InternetUA

https://internetua.com/

Учетверте в історії: астероїд підлетить до Землі на рекордні 3500 км.

У суботу, 21 січня, виявили астероїд, який цього тижня прилетить до Землі на дуже близьку відстань. Це станеться саме тоді, коли стане яскравішою в небі набагато більш далека "зелена комета", що стала вже знаменитою, пише Forbes.

Астроном Геннадій Борисов, який у 2019 році відкрив знамениту комету 2I/Борисов — першу, яка прилетіла з іншої зоряної системи, тобто міжзоряний об'єкт, кілька днів тому виявив новий навколоземний астероїд.

Цей космічний камінь отримав назву 2023 BU і вже у четвер, 26 січня, о 23:17 Києвом підлетить до Землі на дуже небезпечну відстань, яка становить за оцінками приблизно 3500 км. Це неймовірно близьке зближення з нашою планетою навколоземного астероїда є четвертою з таких подій, які колись фіксували астрономи.

Якщо більшість навколоземних астероїдів, які наближаються до Землі, не підлітають ближче, ніж відстань від нашої планети до Місяця, то 2023 BU з діаметром від 4 до 8,5 м має пролетіти над поверхнею Землі на відстані в 3500 км. Тобто він перебуватиме на відстані лише трохи більше 1% дистанції від Землі до Місяця.

Звичайно, це набагато далі, ніж низька навколоземна орбіта, де розташовані багато супутників, а також обертається навколо Землі МКС на висоті 400 км. Але відстань, на яку підлетить до планети астероїд 2023 BU, становить лише 10% від відстані, на якій розташовані деякі супутники на геостаціонарній орбіті на висоті 36 000 км.

Астероїд 2023 BU належить до класу астероїдів, які називаються Аполлонами. У цих космічних каменів шлях обертання навколо Сонця більший, ніж орбіта Землі навколо нашої зірки, і вони її постійно перетинають на своєму шляху. Отже, ці навколоземні астероїди часто наближаються до Землі й іноді на дуже небезпечну відстань.

Що стосується астероїда 2023 BU, то він здійснює повний оберт навколо Сонця за 425 днів і не вважається потенційно небезпечним для Землі, враховуючи його розміри. Вчені вважають, що жодної загрози для планети цей космічний камінь не несе, і він успішно після рекордного зближення із Землею полетить далі. Але водночас, за словами експертів, якщо цей астероїд якось увійде в атмосферу Землі, то, швидше за все, він спочатку розпадеться на частини, а потім більшість цих фрагментів згорять. Хоча деякі великі шматки космічного каменя можуть впасти на планету, значної шкоди завдати не зможуть.

Зараз астероїд 2023 BU видно у сузір'ї Великої Ведмедиці, і в нічному небі візуально він розташований близько до знаменитої "зеленої комети" C/2022 E3 (ZTF). Ця комета стає яскравішою в міру її наближення до Землі, яке відбудеться вже 2 лютого, але цей об'єкт усе одно буде дуже далеко від планети — на відстані 42 млн км.

Personal time management or how to manage your time.
Останні новини

Вчені оприлюднили нову модель прогнозування землетрусів.

Дослідники Північно-Західного університету опублікували дослідження, яке може допомогти вирішити одну з головних проблем сейсмології — передбачити, коли наступний великий землетрус станеться на розломі.

InternetUA

Россияне все больше ненавидят Путина: сопротивление режиму активно растет.

Россияне все больше ненавидят Путина: сопротивление режиму активно растет.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #путин #рф UA - Росія чинить опір агресивній політиці Путіна та його режиму. Петиції, виступи і навіть диверсії - це методи, які незгодні росіяни використовую...

Главное от Жданова за 6 февраля: судьба Харькова, свойства  «Леопардов»  и  «Железного купола».

Главное от Жданова за 6 февраля: судьба Харькова, свойства «Леопардов» и «Железного купола».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #олегжданов #украина #рф UA - Традиційна щоденна аналітика від військового експерта @OlegZhdanov: огляд ситуації на фронті та головних новин дня, а також відпо...

Халява закончится! Россиян ждет новая волна мобилизации, паника и хаос - Эйдман.

Халява закончится! Россиян ждет новая волна мобилизации, паника и хаос - Эйдман.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #эйдман #россия #рф #мобилизация RU - Социолог Игорь Эйдман в эфире @utrofevralia рассказал о перспективах новой волны мобилизации в России и сказал, какой будет реакц...

Цинизм россиян, тайна патриарха Кирилла и новый друг Путина - обзор новостей от Жданова.

Цинизм россиян, тайна патриарха Кирилла и новый друг Путина - обзор новостей от Жданова.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #олегжданов #украина #рф #путин UA - У Туреччині та ще низці країн сталися землетруси, які підтвердили цинізм росіян, журналісти дізналися про таємне минуле па...

Новое наступление и ситуация в Бахмуте - Жданов дал обзор фронта за 6.

Новое наступление и ситуация в Бахмуте - Жданов дал обзор фронта за 6.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #олегжданов #бахмут #украина #рф UA - Чи є загроза нового російського наступу і що зараз відбувається на всіх напрямках фронту, включаючи палаючий Бахмут - про...

Кадыров изменился до неузнаваемости и полностью зависит от таблеток - Закаев.

Кадыров изменился до неузнаваемости и полностью зависит от таблеток - Закаев.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #кадыров #путин #россия #закаев UA - Глава уряду Чеченської республіки (за кордоном) Ахмед Закаєв розповів, про що свідчать останні заяви Кадирова і що сталос...