InternetUA

https://internetua.com/

В українській армії змінилися правила: що потрібно знати військовим.

У вівторок, 24 січня президентом Володимиром Зеленським був підписаний резонансний законопроєкт, який посилює покарання військових за дезертирство, невиконання наказів керівництва, вживання наркотиків та алкоголю.

Про те, що під "Проєктом Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та інші законодавчі акти про особливості несення військової служби в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці" з'явився підпис лідера країни, свідчать дані на сайті Верховної Ради.

Що не так із законопроєктом

Раніше ми вже розповідали, що документ фактично пропонує внести зміни до Кримінального кодексу України та посилити покарання для військових. Наприклад, їм загрожує тюремний строк від трьох до 12 років тюрми за:

  • непокору;
  • невиконання наказу;
  • погрозу або насильство щодо начальника;
  • самовільне залишення частини або місця служби;
  • дезертирство;
  • самовільне залишення поля бою під час бойової задачі;
  • відмову застосовувати зброю під час бою.

Також Військова служба правопорядку ЗСУ зможе перевіряти військових під час проходження зборів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння з використанням технічних засобів та тестів.

Рух ЧЕСНО повідомив, що законопроєкт суттєво обмежує право українських військових на судовий захист.

До того ж, Ініціатива не сподобалася деяким військовим. Зокрема Юрій Гудименко, який зараз перебуває у лавах ЗСУ заявляв, що закон порушує конституційну норму про рівність всіх громадян перед обличчям правосуддя.

"Закон забирає у військового право на пом‘якшувальні обставини, закон забирає у військового право на індивідуальність покарання, закон фактично забирає у військового право на захист", – писав він.

Схожу думку озвучила і парамедик Ярина Чорногуз зі 140 окремого розвідувального батальйону морської піхоти. За її словами, військові можуть опинитися за ґратами за будь-яку критику щодо рішення військового керівництва.

"За непокору — від 3 до 10 років, невиконання наказу — від 3 до 7 років, погроза або насильство щодо начальника — від 5 до 10 років, самовільне залишення частини або місця служби — від 5 до 10 років, дезертирство — від 5 до 12 років тюрми, самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю — від 5 до 10 років тюрми", – розповіла вона.

Після критики від українських військових посилення відповідальності за дезертирство та непокору наказам командирів підтримав Валерій Залужний . Він записав спеціальне відеозвернення у якому заявив, що в армії має бути дисципліна. Також головнокомандувач звернувся до Володимира Зеленського з проханням підписати законопроєкт.

Personal time management or how to manage your time.
Останні новини
Лондон дал отмашку по самолетам для ВСУ. Итоги визита Зеленского - репортаж

Лондон дал отмашку по самолетам для ВСУ. Итоги визита Зеленского - репортаж

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #зеленский #самолеты #великобритания #англия #всу RU - Владимир Зеленский произвел фурор во время визита в Великобританию. Местные СМИ уже прозвали его "рок-з...

Запуск дрона и семья в подвале: репортаж Би-би-си из Бахмута.

Запуск дрона и семья в подвале: репортаж Би-би-си из Бахмута.

Корреспондент Орла Герин побывала в городе, который стал главной целью российской армии. МЫ ЗАПУСТИЛИ EMAIL-РАССЫЛКУ. ОСТАВАЙТЕСЬ В «КОНТЕКСТЕ»: Подписывайтесь на наш канал: Русская служба Би-би-си: Мы в соцсетях: TikTok: Instagram: Facebook: Tele...

РФ готовит наступление. Жданов сказал, чего ждать украинцам

РФ готовит наступление. Жданов сказал, чего ждать украинцам

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов UA - Такого наступу, яке було 24 лютого 2022 року, не буде. Ворог використовуватиме тактику живої сили. Про що йдеться, на своєму каналі розповів військовий ек...

Крым выводят из  «состава»  РФ. Путин приговорен, Запад готов к ядерке - Арестович

Крым выводят из «состава» РФ. Путин приговорен, Запад готов к ядерке - Арестович

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #арестович #путин UA - На Заході зняли всі печатки та підготувалися до будь-яких сценаріїв війни в Україні, навіть до ядерних. Наприклад, після повернення Україною Кри...

Китай хочет подставить Украину и помочь Путину? Жданов объяснил.

Китай хочет подставить Украину и помочь Путину? Жданов объяснил.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #китай #сша #рф UA - Розбирання Китаю та США можуть вплинути і на Україну. Наприклад, Китай може допомагати Росії. А з цією допомогою Кремль може затягнути вій...

1 20

Важнейшее за сутки от Жданова: финал в 2023 году и эшелоны танков в Казахстане.

Важнейшее за сутки от Жданова: финал в 2023 году и эшелоны танков в Казахстане.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #олегжданов #казахстан #рф #украина UA - Китай пішов на конфронтацію із США, що погано для України. Лондон хоче зробити все для нашої перемоги вже цього року. ...

2 25