InternetUA

https://internetua.com/

Стало відомо, чому люди видаляють деякі SMS відразу після прочитання.

Чому люди видаляють деякі SMS відразу після того, як їх прочитають? Чи дійсно потрібно позбавлятися від кодів, одноразових паролів та інших повідомлень з особистою інформацією? Чи можуть зловмисники скористатися, наприклад, одноразовими кодами з банку або сайтів?

Секретні коди в SMS від банків

Для здійснення деяких операцій банки висилають клієнтам секретні паролі. Такі коди приходять у вигляді SMS з позначкою, що їх не можна повідомляти нікому. На підставі цього багато користувачів вважають, що зберігати коди з банку на телефоні небезпечно.

На ділі, всі секретні коди в SMS від банку є одноразовими. Термін їх дії складає декілька хвилин, а потім код стає марним. Видаляти такі повідомлення можна тільки для того, щоб очистити історію SMS, однак на безпеку це ніяк не вплине.

SMS з банків про оплату та баланс

Повідомлення, які містять інформацію про суму покупок і залишок коштів на рахунку, багатьом здаються потенційно небезпечними. Однак цією інформацією не можуть скористатися зловмисники. В SMS містяться тільки останні 4 цифри банківської карти і сам баланс.

Коди підтвердження від сервісів

Більшість великих сервісів (наприклад, OLX) при реєстрації користувача відправляють код підтвердження. Такі SMS також супроводжуються застереженням «Нікому не кажіть цей код», що і є причиною, чому багато хто видаляє ці повідомлення.

За аналогією з кодами від банків, ці паролі одноразові і працюють тільки один раз. Після закінчення декількох хвилин вони перестають бути активними.

Сумнівні посилання

Фішингові і рекламні посилання в SMS – одна з поширених схем шахрайства. По них не рекомендується переходити, і деякі користувачі “від гріха подалі” видаляють їх з телефону після прочитання. Багато хто думає, що саме перебування такої SMS на пристрої може заразити його шкідливою програмою.

Видаляти такі повідомлення варто тільки в тому випадку, якщо власник боїться, що він або члени його сім’ї (наприклад, діти) можуть випадково відкрити цю SMS і перейти за посиланням.

Посилання для переходу в особистий кабінет

Деякі сайти при реєстрації на них відправляють SMS з посиланням для переходу в особистий кабінет користувача. Такі посилання можуть бути одноразовими або багаторазовими. У першому випадку боятися немає чого – посилання після одного використання буде недоступне. Якщо ж воно багаторазове (переходити можна кілька разів), то видалення такого SMS має сенс.

Паролі та логіни

Ще рідше зустрічаються сервіси, які відправляють логін і пароль користувача у вигляді SMS. Таким чином. при втраті або крадіжці телефону зловмисники можуть скористатися особистими даними власника. В цьому випадку і правда рекомендується видаляти повідомлення після прочитання, попередньо переписавши логін і пароль в безпечне місце.

SMS з особистою інформацією

Повідомлення на телефоні можуть містити конфіденційні дані про самого власника і членів його сім’ї (наприклад, хто і коли повертається додому). Крім того, в SMS може зберігатися компрометуюча інформація, яку шахраї можуть використовувати для шантажу і вимагання. Тут ситуація індивідуальна.

Новости по теме
Смартфони iPhone можуть зникнути. Експерт припустив, коли це станеться

Смартфони iPhone можуть зникнути. Експерт припустив, коли це станеться

Відомий аналітик Мін-Чі Куо поділився далекими планами Apple стосовно її флагманського продукту — iPhone. Куо каже, що за 10 років смартфона компанії в теперішньому вигляді може не бути, а всі його функції перейдуть у форму AR-пристрою (щось на кш...

InternetUA

Учёные установили, что находится под поверхностью Марса в районе аппарата InSight.

Учёные установили, что находится под поверхностью Марса в районе аппарата InSight.

Находящийся на Марсе зонд InSight Национального управления по аэронавтике и исследованию космического пространства (NASA) США помог учёным измерить размер ядра и получить больше данных о составе мантии и коры Красный планеты.

InternetUA

Жизнь афганских беженцев в Таджикистане - Мини-док Би-би-си.

Жизнь афганских беженцев в Таджикистане - Мини-док Би-би-си.

После прихода к власти в Афганистане талибов, тысячи беженцев устремились в соседний Таджикистан. Таджикистан обещал принять более 100 тысяч беженцев. Но пока в страну смогли попасть только около пяти тысяч человек. И не все могут получить необход...

Почему украинская полиция не использует наркотестеры?.

Почему украинская полиция не использует наркотестеры?.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #авто UA - Зробити дороги безпечнішими намагаються і українці. Роблять все, що можуть, так би мовити. Підхмелених водіїв чи не десятками ловлять щодня у кожному місті ...

Россия не смогла провести перепись населения в Крыму? - Крым.

Россия не смогла провести перепись населения в Крыму? - Крым.

АНОМАЛЬНАЯ ПЕРЕПИСЬ. Россия не смогла провести перепись населения в аннексированном Крыму? Не посчитали каждого пятого! В Крыму Россия провела перепись населения 2020-2021. По официальным данным, под мониторинг попали лишь 83 процента крымчан. А п...

Какие подарки себе сделали наши депутаты на Черную пятницу?.

Какие подарки себе сделали наши депутаты на Черную пятницу?.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Чорна п’ятниця, яка традиційно обіцяє нам великі знижки, вже не за горами. Проте, якщо ми з вами намагаємось вполювати якісь недорогі побутові речі та мобільну ел...

NASA запускает миссию, которая должна сбить астероид и защитить Землю от Армагеддона.

NASA запускает миссию, которая должна сбить астероид и защитить Землю от Армагеддона.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #NASA Детали в материале: UA - Зоряні війни, про які вчора знімали лише фільми, стають реальністю. НАСА починає випробування атаки космічних кораблів на астероїди. Як ...

Глава «Нафтогаза» рассказал о веерных отключениях городов, дефиците угля и пустых хранилищах газа.

Глава «Нафтогаза» рассказал о веерных отключениях городов, дефиците угля и пустых хранилищах газа.

​ @Роман Цимбалюк з головою правління НАК "Нафтогаз" Юрієм Вітренком відсвяткували шість років відмови України від купівлі російського газу! Керівник «Нафтогаз України» Юрій Вітренко: або незалежність, або дешевий російський газ Цимбалюк: В Росії ...

1 2