InternetUA

https://internetua.com/

"Відтік мізків", 4 млн безробітних та занепад автопрому: як санкції Заходу руйнують економіку РФ.

Євросоюз затвердив сьомий пакет санкцій проти Росії. До "чорного списку" потрапили понад 50 росіян. Ключове обмеження — ембарго на російське золото. Цей дорогоцінний метал після нафти і газу приносить РФ найбільший дохід. З кожним пакетом санкцій ЄС війна для Росії дорожчає. Так, за даними Мінфіну РФ, на війну з Україною агресор витрачає 21 млрд рублів на день, повідомляє "Дом".

За даними Bloomberg, казна Кремля все ще продовжує отримувати понад 23 млрд дол. на місяць від продажу енергоносіїв, а газове ембарго Євросоюзу поки що залишається нереалізованим планом. І все ж різке зростання військових витрат і економіка, що занепадає, вже змушують бюджет Росії тріщати по швах.

Російський економіст Максим Миронов повідомив, що у багатьох галузях російської економіки є глибока криза, а в деяких ситуація близька до критичної. Наприклад, у травні продажі авто впали на 83,5%.

Крім швидких масових звільнень і невиплати зарплат в автомобільній галузі буде криза в багатьох інших. Адже автомобільна галузь — великий покупець сталі, свинцю, гуми, комплектуючих тощо. Люди втрачатимуть роботу, а нової — не буде. У більшості росіян немає жодних заощаджень, тому затримка в ефекті від втрати роботи до різкого зниження рівня життя буде дуже короткою.

Експерти пояснюють: обмеження ЄС поступово відрізають Росію від усього цивілізованого світу. За їхніми словами, санкції не можуть зупинити війну, але дуже погіршують можливості російської економіки виробляти озброєння, платити зарплати, наповнювати бюджет.

Їхній ефект не може бути миттєвим, але з кожним новим пакетом санкцій вести війну РФ стає важче. До всього, обмеження мають різний період дій та спектр наслідків для економіки.

"Прогнозисти сходяться на думці, що за підсумками 2022 року економіка Росії впаде на 10%. Здавалося б, це небагато, і нам хотілося б більше, але тут слід зазначити, що, по-перше, у 2023 році у них не очікується ніякого зростання. І якщо пощастить, то, можливо, невелике зростання почнеться лише з 2024 року. По-друге, міжнародне агентство S&P прогнозує, що Росії потрібно буде цілих 10 років, щоб повернутися хоча б до рівня 2021 року", — говорить аналітик Київської школи економіки Юлія Павицька.

Згідно з останніми прогнозами МВФ, зайнятість у Росії на кінець цього року скоротиться майже на 10%. Це означає, що 4 млн росіян залишаться без роботи. Найбільше постраждають працівники авіа-, автоіндустрії та торгівлі.

"Зараз у них відбувається "відтік мізків". Тобто всі розумні, які створювали щось із великою доданою вартістю, виїжджають. І яскравий приклад — це ІТ-сектор, де вони на урядовому рівні вже визнають, що станом на зараз їм не вистачає. 170 тис. ІТ-фахівців", — зазначає Павицька.

Проте антиросійські санкції Заходу працюють не на повну потужність. Президент України Володимир Зеленський назвав недостатнім останній сьомий пакет санкцій ЄС проти Росії, який містить ембарго на російське золото. Він заявив, що санкції мають сильніше бити по енергосектору РФ, а європейські лідери припустилися помилки, допустивши власну залежність від російського газу. До військового вторгнення РФ в Україну Європа на 40% залежала від енергоресурсів країни-агресора.

"Росія має відчути набагато вищу ціну за війну, щоб вона змушувала її шукати миру. Ми бачимо, наскільки помилковою була політика деяких старих лідерів європейських країн, які зробили Європу заручником від постачання газу з Росії. І поки ЄС не наважується внести газ у санкційні пакети, РФ використовує його для своїх власних санкцій проти кожної європейської родини", — заявив Зеленський.

Від експорту нафти та газу до Європи Росія отримує 800 млн євро на день. Половину Путін витрачає на фінансування війни. Не всі європейські країни готові різко відмовитися від "блакитного палива", але ЄС поступово рухається у цьому напрямку. Країни Євросоюзу вже готуються до першої зими без російського газу — шукають альтернативних постачальників, переходять на енергетику, а також планують скоротити споживання газу до весни наступного року — на 15%.

Санкційний тиск має посилюватись з кожним новим пакетом обмежень, зазначають експерти. Наприклад, від банківської системи SWIFT Євросоюз відключив сім великих російських банків, тоді як у Росії їх 328. Блокування кількох банків не заморозило систему. Транзакції перевели на інші банки.

