Обозреватель

«Обозреватель» - самые свежие новости Украины и мира онлайн. ️Горячие темы. Главные новости. Статьи и аналитика. Спорт.

https://www.obozrevatel.com/

Украинцы стремятся к справедливости, а власть играет в вендетту.

С каждым президентом мы видим одну и ту же картину.

А именно попытки подгрести под себя как можно больше правоохранительных органов, прокуратуру, еще судов побольше, и тогда будет порядок.

Далее текст на языке оригинала

Будь-яка влада намагається використовувати правоохоронну та судову систему для боротьби з політичними опонентами. І чинна влада - не виняток з цього правила. І саме використання правоохоронних органів задля задоволення власних політичних амбіцій є величезною помилкою.

Коли в державі діє “телефонне право”, в момент коли справи відкривають та закривають по дзвінку зверху, влада та правоохоронні органи вступають в змову.

Влада вимагає порушень процедур та негайного результату. Правоохоронні органи можуть це забезпечити, але натомість очікують поблажливого до себе ставлення. Починає діяти кругова порука. Бо ти не можеш вимагати порушення процедур та законів від системи, одночасно вимагаючи їх виконання. Система завжди захоче взяти своє. Ось такий от “баш на баш” виходить.

Наша влада вперто відмовляється розуміти переваги системи стримувань і противаг. Або намагається інтерпретувати цю концепцію по-своєму.

І кожного разу коли правоохоронна система починає слухняно виконувати накази політичного керівництва, вона втрачає союзника в очах власних громадян. І тоді правосуддя замінюється вулицею. Бо у людей просто не залишається іншого виходу поставити владу та правоохоронні органи на місце.

Чому кожна влада наступає на ці граблі? Ну, тому що будь-який президент прагне швидких результатів та гучних перемог. Мовляв, для того ж ви за мене і голосували, щоб отримати динамічне та веселе шоу. І щоб всі “поганці” сіли (хоча це і не є відповідальністю президента).

Але, насправді, це ілюзія. Українці роками вимагають від своєї влади не гучних шоу, а системи, яка є однаково справедливою як до колишнього президента, так і до звичайної людини з вулиці.

Нам потрібні інституції, в яких закон єдиний для всіх – для бідних та багатих, сильних та слабких, колишніх і чинних.

І це, до речі, дуже просто зробити. Офіс президента має відмовитись від ручного керування правоохоронцями та судами та зосередитись на розбудові чесної ефективної машини забезпечення справедливості. Що там у нас із судовою реформою? А з призначенням на посаду обраного незалежною комісією нового антикорупційного прокурора? А з реформою МВС? Невже закінчили?

Ні, не закінчили. Закінчать тоді, коли в опитуваннях українці почнуть довіряти не тільки своїй армії, але й своїм правоохоронцям.

Українці прагнуть справедливості.

Навіть вимагають її! Але як можна зрозуміти, чи відбулася ця сама справедливість, чи дійсно людина винна, чи дійсно вирок справедливий, коли довіри до слідства і судів немає?

Влада має не грати у вендету, не плодити політичних мучеників, а займатися розбудовою системи, яка бездоганно працюватиме в балансі за будь-якої влади, за будь-якого президента.

І якщо одна гілка цієї системи дає збій, інші можуть це виправити.

Це і є система стримувань і противаг.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...

Останні новини
Россияне нанесли артиллерийский удар по Лисичанску. Трое погибших. Обстрелян центр гумпомощи -  Гайдай. ФОТО

Россияне нанесли артиллерийский удар по Лисичанску. Трое погибших. Обстрелян центр гумпомощи - Гайдай. ФОТО

Россияне нанесли мощный и длительный артиллерийский удар по Лисичанску 25 мая. Трое погибших в Лисичанске и пригороде, обстрелян центр гуманитарной помощи, в Северодонецке – "Импульс".

Цензор.НЕТ

Адмирал Макаров готовиться пойти вслед за  «Москвой».

Адмирал Макаров готовиться пойти вслед за «Москвой».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира Детальнее в материале: UA - Що являє собою флот Росії. Скільки кораблів та підводних човнів зараз блокують Україну з моря. До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram?...

1 1

Встречи с ранеными: как Путин и Зеленский общаются с пострадавшими на войне.

Встречи с ранеными: как Путин и Зеленский общаются с пострадавшими на войне.

Путин впервые с начала войны посетил раненых в Украине солдат. Зеленский за три месяца бывал в больницах минимум трижды. Подписывайтесь на наш канал: Русская служба Би-би-си: Мы в соцсетях: TikTok: Instagram: Facebook: Telegram: Twitter: ВКонтакте...

1 57

Культурные чистки. Как Россия разрушает музеи в Украине - Подкаст «Что это было?» - Война. День 91

Культурные чистки. Как Россия разрушает музеи в Украине - Подкаст «Что это было?» - Война. День 91

В подкасте «Что это было?» о девяносто первом дне войны мы говорим, как Россия разрушает объекты культурного наследия в Украине и как украинцы спасают предметы искусства. Подробности в материале наших корреспондентов: 00:00 Приветствие, ведущий – ...

1 4

Тестирование ВСУ в реальных испытаниях самоходной гаубицы 2С3М  «Акация».

Тестирование ВСУ в реальных испытаниях самоходной гаубицы 2С3М «Акация».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира Детальнее в материале: UA - Самохідна гаубиця 2С3М "Акація" на ім'я Діана передає окупантам привіт! До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU - Самоходная гаубиц...

Арестович взбесился в эфире у Фейгина из-за позиции Европы.

Арестович взбесился в эфире у Фейгина из-за позиции Европы.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #Арестович #АлексейАрестович #Фейгин #ФейгинLIVE Детальнее в материале: UA - "Вони (РФ, - прим.) тиснуть на фронті. Можливо, йде повернення до спроби знову наступати н...

6 322

Зеленский рассказал, что будет, если он не сможет управлять Украиной.

Зеленский рассказал, что будет, если он не сможет управлять Украиной.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира Детальнее в материале: UA - Зеленський заявив, що українська влада готова до продовження нормальної роботи у разі, якщо рашистам все ж таки вдасться його усунути. Скіл...

1 17