InternetUA

https://internetua.com/

Холодно та сиро. Вчені розповіли, що буде, якщо стрибнути з парашутом крізь хмару

Навіть якщо ви не прагнете припливу адреналіну та ніколи не погодитеся на стрибок із парашутом, ви, можливо, цікавилися під час польоту в літаку, як це — протягнути руку й торкнутися хмар, пише Live Science.

У новому дослідженні вчені вирішили пролити світло на це питання та розповіли, що насправді станеться, якщо ви стрибнете з парашутом крізь хмару. Дослідники зазначають, що подібний досвід залежатиме від типу хмари, захисного спорядження та погодних умов. Але так чи інакше, ймовірно, сукупність всіх цих факторів призведе до того, що ви:

  • промокнете;
  • замерзнете;
  • можливо, навіть втратите свідомість.

За словами атмосферної вченої з Дослідницького центру NASA Ленглі у Вірджинії Марілі Колон Роблес, хмари утворюються, коли молекули води конденсуються навколо частинок у повітрі, які називаються аерозолями. По суті, саме природа цих частинок і впливає на тип і розмір хмар, що утворюються.

Однак не всі аерозолі однакові. Деякі з них природні, наприклад, пил, зазвичай, викликають утворення частинок льоду, тоді як морські бризки беруть в облогу молекули води. До речі, дослідники також провели низку експериментів зі створення яскравих і щільних хмар шляхом використання штучно введених аерозолів, таких як срібло та йодид свинцю. Ці частинки створюють хмари, здатні відбивати сонячне випромінювання чи викликати дощ і сніг.

Парашутисти, як правило, стрибають із висоти близько 4 000 метрів, а тому вони з більшою ймовірністю зіткнуться з шаруватими та купчастими хмарами. Простими словами, з товстим покривалом похмурого дня або м'якими хмарами з пласким дном, що зустрічаються в сонячний день. Обидва типи цих хмар переважно складаються з молекул води.

За словами інструктора зі стрибків із парашутом з Юти Раяна Катчмара, на рахунку якого понад 10 000 стрибків, людям, безперечно, не варто навмисно стрибати з парашутом через хмари. По-перше, небезпека полягає в тому, що ви просто не можете відстежувати потенційні загрози, наприклад, інших парашутистів. Проте так чи інакше, часом трапляється й таке.

За словами Катчмара, такий досвід складно з чимось порівняти. По-перше, ви ніби входите в білу кімнату, а потім просто вискакуєте знизу. По-друге, якщо хмари темні та густі, то досвід швидше нагадуватиме "лежачий поліцейський", і ви виявитеся промоклим до нитки. По-третє, за словами інструктора, відчуття можна порівняти з повітрям у прохолодних і вологих регіонах.

Інструктор також зазначає, що колись йому довелося зіштовхнутися із несподівано холодними умовами. Коли вони з жінкою пройшли через хмару, вони помітили, що на них буквально утворилася крига.

Найнебезпечнішим вважається стрибок через грозову хмару, адже ви буквально опиняєтеся в "Мецці всіх ударів блискавки". Зазначимо, що за всю історію стрибків відомо лише два випадки, коли парашутистам вдалося вижити після подорожі через грозову хмару. В 1959 році підполковник США Вільям Генрі Ренкін катапультувався зі свого винищувача в негоду й провів 40 хвилин, крутячись у хмарі. Тоді він отримав обмороження й мало не потонув.

2007 року німецька парапланеристка Єва Вішнерська випадково потрапила в грозу під час підготовки до чемпіонату світу. В результаті вона знепритомніла через брак кисню та через кілька годин приземлилася за 80 км від можливої точки.

During his work, it occurred to Herbert to create a unified “color language”, more objective and predictable. One in which the description of each ...
Останні новини

Більше третини українців вважають, що перемогти Росію можна за пів року – рік: опитування.

37% опитаних по телефону українців вважають, що перемогти у війні з Росією можливо за пів року або максимум за рік. Про це свідчать дані національного опитування соціологічної групи Рейтинг.

InternetUA

«Ми сиділи біля під‘їзду, дивились на воду, чекали МНС і зустрічали світанок» – евакуація в Херсоні.

«Ми сиділи біля під‘їзду, дивились на воду, чекали МНС і зустрічали світанок» – евакуація в Херсоні.

Унаслідок підриву Каховської ГЕС ряд районів Херсона стрімко затопило водою з Дніпра. Рятувальники та волонтери евакуюють мешканців та їх домашніх тварин, але скільки ще людей перебуває у небезпеці – достаменно невідомо. Як відбувалася евакуація в...

Как в Новой Каховке утонул зоопарк

Как в Новой Каховке утонул зоопарк

Владелица комплекса отдыха и зоопарка «Казкова диброва» Елена Навроцкая рассказала о том, что ее сотрудники увидели в тот день, когда была разрушена плотина Каховской ГЭС. Как зоопарк выживал во время войны и оккупации Россией. Из-за чего попытки ...

Первое интервью действующего военного пилота, бежавшего из российской армии.

Первое интервью действующего военного пилота, бежавшего из российской армии.

Дмитрий Мишов – действующий военный российской армии, лейтенант и пилот ВКС. Большое года он старался избежать отправки на войну в Украине, так как не согласен с российской агрессией и, по его собственным словам, не хотел убивать украинцев. Однако...

Шокирующие кадры из Херсона. Россияне открыли огонь по городу во время эвакуации

Шокирующие кадры из Херсона. Россияне открыли огонь по городу во время эвакуации

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #херсон #эвакуация #зеленский #каховскаягэс UA - Росіяни продовжують обстрілювати Херсон під час евакуації людей. Є постраждалі. Також до міста сьогодні прибув Зеленсь...

Тебе Чечни мало? Кадыров захотел Белгородскую область - Закаев объяснил.

Тебе Чечни мало? Кадыров захотел Белгородскую область - Закаев объяснил.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #кадыров #чечня #белгород UA - Рамзан Кадиров запропонував закинути свої сили до Білгородської області, нібито для боротьби з російським ополченням. Сталося ц...

Хроники жеста доброй воли и другие шедевры  «

Хроники жеста доброй воли и другие шедевры «"спецоперации» " от Путина.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #матрешка #путин #рф UA - Росіяни начебто живуть у кіно, у головній ролі якого Володимир Путін. Саме він автор таких фільмів, як "Спасибі синові за машину", "...

1