InternetUA

https://internetua.com/

Виправдальний вирок. Учені знімають із хмар відповідальність за зміну клімату

Десятиліттями вчені стверджують про майбутнє глобальне потепління та подальші різкі зміни клімату. Проте нове дослідження ставить усе з ніг на голову — вчені дійшли висновку, що хмари менш чутливі до клімату й схиляються до того, що попередні кліматичні сценарії майбутнього потрібно переглянути, пише Sci Tech Daily.

У 2020 році група дослідників міжнародної групи з Центру досліджень і сталого розвитку системи Землі (CEN) Гамбурзького університету, Динамічної метеорологічної лабораторії в Парижі й Інституту метеорології Макса Планка в Гамбурзі провели найбільше польове дослідження. Під час нього вони проаналізували дані спостережень, зібрані на полях ключових хмар поблизу атлантичного острова Барбадос.

За словами вченої-атмосферика Рафаели Фогель, вони з колегами виявили, що внесок цих хмар у зміни клімату переоцінений, а тому глобальні кліматичні прогнози необхідно переглянути. Вчені виявили, що пасатні купові хмари впливають на кліматичну систему Землі, проте демонструють поведінку, відмінну від того, що передбачалося раніше.

Дослідники вважають, що ці нові дані свідчать, що різке підвищення температури планети менш імовірно, ніж учені припускали раніше. Фогель із колегами зазначають, що нові дані справді важливі для прогнозування зміни клімату, проте зовсім не означають, що людство може відмовитися від програми захисту клімату.

Зазначимо, що багато наявних кліматичних моделей враховують значне скорочення пасатних хмар, що насправді означало б, що їхня охолодна здатність більшою мірою буде втрачена, а отже атмосфера Землі нагріватиметься ще швидше. Однак нові дані вчених доводять, що це навряд чи станеться.

Відомо, що в результаті глобального потепління з поверхні океану випаровується більше води — в результаті вологість біля основи пасатних хмар збільшується, а верхня частина повітряної маси хмар сухіша та зволожується лише небагато. Згідно з попередньою гіпотезою, сухе повітря переміщається вниз, у результаті хмарні краплі випаровуються швидше, а відтак підвищується і ймовірність того, що хмари розсіються.

Проте дані спостережень із Барбадосу показують, що насправді все розвивається не зовсім так. Учені припускають, що ці дані є першими, які проливають світло на процес, необхідний розуміння зміни клімату, — як вертикальне змішування впливає вологість і покрив хмар загалом.

Простими словами, вчені виявили, що інтенсивніше змішування зовсім не робить нижні шари хмари сухішими та не розсіюються хмари. Дані свідчать про те, що хмарний покрив навпаки — збільшується, а разом із ним збільшується вертикальне перемішування.

За словами Фогеля, це хороші новини, адже вони свідчать про те, що насправді пасатні хмари набагато менш чутливі до глобального потепління, ніж дослідники передбачали раніше. Вчені зазначають, що надалі необхідно переглянути кліматичні моделі з урахуванням цих нових даних, які тепер дозволять моделювати динаміку хмар із рекордними масштабами — аж до одного кілометра.

Зазначимо, що в ході дослідження вчені використали два літаки. Один із них скидав сотні атмосферних зондів із висоти в 9 км, які в міру падіння збирали необхідні дані про вітер, температуру, вологість і тиск. Інший же літак був використаний для вивчення хмар біля їхньої основи на висоті 800 м, водночас корабель виконував наземні вимірювання. У результаті вчені отримали велику базу даних безпрецедентних масштабів.

What is behind the new creative trend?
Останні новини

Як правильно та скільки варити яйця, щоб вони легко чистились: найпростіший спосіб.

З варених яєць часто готують салати, закуски, намазки на бутерброди, використовують в супах або доповнюють сніданок. Для того, щоб вони мали гарний зовнішній вигляд та вдалу консистенцію, їх потрібно правильно зварити і пам’ятати про деякі нюанси.

InternetUA

Россияне все больше ненавидят Путина: сопротивление режиму активно растет.

Россияне все больше ненавидят Путина: сопротивление режиму активно растет.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #путин #рф UA - Росія чинить опір агресивній політиці Путіна та його режиму. Петиції, виступи і навіть диверсії - це методи, які незгодні росіяни використовую...

2 56

Главное от Жданова за 6 февраля: судьба Харькова, свойства  «Леопардов»  и  «Железного купола».

Главное от Жданова за 6 февраля: судьба Харькова, свойства «Леопардов» и «Железного купола».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #олегжданов #украина #рф UA - Традиційна щоденна аналітика від військового експерта @OlegZhdanov: огляд ситуації на фронті та головних новин дня, а також відпо...

2 28

Халява закончится! Россиян ждет новая волна мобилизации, паника и хаос - Эйдман.

Халява закончится! Россиян ждет новая волна мобилизации, паника и хаос - Эйдман.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #эйдман #россия #рф #мобилизация RU - Социолог Игорь Эйдман в эфире @utrofevralia рассказал о перспективах новой волны мобилизации в России и сказал, какой будет реакц...

Цинизм россиян, тайна патриарха Кирилла и новый друг Путина - обзор новостей от Жданова.

Цинизм россиян, тайна патриарха Кирилла и новый друг Путина - обзор новостей от Жданова.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #олегжданов #украина #рф #путин UA - У Туреччині та ще низці країн сталися землетруси, які підтвердили цинізм росіян, журналісти дізналися про таємне минуле па...

1 6

Новое наступление и ситуация в Бахмуте - Жданов дал обзор фронта за 6.

Новое наступление и ситуация в Бахмуте - Жданов дал обзор фронта за 6.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #олегжданов #бахмут #украина #рф UA - Чи є загроза нового російського наступу і що зараз відбувається на всіх напрямках фронту, включаючи палаючий Бахмут - про...

Кадыров изменился до неузнаваемости и полностью зависит от таблеток - Закаев.

Кадыров изменился до неузнаваемости и полностью зависит от таблеток - Закаев.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #кадыров #путин #россия #закаев UA - Глава уряду Чеченської республіки (за кордоном) Ахмед Закаєв розповів, про що свідчать останні заяви Кадирова і що сталос...