"Є 4 російські банки. Це "Газпромбанк", банк "Санкт-Петербург", "Російський банк розвитку регіонів" і "Далекосхідний банк". Вони теж не відключені від SWIFT, але за розслідуваннями саме через ці банки здійснюються платежі військово-промисловому комплексу. Тому їх теж критично важливо виводити та включати до санкційних списків", — вважає Павицька.

У міжнародній робочій групі Єрмака — Макфола зазначають, що слід запровадити повні блокувальні санкції на фінансовий сектор Росії, щоби під них потрапили всі банки. Наразі група готує матеріали до нового, восьмого, пакета санкцій проти Росії. ЄС розпочне його розгляд восени.

У пріоритеті — посилення обмежень у галузі енергетики, постачання газу та нафти. Також один із ключових напрямків роботи групи — визнання РФ державою-спонсором тероризму на рівні Куби, Ірану, Північної Кореї та Сирії.

Будь-який проект починається з визначення цільової аудиторії (ЦА), тому що жоден бізнес не зможе існувати без розуміння своїх споживачів, їхніх про...
Останні новини
Міноборони звернулося до українців у тилу

Міноборони звернулося до українців у тилу

Міністерство оборони України закликало українців у тилу боротися з російськими окупантами на всіх можливих фронтах. Зокрема, на економічному, інформаційному та дипломатичному.

InternetUA

Міноборони через суд стягнуло з постачальника 44 млн грн штрафу за неналежний ремонт бойової техніки.

Міноборони через суд стягнуло з постачальника 44 млн грн штрафу за неналежний ремонт бойової техніки.

На користь Міністерства оборони України буде стягнуто 44 млн грн штрафних санкцій з постачальника, який не забезпечив належний ремонт і удосконалення бойової техніки в рамках відповідного контракту.

InternetUA

У Болгарії протестують проти повернення держави під вплив Росії.

У Болгарії протестують проти повернення держави під вплив Росії.

10 серпня у Софії (Болгарія) люди знову вийшли на акцію протесту, побоюючись, що тимчасовий уряд укладе угоду з «Газпромом» на постачання газу. Учасники акції побоюються, що Болгарія знову потрапить під вплив РФ.

InternetUA

Хорошо покурили в трех местах. Оперативная обстановка на 11 августа от Жданова

Хорошо покурили в трех местах. Оперативная обстановка на 11 августа от Жданова

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #возгорание #украина #крым #авиабаза #новофедоровка #россия #рф UA - На аеродромі "Саки" у Новофедорівці у тимчасово окупованому Криму, де 9 серпня прогриміли ...

Россия уже потратила половину ракет, но это не сулит скорое окончание войны.

Россия уже потратила половину ракет, но это не сулит скорое окончание войны.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #россия #рф #оккупанты #путин UA - Чи скоро на Росію чекає дефіцит ракет і озброєння - дивіться в матеріалі До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU - Скоро ли ...

Россияне продвигаются на фронте со скоростью беременной черепахи.

Россияне продвигаются на фронте со скоростью беременной черепахи.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #армиярф #донбасс #украина #оккупанты UA - Армія РФ останнім часом ухвалює дуже дивні та нерозумні рішення. Швидкість їхнього просування дуже мала, а втрати дуже висок...

«Девятиэтажка» - как боролись за жизнь жильцы одного обычного дома- Подкаст «Что это было?» - Война.

«Девятиэтажка» - как боролись за жизнь жильцы одного обычного дома- Подкаст «Что это было?» - Война.

По данным ООН, в Мариуполе пострадали или разрушены 90 процентов многоэтажек. Историю одного такого дома и его жильцов рассказывает медиа «Служба поддержки». Автор проекта «Девятиэтажка» Юлия Комлева сегодня в гостях у «Что это было». Посмотреть м...

«Поранені діти навіть не кричать від болю, бо такі сміливі» - британський медик-доброволець.

«Поранені діти навіть не кричать від болю, бо такі сміливі» - британський медик-доброволець.

Мартін – британський бізнесмен, який має власну медичну компанію. У перших числах березня він побачив сюжет про загиблих дітей після бомбардування Києва, після чого прийняв рішення поїхати в Україну як медик-добровольець. З того часу Мартін працює...

1 5

Кто ответит за паспортизацию на оккупированных территориях Украины?.

Кто ответит за паспортизацию на оккупированных территориях Украины?.

Правительство Украины разрабатывает законопроект об отвественности за российскую паспортизацию населения временно оккупированных территорий Украины. О том, кто должен нести ответственность за этот процесс – в интервью Постоянного представителя Пре...