Обозреватель

«Обозреватель» - самые свежие новости Украины и мира онлайн. ️Горячие темы. Главные новости. Статьи и аналитика. Спорт.

https://www.obozrevatel.com/

Украинцы стремятся к справедливости, а власть играет в вендетту.

С каждым президентом мы видим одну и ту же картину.

А именно попытки подгрести под себя как можно больше правоохранительных органов, прокуратуру, еще судов побольше, и тогда будет порядок.

Далее текст на языке оригинала

Будь-яка влада намагається використовувати правоохоронну та судову систему для боротьби з політичними опонентами. І чинна влада - не виняток з цього правила. І саме використання правоохоронних органів задля задоволення власних політичних амбіцій є величезною помилкою.

Коли в державі діє “телефонне право”, в момент коли справи відкривають та закривають по дзвінку зверху, влада та правоохоронні органи вступають в змову.

Влада вимагає порушень процедур та негайного результату. Правоохоронні органи можуть це забезпечити, але натомість очікують поблажливого до себе ставлення. Починає діяти кругова порука. Бо ти не можеш вимагати порушення процедур та законів від системи, одночасно вимагаючи їх виконання. Система завжди захоче взяти своє. Ось такий от “баш на баш” виходить.

Наша влада вперто відмовляється розуміти переваги системи стримувань і противаг. Або намагається інтерпретувати цю концепцію по-своєму.

І кожного разу коли правоохоронна система починає слухняно виконувати накази політичного керівництва, вона втрачає союзника в очах власних громадян. І тоді правосуддя замінюється вулицею. Бо у людей просто не залишається іншого виходу поставити владу та правоохоронні органи на місце.

Чому кожна влада наступає на ці граблі? Ну, тому що будь-який президент прагне швидких результатів та гучних перемог. Мовляв, для того ж ви за мене і голосували, щоб отримати динамічне та веселе шоу. І щоб всі “поганці” сіли (хоча це і не є відповідальністю президента).

Але, насправді, це ілюзія. Українці роками вимагають від своєї влади не гучних шоу, а системи, яка є однаково справедливою як до колишнього президента, так і до звичайної людини з вулиці.

Нам потрібні інституції, в яких закон єдиний для всіх – для бідних та багатих, сильних та слабких, колишніх і чинних.

І це, до речі, дуже просто зробити. Офіс президента має відмовитись від ручного керування правоохоронцями та судами та зосередитись на розбудові чесної ефективної машини забезпечення справедливості. Що там у нас із судовою реформою? А з призначенням на посаду обраного незалежною комісією нового антикорупційного прокурора? А з реформою МВС? Невже закінчили?

Ні, не закінчили. Закінчать тоді, коли в опитуваннях українці почнуть довіряти не тільки своїй армії, але й своїм правоохоронцям.

Українці прагнуть справедливості.

Навіть вимагають її! Але як можна зрозуміти, чи відбулася ця сама справедливість, чи дійсно людина винна, чи дійсно вирок справедливий, коли довіри до слідства і судів немає?

Влада має не грати у вендету, не плодити політичних мучеників, а займатися розбудовою системи, яка бездоганно працюватиме в балансі за будь-якої влади, за будь-якого президента.

І якщо одна гілка цієї системи дає збій, інші можуть це виправити.

Це і є система стримувань і противаг.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...

Останні новини
Одесситку судили за пропаганду раскола Украины

Одесситку судили за пропаганду раскола Украины

В соцсетях женщина писала о том, что юго-восток Украины должен стать частью рф. Она призывала «благодарить российских солдат». За любовь к русскому миру получила 2 года условно.

InternetUA

Лидеры саммита G7 решили экономически задушить Путина.

Лидеры саммита G7 решили экономически задушить Путина.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #g7 #санкции UA - Лідери країн "Великої сімки" запевнили у подальшій підтримці України у протистоянні російській агресії та засудили вторгнення РФ. Також вони зобов'яз...

2

«Литовский вопрос»: НАТО готово драться с Путином

«Литовский вопрос»: НАТО готово драться с Путином

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #литва #россия #нато #путин Детальнее в материале: UA - До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU -

3

Кадры прилета ракеты по ТЦ в Кременчуге

Кадры прилета ракеты по ТЦ в Кременчуге

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #кременчуг #обстрелы UA - Загарбники вдарили ракетами по торговому центру "Амстор", після чого у будівлі сталася масштабна пожежа. За даними Командування Повітряних си...

3 31

Лукашенко будет терроризировать Украину, пока она не победит.

Лукашенко будет терроризировать Украину, пока она не победит.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #лукашенко #путин #россия #беларусь #учения Детальнее в материале: UA - До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU -

Битва за Донбасс как «артиллерийский пинг-понг» - Подкаст «Что это было?» - Война.

Битва за Донбасс как «артиллерийский пинг-понг» - Подкаст «Что это было?» - Война.

В новом выпуске подкаста «Что это было» американский журналист Джошуа Яффа, который сотрудничает с журналом New Yorker, рассказывает о том, как освещал битву за Донбасс и почему не верит в скорый конец войны. 0:00 Приветствие, ведущий - Сева Бойко...

Реакция американцев на отмену конституционного права на аборты - Новости Би-би-си.

Реакция американцев на отмену конституционного права на аборты - Новости Би-би-си.

В США федеральные законы больше не гарантируют право на аборт, после того как Верховный суд США пересмотрел решение по делу 1973 года «Роу против Уэйда» и признал его ошибочным. Теперь отдельные штаты смогут самостоятельно решать, запрещать эту пр...