видно запуск цих ракет із наземної пускової установ...

Окупанти біжать. Українські десантники знищують БМП та піхоту росіян

Окупанти біжать. Українські десантники знищують БМП та піхоту росіян

25 окрема повітрянодесантна Січеславська бригада знищує БМП та піхоту окупантів. Підписуйтеся на канал: Читай всі закриті статті розділу НВ Преміум. Перший місяць 1 грн: Читайте наші новини: Слідкуйте у Facebook: та Instagram: #Україна #Війна #Росія

Разгром российских войск во время переправы через Северский Донец.

Разгром российских войск во время переправы через Северский Донец.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира Детальнее в материале: UA - Окупанти декілька разів намагалися переправлятися через річку Сіверський Донець у районі селища Білогорівка, але завдяки професіній роботі ...

Пехота ВСУ вышла на охоту на российский танк Т-80 в Харьковской области.

Пехота ВСУ вышла на охоту на российский танк Т-80 в Харьковской области.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира Детальнее в материале: UA - Піхота ЗСУ вийшла на полювання на російський танк Т-80 у Харківській області. Адже недаремно навіть закордонні ЗМІ пишуть про те, що від на...

3 12