Kosatka.Media

https://kosatka.media/

Нафтогаз допустив дефолт по єврооблігаціям

Нафтогаз допустив дефолт по єврооблігаціям

— Автор СЕРГІЙ ЧИГИР

Сьогодні 26 липня минув термін виплат НАК Нафтогаз власникам єврооблігацій, повідомили в НАК «Нафтогаз України». Уряд не погодив виплати власникам на 26 липня, тим самим пішов на дефолт щодо єврооблігацій НАК, повідомили в НАК «Нафтогаз України».

«Оскільки невиконання зобов'язань щодо єврооблігацій практично позбавило Нафтогаз доступу до міжнародного ринку капіталу, КМУ своєю забороною на їх виплату фактично взяв на себе повну відповідальність за залучення коштів, необхідних для імпорту природного газу для проходження опалювального сезону 2022/2023», - зазначили у компанії.

Раніше Кабмін зобов'язав посадових осіб компанії вчиняти будь-які дії при виконанні угоди щодо єврооблігацій компанії лише після окремого погодження таких дій Кабінетом Міністрів.

Для виконання вищезгаданого рішення уряду керівництво Нафтогазу заздалегідь звернулося до Кабміну за погодженням на здійснення цієї угоди.

У своєму офіційному листі уряду національна компанія вказала на наявність на її рахунках коштів, достатніх для виплат щодо єврооблігацій, а також описала ризики та негативні наслідки для Нафтогазу та країни у разі «жорсткого дефолту» щодо єврооблігацій компанії.

Проте КМУ не надав посадовим особам Нафтогазу дозволу виконати зобов'язання перед власниками євроблігацій щодо здійснення необхідних платежів для сплати основної суми та відсотків (за випуском 2022 року) та відсотків (за випуском 2024 року).

ХОЧУ ДОПОМОГТИ KOSATKA.MEDIA ! ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?

Раніше уряд визнав незадовільною діяльність правління акціонерного товариства НАК «Нафтогаз України» щодо роботи з покупцями єврооблігацій, йдеться у розпорядженні КМУ від 21 липня. Уряд зобов'язав правління здійснювати будь-які дії щодо виконання чинної основної угоди з Кондор Файненс пі.ел.сі. (Kondor Finance plc), який представляє інтереси власників євробондів лише після окремого погодження таких дій Кабінетом Міністрів України.

Як заявив голова правління НАК Юрій Вітренко в ефірі національного телемарафону, НАК «Нафтогаз України» змушений був звернутися до власників єврооблігацій із пропозицією про добровільне відстрочення виплат за паперами на два роки у зв'язку з рішенням уряду накопичити у майбутній опалювальний сезон 19 млрд куб. м газу та необхідністю знайти близько $8 млрд на ці цілі.

«Виходячи з реального падіння обсягів споживання, нам достатньо було б мати у підземках до початку опалювального сезону 15 млрд куб. м – це навіть із деяким запасом. Але уряд встановив найвищу планку – 19 млрд куб. м», - заявив Вітренко.

Теги: Нафтогаз

Читайте також

Український уряд звернувся до США щодо газового ленд-лізу
Австрія забрала у Газпрому підземне газосховище
Уряд залишив контрольні держпакети акцій пятьох обленерго в переліку приватизації

10 евристик Якоба Нільсена були створені без акценту щодо застосування для веб сайтів, додатків чи інших конкретних інтерфейсів.
Останні новини
«Ленд-лиз» от РФ: ВСУ воюют захваченной у России при контрнаступлении техникой - Роман Свитан.

«Ленд-лиз» от РФ: ВСУ воюют захваченной у России при контрнаступлении техникой - Роман Свитан.

«Ленд-лиз» от РФ: о том, как ВСУ воюют захваченной у России при контрнаступлении техникой, в эфире @Радіо Свобода рассказал военный эксперт Роман Свитан. В частности речь идет о трофейном оружии и технике, полученной украинскими военными в Харьков...

Путинская мобилизация угробит и солдат, и Россию. Что будет с детьми кремлевских небожителей?

Путинская мобилизация угробит и солдат, и Россию. Что будет с детьми кремлевских небожителей?

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #россия #экономика #мобилизация UA - Оголошена Путіним мобілізація в Росії доконає як солдатів, яких везуть на фронт, так і саму країну. При цьому діти оточен...

Путина сожрут. В Кремле появился новый альянс военной хунты

Путина сожрут. В Кремле появился новый альянс военной хунты

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #ходорковский #латынина #путин #пригожин #золотов #кадыров #ковальчук #россия #рф Михаил Ходорковский провел беседу с Юлией Латыниной @Yulia Latynina. Полное видео смо...

Российские солдаты массово сдаются в плен и благодарят ВСУ за спасение.

Российские солдаты массово сдаются в плен и благодарят ВСУ за спасение.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #рф #пленные UA - Росіяни продовжують здаватись в український полон. Нерідко це є для них єдиним порятунком, за що ворожі солдати публічно дякують ЗСУ і закли...

Аграрный рэмбо теряет власть. Кремлевский пан поймал Лукашенко за хвост

Аграрный рэмбо теряет власть. Кремлевский пан поймал Лукашенко за хвост

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #лукашенко #беларусь #россия #путин UA - Останнім часом Олександр Лукашенко проводить багато переговорів із Володимиром Путіним, і зокрема щодо України. І якщ...

Ракетница Путина пуста. В РФ придумали, чем бить по Украине – Свитан

Ракетница Путина пуста. В РФ придумали, чем бить по Украине – Свитан

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #россия #ракеты #дрон UA - У Росії закінчились ракети. Їх залишився буквально недоторканний запас, який не можна використати. Через це Кремль був змушений пер...

1 1