Перестрелка в Броварах как детонатор распада государства.

Неспособность государства контролировать монополию на насилие приводит к приватизации насилия отдельными группами — так разрушается само государство

Перестрілка в Броварах показала, що застосування насилля окремими кримінальними групами буде зростати з рівнем збільшення економічної кризи в країні. Іншими словами боротьба за клаптик ринку вирішується не звичайними переговорами, але із застосуванням зброї. Часи «smoking guns», нажаль, повертаються.

А це в свою чергу болісно б'є по репутації країни в очах міжнародних інвесторів. Якщо на звичайному рівні не поділили так звані квоти на перевезення в маршрутках, то що вже говорити вищий рівень.

Мері Калдор у своїй книзі «Нові та старі війни: організоване насилля в глобальну епоху» пише про зміну стилю ведення війни. Варто забути про класичні теорії війн де застосовувались війська між державами, натомість реальність нам показує «нові війни», де залучені мережі державних і недержавних учасників, і як не парадоксально, вся ця маса насилля працює проти цивільного населення.

Найбільш небезпечними є бойові формування, вони як правило автономні і підпорядковуються одному лідеру, який на замовлення когось дає команду дій. Часто ці групи не належать державі, але діють як окремі угрупування або клану які «кришують» або захищають чийсь бізнес.

Найбільш небезпечними є бойові формування, вони як правило автономні

Конфлікт в Броварах ще пов’язаний з тим, що перестрілка йшла поміж легальними та нелегальними перевізниками. Хто став ініціатором стрілянини встановить слідство, але сам факт що фактично на побутовому та мілкому рівні застосовується група молодиків озброєних до зубів говорить про те, що нікого не лякає «невідворотність покарання». А що буде якщо діло дійде до більш крупних сфер бізнесу?

Таких молодиків легко вербують у нелегальні військові чи кримінальні угрупування тоді в тій державі, де захист не гарантований законом, де право сили переважає над силою права.

Як наслідок саме громадяни є жертвою розбірок між кримінальними кланами і мова не тільки чи це через випадкове поранення або, не дай Боже вбивство, але те, що громадяни не відчуваються себе в безпеці. Це як ходити по вулиці біля будинків із аварійними балконами, не знаєш коли і на кого впаде.

Зараз багато що залежить від того, наскільки успішним буде інституційна відповідь, на «безпрєдел». Якщо не буде такої відповіді, це матиме дуже несприятливі наслідки як для іміджу держави так і самих правоохоронних органів. Мало зловити та арештувати стрілків, більше є розуміти а хто дав накази тиснути на курок.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Новости по теме

Covid-19 против авиаперелетов. Что ждет авиалинии после карантина

Очень немногие предприятия могут выжить, если 95% их доходов исчезает на длительный период времени

1

Контролируйте это. Как взять себя в руки и все успеть

У каждого из нас хор голосов в голове. Один говорит — делай то, второй говорит — делай другое. Они начинают играть между собой. Приструните их

4

Три ценности для США. Как Байдену победить Трампа

Байден просто должен подчеркивать свою приверженность всем трем ценностям в каждом выступлении и интервью

1

Когда и как открывать школы в Украине

Как показывает опыт стран, которые уже возобновили учебу, и указывают рекомендации ведущих организаций в сфере здравоохранения — возобновить учебу оффлайн возможно и необходимо

Все встало на свои места. Почему Путин возомнил себя монархом

Путин и не заметил, что динозавры давно уже не господствуют над миром. Он все пытается вести себя, как подобает динозавру — и считает, что все остальные такие же

2 4

Продолжая просматривать Новости Украины (UAZMI), вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь на использование файлов cookie