InternetUA

https://internetua.com/

Знайдено просте лікування симптомів аутизму у дітей.

Завершене нещодавно дослідження показало, що за допомогою недорогих сечогінних препаратів можливе поліпшення симптомів аутизму у дітей. Тестування проводилося з використанням буметаніда – ліків, що широко застосовуються для терапії гіпертонії та набряків.


Ранні дослідження показали, що препарат змінює важливі хімічні речовини мозку в моделях аутизму на мишах, а також є дослідження, які показали позитивні ефекти буметаніду, в тому числі за участю аутичних підлітків.

Аутизмом називають порушення психічного розвитку, яке частіше зустрічається у хлопчиків, ніж у дівчат. За даними ВООЗ, на це захворювання страждає 1-2% людей. Хворобу можна діагностувати вже у віці 1,5-2 роки. Діти з помірною або важкою формою аутизму постають перед труднощами в соціальних ситуаціях. Вони не можуть дивитися в очі своїм батькам або брати участь у спільній грі та бесіді. Для них типовою є повторювана поведінка, також вони можуть виявляти підвищену цікавість до об’єктів. Така поведінка негативно відбивається на житті в родині та ускладнює соціальні контакти з іншими дітьми.

Хід дослідження

Дослідження проводилося міжнародною групою вчених з декількох установ Китаю і Кембріджського університету. Робота була спрямована на вивчення впливу буметаніду на поведінку маленьких дітей з помірним і важким аутизмом. Також було необхідно зрозуміти механізм, за допомогою якого препарат впливає на цю групу хворих. Це може допомогти надалі розпочати розробку ліків для лікування помірного і важкого аутизму.

У дослідженні брала участь 81 дитина у віці 3-6 років. 42 з них отримували буметанід протягом трьох місяців, 39 дітей були в контрольній групі. Деяким дітям (38 з групи буметаніду і 17 з контрольної групи) сканували мозок за допомогою MRS (магнітно-резонансної спектроскопії) – неінвазивного способу вимірювання хімічних речовин у мозку. Для дослідження проводилось вимірювання ГАМК і глутамату, які важливі для навчання і пластичності мозку (здатності мозку змінюватися та адаптуватися в результаті досвіду).

Результати

У групі буметаніду симптоми аутизму покращилися як за шкалою оцінки дитячого аутизму (CARS), так і по загальному враженню лікаря. Лікарі, які оцінювали зміни симптомів, не знали, хто з дітей отримував буметанід. Поліпшення симптомів було пов’язано зі змінами в співвідношенні ГАМК / глутамат – хімічних речовин у головному мозку і, зокрема, зі зниженням ГАМК. Встановлено, що препарат безпечний для маленьких дітей з аутизмом і не має серйозних небажаних явищ.

Розглядаючи конкретні покращення, було виявлено зменшення повторюваної поведінки та зниження інтересу до об’єктів. Таке скорочення нетовариської поведінки дає більше часу для поліпшення соціальних відносин.

Одна з матерів чотирирічного хлопчика з групи буметаніду, що живе в сільській місцевості, сказала, що її дитина стала краще дивитися в очі членам сім’ї та родичам і змогла брати участь у сімейних заходах.

Важливість дослідження

Буметанід може поліпшити якість життя і добробут дітей з аутизмом. Існуючі методи лікування є переважно поведінковими, включаючи прикладний аналіз поведінки або ABA. Більшість сімей, особливо що живуть у сільській місцевості, мають обмежений доступ або взагалі не мають можливості пройти це лікування, оскільки воно є тільки в спеціалізованих центрах. Використання буметаніду означало б розширення можливості проводити симптоматичне лікування у таких дітей.

Застосування буметаніду може поліпшити соціальне навчання і зменшити симптоми аутизму, коли мозок цих дітей все ще розвивається – до пізнього підліткового періоду і раннього дорослішання. Вчені, які проводили дослідження, вважають, що вивчення властивостей препарату необхідно продовжити для отримання більш широких даних.

Останні новини

У США виробництво машин у 2023 році випереджає купівельну спроможність населення.

За даними Cox Automotive та Automotive News Research & Data Center, запаси нових автомобілів продовжують зростати, оскільки темпи продажу автомобілів залишаються високими, незважаючи на економічні труднощі.

InternetUA

Походу на Москву - быть. Важнейшее заявление Легиона  «Свобода России»

Походу на Москву - быть. Важнейшее заявление Легиона «Свобода России»

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #легион #рф #кремль UA - На Росію після повалення режиму Путіна на певний час чекає воєнна диктатура, далі буде побудовано демократію. Зараз же Легіон "Свобо...

1

Херсон: евакуація з окупованих територій під обстрілами.

Херсон: евакуація з окупованих територій під обстрілами.

У Херсоні під час евакуації людей зі затоплених ділянок, зокрема окупованих територій, почався ворожий обстріл. Людей терміново евакуювали. Свідками цього стала і наша знімальна команда. У ніч на вівторок, 6 червня, війська РФ підірвали Каховську ...

Жданов за 10 июня: успехи ВСУ и гражданская война в России.

Жданов за 10 июня: успехи ВСУ и гражданская война в России.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #аналитика #итоги Канал Олега Жданова - @OlegZhdanov UA - Військовий експерт Олег Жданов дав огляд ситуації на фронті, назвав головні військово-політичні новин...

3

Зеленский не сдержал эмоций и жестко наехал на ООН

Зеленский не сдержал эмоций и жестко наехал на ООН

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #зеленский #оон UA - Підрив росіянами греблі Каховської ГЕС вкотре показав безпорадність міжнародних організацій, зокрема ООН. На це відреагував президент Вол...

Удар по Крыму, Зеленский - Путину, прорыв в Бахмуте.

Удар по Крыму, Зеленский - Путину, прорыв в Бахмуте.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #актуальное #итогидня UA - ЗСУ продовжують рухатися вперед, в окупованому Сімферополі прогриміли вибухи, а Володимир Зеленський відповів на питання про старт контрнаст...

ВСУ пошли вперед на двух направлениях - орков ждет большой  «котел».

ВСУ пошли вперед на двух направлениях - орков ждет большой «котел».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #аргумент #ягун #всу #контрнаступлениевсу UA - Чи справді українська армія розпочала довгоочікуваний контрнаступ, про що вже кілька днів кричать російські пропагандист...