В мережі поширюють фейк про те, що вакциновані діти хворіють більше, ніж невакциновані.

У фейкових повідомленнях стверджують, що про це вказують дані американських досліджень.

У соціальних мережах ширять повідомлення про те, що за даними американських досліджень, вакциновані діти хворіють частіше, ніж невакциновані. Однак ця інформація — неправдива, пише VoxCheck.

У поширеному дослідженні йдеться, що батьки вакцинованих дітей частіше зверталися за медичною допомогою через астму, аутоімунні розлади, синдром гіперактивності та нестачі уваги, анемію, респіраторні інфекції та інші.

«Це дослідження було опубліковане у 2020 році у виданні “Міжнародний журнал екологічних досліджень та охорони здоров’я” (International Journal of Environmental Research and Public Health). Його автори Джеймс Лайонс-Вайлер та Пол Томас вивчили рахунки та медичні записи 3324 пацієнтів із клініки “Інтегративна педіатрія”, якою керував Томас. І зробили висновок, що вакциновані діти хворіють частіше, — пише VoxCheck. — Однак дослідники припустилися низки помилок у методології, тому висновки цього дослідження сумнівні, пояснює видання Health Feedback. Health Feedback — це всесвітня мережа вчених, які аналізують публікації в медичних виданнях. Це проєкт неприбуткової організації Science Feedback, який щорічно сертифікується Міжнародною мережею перевірки фактів (IFCN)».

Фактчекери додають, що із 3324 учасників дослідження 2763 отримали від однієї до 40 вакцин. Автори порівняли дані вакцинованих та невакцинованих дітей на основі нової метрики, створеної для дослідження. Вони назвали її відносною частотою візитів до лікаря (з англ. RIOV — Relative Incidence of Office Visits).

«Девід Горський, професор хірургії Університету Уейна та редактор видання Science-Based Medicine, пояснив, у чому полягає проблема використання метрики RIOV, яка відображає загальну кількість рахунків, які у лікарні виставили певній групі дітей — вакцинованих та невакцинованих. Відтак RIOV, на думку авторів, нібито відображає рівень захворюваності у кожній із цих груп населення, тобто загалом усіх вакцинованих та не вакцинованих дітей. Але автори не довели, що метрика RIOV справді якось співвідноситься з рівнем захворюваності. Особливо якщо розглядати просто рахунки, які лікарня виставляла пацієнтам. Якщо дослідники використовують нову метрику, вони повинні продемонструвати її дієвість. Тільки тоді можна говорити про достовірність результатів», — додає VoxCheck.

Фактчекери наголошують, що низка досліджень, у яких порівнювали рівень розвитку та захворюваності вакцинованих та невакцинованих дітей, не виявили жодних негативних наслідків вакцинації.

Нагадаємо, раніше в інтернеті поширювали повідомлення про те, що на сайті канадського уряду з’явилася інформація про наявність чіпів у вакцинах проти коронавірусу. Однак це — фейк.

InternetUA

https://internetua.com/

Новости по теме
Кот-хулиган устроил хаос на столе хозяина

Кот-хулиган устроил хаос на столе хозяина

Кажется, что некоторые котейки просто созданы для пакостей. Они и часа прожить не могут без того, чтобы не устроить какой-нибудь беспорядок. Хвостатый из этого видео как раз из таких котов.

InternetUA

Медведчук. Реакция Кремля. Роль Порошенко - интервью Лещенко

Медведчук. Реакция Кремля. Роль Порошенко - интервью Лещенко

Народного депутата от "Оппозиционной платформы – За жизнь" Виктора Медведчука, которого подозревают в госизмене и покушении на хищение национальных ресурсов Украины в оккупированном Крыму, суд отправил под круглосуточный домашний арест. Каковы пос...

7 3

Из Крыма и в Крым: отвечаем на частые вопросы о пересечении админграницы.

Из Крыма и в Крым: отвечаем на частые вопросы о пересечении админграницы.

В последние недели в редакцию Крым.Реалии часто обращаются слушатели с вопросами о правилах и особенностях пересечения админграницы между Крымом и Херсонской областью. Действуют ли правила транзита? Какие документы необходимы для перевозки животно...

Самосуд и погромы в Израиле: что происходи

Самосуд и погромы в Израиле: что происходи

С первых дней обострения конфликта с Сектором Газа Израиль охватила волна насилия. Беспорядки на улицах, погромы, поджоги и жесткие нападения как на евреев, так и на арабов происходят ежедневно. Подписывайтесь на наш канал: Русская служба Би-би-си...

1 15

Планы Кремля в Донецке. Киев ответит - Итоги 16.05.21

Планы Кремля в Донецке. Киев ответит - Итоги 16.05.21

00:00 Смотрите в этом выпуске: 00:18 В Украине сегодня чтят память жертв политических репрессий. 04:12 Во временно неподконтрольном Украине Перевальске военная техника незаконных вооружённых формирований изувечила кладбище. 04:57 В отдельных район...

1 2

В Ізраїлі обрушилася трибуна синагоги

В Ізраїлі обрушилася трибуна синагоги

1 1

Власти планируют регулировать цены на бензин

Власти планируют регулировать цены на бензин

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Відповідна постанова з’явилась на офіційному сайті Кабміну після засідання. Втрутитися в ринок, аби врегулювати ціни на нафтопродукти, за словами урядовців, змуси...

1