InternetUA

https://internetua.com/

Біологи назвали рослину, яку варто першою посадити на Марсі.

Біологи зі США досліджували сільськогосподарські культури, які найпростіше вирощувати під час потенційної колонізації Марса людьми. Такий сценарний хід допомогли реалізувати фахівці з NASA, які досліджують можливості культивування сільгоспкультур поза Землею.

Згідно з результатами нещодавнього дослідження мікробіологів з Університету штату Айова, у картоплі мало шансів стати першою культурою, вирощеною на Марсі.

У науково-фантастичному фільмі Рідлі Скотта «Марсіанин» герой Метта Деймона зміг вижити на Червоній планеті завдяки вирощуванню цієї рослини. Однак вчені вважають, що велика кількість піску і пилу у марсіанському ґрунті, а також відсутність органіки і корисних бактерій, унеможливлять культивування більшості сільгосп рослин.

Одна з них, яка, ймовірно, зможе вирости на Марсі — посівна люцерна. У сільському господарстві цю рослину використовують для корму великої рогатої худоби, переробки на трав’яне борошно, сінаж, силос тощо.

Фахівці пропонують використовувати люцерну на Марсі як добриво для підвищення родючості ґрунту.

«Низький вміст поживних речовин у марсіанському ґрунті та висока солоність води роблять його непридатним для безпосереднього вирощування харчових культур на Марсі. Тому важливо розробити стратегії щодо збільшення вмісту поживних речовин у марсіанському ґрунті та опріснення солоної води для довгострокових місій», — зазначено у роботі.

Попередні дослідження також демонстрували неможливість вирощування сільгосп культур у марсіанському ґрунті без створення у ньому живильного середовища.

Вчені вважають, що після удобрення ґрунту люцерною на Марсі реально виростити ріпу, редис і салат, які не вимагають великої кількості води. Але без створення технологій для зрошення на іншій планеті не обійтися, оскільки рослинам потрібна свіжа вода.

Поки що дослідникам вдалося знайти лише природне біодобриво, яке потенційно може зробити марсіанський ґрунт більш родючим. Ймовірно, до періоду створення перших колоній на Марсі умови вирощування різних харчових культур там можуть змінитися.

«Це дослідження показує, що у довгостроковій перспективі можна обробляти на місці ґрунт і водні ресурси для ведення сільського господарства на Марсі, щоб підтримувати людські місії та постійні поселення», — заявили мікробіологи.

Класифікація шрифтів - це завжди полем для дискусії, адже майже неможливо зробити класифікацію за якимось одним критерієм.
Останні новини
Путин готовит покушение на Лукашенко, Украине дают подарки.

Путин готовит покушение на Лукашенко, Украине дают подарки.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #олегжданов #украина #лукашенко #путин #рф #беларусь UA - Люксембург знову допомагає Україні. Польща хоче віддати нам 36 установок Patriot. А Володимир Путін м...

Лукашенко безобидный. В разведке успокоили по белоруской  «угрозе»

Лукашенко безобидный. В разведке успокоили по белоруской «угрозе»

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #беларусь #лукашенко #угроза #юсов UA - Білорусь не планує атакувати Україну з півночі. Усі заяви про нібито "загрозу" роблять або через незнання обстановки, ...

Женщина-легенда или жена-борода? Кем была и есть Людмила Путина - инсайды от Максаковой.

Женщина-легенда или жена-борода? Кем была и есть Людмила Путина - инсайды от Максаковой.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #максакова #людмилапутина #развод UA - Оперна співачка, екс-депутат Держдуми РФ Марія Максакова розповіла деталі про шлюб Путіна та його особисте життя з Людм...

1 14

Российский ВПК наконец загнулся. Военные заводы массово закрываются

Российский ВПК наконец загнулся. Военные заводы массово закрываются

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #россия #впк UA – Кремль продовжує ставити нездійсненні для РФ завдання. Наприклад, поки російські підприємства масово закриваються, Путін вимагає наростити в...

2 27

Бункерный пень очнулся и приказал делать в РФ роботов: Мусиенко оценил перспективы.

Бункерный пень очнулся и приказал делать в РФ роботов: Мусиенко оценил перспективы.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #путин #роботы #мусиенко #рф UA - Володимир Путін на восьмому десятку років нарешті задумався про виробництво роботів у відсталій від західного світу Росії. Ч...

1

Впереди катастрофа. Россиян ждет тотальная нищета из-за Путина– Шейтельман

Впереди катастрофа. Россиян ждет тотальная нищета из-за Путина– Шейтельман

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #деньги #рф UA - Росіяни дуже відчують бідність вже незабаром. А у всьому винен Володимир Путін, який має намір атакувати Україну до останнього долара. Коли і...

1 39