InternetUA

https://internetua.com/

Кліматолог визначив дату наступного масового вимирання на Землі.

Японський кліматолог побудував новий графік масового вимирання видів і передбачив дату наступного кінця світу. За його даними, наступне вимирання всього живого на планеті стане вже шостим.

Про це йдеться в дослідженні кліматолога Куніо Кайхо на порталі Biogeosciences.

За даними декількох досліджень, глобальне потепління та інші фактори, які пов'язані з діяльністю людини, призведуть до вимирання всіх видів живих істот на планеті досить скоро - до 2100 року. Якщо не будуть вжиті екстрені заходи. І це вимирання стане масовим, шостим за рахунком для Землі.

Японський професор з Університету Тохоку Куніо Кайхо провів власні розрахунки й вважає, що дані вчених сильно перебільшені. За його даними, до критичного рівня температура на Землі підніметься набагато пізніше - тільки до 2500 року.

Для своїх розрахунків японський вчений використовував дані про глобальну температуру, температури Землі та суші в періоди минулих вимирань, в тому числі й дані про види, які тоді зникли.

Крім шести найбільших періодів вимирання - ордовикского, девонського, пермського, тріасового, мел-палеогенового і нинішнього голоценового, Кайхо розглянув також і не наймасштабніші масові вимирання видів.

Порівняльний аналіз цих цифр показав, що кількість загиблих видів лінійно залежить від температурних аномалій в середовищі їх проживання.

Для найбільших масових вимирань відхилення повинно бути дуже велике і відповідати підвищенню середньої глобальної температури на 9 градусів за Цельсієм або ж - падіння на 7 градусів.

А це набагато більше минулих оцінок, які прогнозують масовий масштаб голоценового вимирання при потеплінні вище 5,2 градуса.

За даними вчених, до 2100 року глобальна температура підніметься на 4,4 градуса, а межа в 9 градусів буде досягнута не раніше 2500 року - і це навіть при самому песимістичному сценарії.

extinct1-1024x891.jpg (73 KB)

Розрахунок вимирання видів (скріншот)

Вимирання видів буде відбуватися і вже відбувається, але масштаби, швидше за все не будуть такими ж катастрофічними, як під час всіх великих вимирань раніше.

Однак при нових розрахунках не враховуються додаткові фактори, більш характерні для голоценового вимирання. Джерелом проблем для біосфери зараз служить людина, і господарська діяльність підвищує температуру набагато швидше, ніж у минулому.

Наприклад, пермське вимирання і потепління розвивалися протягом 60 тисяч років. А сьогодні масштаби зовсім інші - рахунок йде не на тисячі, а на сотні років.

А це різко скорочує можливості живих популяцій адаптуватися до змін і може стати причиною до більш прискореного вимирання.

Icons are an important part of any design system or product story. Icons help us navigate quickly. They are language independent.
Останні новини
В українських школах запроваджується нова програма викладання з 1 вересня: що зміниться.

В українських школах запроваджується нова програма викладання з 1 вересня: що зміниться.

З 1 вересня в українських школах вчителі по-новому викладатимуть історію України, всесвітню історію, світову літературу та захист України. Зокрема, на уроках захисту України школярів учитимуть протимінної діяльності.

InternetUA

Кто ответит за паспортизацию на оккупированных территориях Украины?.

Кто ответит за паспортизацию на оккупированных территориях Украины?.

Правительство Украины разрабатывает законопроект об отвественности за российскую паспортизацию населения временно оккупированных территорий Украины. О том, кто должен нести ответственность за этот процесс – в интервью Постоянного представителя Пре...

Армагеддон в Крыму. Миф о непобедимой российской армии позорно разрушен

Армагеддон в Крыму. Миф о непобедимой российской армии позорно разрушен

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #Крым #Новофедоровка UA - Політтехнолог Тарас Загородній пояснив, чому насолода критичний для пропаганди РФ удар по базі в Новофедорівці. До сих пор не подписаны на УН...

Хорошо покурили в трех местах. Оперативная обстановка на 11 августа от Жданова

Хорошо покурили в трех местах. Оперативная обстановка на 11 августа от Жданова

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #возгорание #украина #крым #авиабаза #новофедоровка #россия #рф UA - На аеродромі "Саки" у Новофедорівці у тимчасово окупованому Криму, де 9 серпня прогриміли ...

«Поранені діти навіть не кричать від болю, бо такі сміливі» - британський медик-доброволець.

«Поранені діти навіть не кричать від болю, бо такі сміливі» - британський медик-доброволець.

Мартін – британський бізнесмен, який має власну медичну компанію. У перших числах березня він побачив сюжет про загиблих дітей після бомбардування Києва, після чого прийняв рішення поїхати в Україну як медик-добровольець. З того часу Мартін працює...

1 5

Россия уже потратила половину ракет, но это не сулит скорое окончание войны.

Россия уже потратила половину ракет, но это не сулит скорое окончание войны.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #россия #рф #оккупанты #путин UA - Чи скоро на Росію чекає дефіцит ракет і озброєння - дивіться в матеріалі До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU - Скоро ли ...

«Невидимый»  Кинжал: чем хорош этот ракетный комплекс и сколько их у России - Жданов.

«Невидимый» Кинжал: чем хорош этот ракетный комплекс и сколько их у России - Жданов.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #олегжданов #россия #всу #рф #оккупанты UA - @Олег Жданов своєму каналі розповів про переваги російського комплексу "Невидимий" Кинджал. Детальніше дивіться у ...

2 14