Енергетичне співтовариство: Україна готова повністю інтегруватися з газовими ринками ЄС.

Енергетичне співтовариство: Україна готова повністю інтегруватися з газовими ринками ЄС

Газовий експерт Енергетичного співтовариства Грегор Вайнцеттель вважає, що український газовий сектор готовий перейти до вищої форми розвитку і стати невід'ємною частиною ринку Європи, переставши сприйматися як загроза безпеки поставок газу. Про це він заявив в інтерв'ю ICIS.

Він високо оцінив показники роботи газового сектору за п'ять років і зазначив, що український ринок газу вже готовий закласти основи біржового механізму торгівлі.

«У Європі небагато регіонів, які пройшли процес реформ так швидко, як це зробила Україна», – сказав він.

Експерт також вважає, що Україна зможе стати повноцінним газовим хабом для Центральної і Південно-Східної Європи за допомогою обширної системи транспортування і зберігання газу в поєднанні з міцною законодавчою базою і ринковими інструментами, введеними в останні роки.

«Транскордонна торгівля і пан'європейські проекти з сусідніми країнами могли б диверсифікувати поставки газу в регіоні. Ці можливості реалістичні навіть в контексті сталого розвитку, а саме, якщо природний газ буде замінений на водень і біогаз з більш високою часткою», – зазначив він.

Енергетичне співтовариство також бере участь у створенні торгового майданчика і виступило стороною Меморандуму про взаєморозуміння з Міністерством енергетики, Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Українською енергетичною біржею для створення місцевої біржі з ринковими механізмами ціноутворення.

Вайнцеттель додав, що Українська енергетична біржа вже пропонує платформу для OTC-торгівлі, об'єднавши початкову ліквідність. Тепер же на базі біржі повинен бути запущений новий короткостроковий ринок, який забезпечить внутрішньодобову торгівлю і на добу вперед.

Раніше повідомлялося, що «Оператор ГТС України» зможе купувати газ на УЕБ .

Теги: Кабмін, газ, контракти, видобуток вуглеводнів, ЄБРР, законодавство, Євросоюз, импорт газа, енергоринок, Біогаз, ГТС, міжнародні відносини, експорт газу, Ринок газу, законопроект, переговори, Оператор ГТС, Україна, договір, поставки газу, аукціони, водень, водневі технології, ОГТСУ, інфраструктура, енергосектор, ВДР, природний газ, УЕБ, Буславець, Міністерство енергетики, економіка, ринок, енергомережа, газотранспортна система, постачальник, споживачі

Читайте також

«Ми сподіваємося, що "Північний потік-2" не буде добудований ..» – Помпео
«Газпром» замовив додаткові потужності для транзиту газу
«Укртрансгаз» розпочав реконструкцію Дашавського ПСГ за 216,6 млн грн

Новости по теме

Крымчанам посоветовали не ждать улучшения мобильной связи из-за санкций.

Создание новой инфраструктуры требует многомиллиардных вложений

5 1

В России считают биткоин угрозой

Мишустин пояснил свои слова

3

МВФ о перспективах транша: Мы тесно сотрудничаем с правительством Украины.

Выделение следующих траншей для Украины по программе Stand-by будет зависеть от имплементации Киевом реформ, выполнения обязательств и других целей, предусмотренных Меморандумом по этой программе.

1

«Негативные результаты»: в Одессе уволили ранее люстрированного руководителя таможни Пудрика.

Таможенник проработал менее двух месяцев

3 16

И.о. начальника Одесской таможни Пудрик уволен за «отрицательные результаты работы»

21 октября со своей должности уволен и.о. начальника Одесской таможни Денис Пудрик.

3 32

Россия жалуется на нехватку воды в Крыму, в Украине назвали условие подачи.

 Киев напомнил об ответственности страны-оккупанта

2 2

Кабмин внес изменения в порядок расчетов за газ

Кабмин разделил долги теплоэлектростанций перед "Нафтогазом" за потребленный газ, который использовался для производства тепла и электроэнергии.

2

Для координации переговоров с МВФ создали рабочую группу.

Правительство создало межведомственную рабочую группу по вопросам координации переговорного процесса с Международным валютным фондом.

3

Увеличение конкуренции на острове БуТЕС возможно исключительно путем объединения энергосистем Украины и ЕС, – Чех.

Развитию будут способствовать также аукционы по распределению пропускной способности линий электропередач

Продолжая просматривать Новости Украины (UAZMI), вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь на использование файлов cookie