InternetUA

https://internetua.com/

47 з 200-т найбільших світових кампаній продовжують працювати в росії під ризиком націоналізації активів.

За шість місяців після початку війни росії проти України близько 300 світових компаній покинули російський ринок, а ще 700 припинили нові інвестиції та проекти або стримували роботу в країні.

Західні фірми з США та Європи домінують у довгому списку, до якого входять банки Citi та Goldman Sachs, бренди одягу, такі як Burberry та Adidas, а також технологічні гіганти, такі як IBM, Intel, Snap та Twitter, згідно з дослідженням Єльської школи менеджменту.

Широкомасштабний вихід корпорацій разом із жорсткими західними санкціями спустошив російську економіку — відкинувши назад на десятиліття іноземні інвестиції та роки співпраці — незважаючи на постійний приплив нафтодоларів кремля та його наполягання на тому, що в росії все йде за планом.

Але не всі світові компанії покинули країну-агресора. Близько 47 із 200 найбільших компаній світу все ще ведуть бізнес в росії або з росією. Зрештою, процес виходу з російського ринку може супроводжуватися великими витратами. Тепер, після нових кроків з боку кремля, експерти кажуть, що компанії, які залишилися, зараз знаходяться під підвищеним ризиком націоналізації, оскільки росія бореться з тим, як найкраще впоратися з масовим корпоративним відтоком та прагне посилити контроль над їхньою економікою.

Репутаційні втрати

Політичний та репутаційний тиск змусив компанії поспішно залишити росію після її зухвалого вторгнення в Україну.

Але чистий розрив з країною виявився дорогим та складним, і багато компаній, які раніше оголосили про свій намір покинути країну, продовжують вести там бізнес, оскільки вони оцінюють, як вибратися, не втративши зайвих грошей.

Французький банк Société Générale став першим, коли отримав 3,2 мільярда доларів, продавши свої частки в російському кредиторі «Росбанк» і дочірніх компаніях російському нікелевому мільярдеру Володимиру Потаніну (до якого згодом було застосовано санкції). Банк поспішно продав свої російські активи, але пов’язаному з урядом бізнесмену, оскільки іноземних покупців небагато з огляду на пов’язані з цим ризики. Як сказав Financial Times один високопоставлений банківський керівник: «Ми всі намагаємося знайти розумний спосіб покинути країну. Але те, що зробив SocGen, не найкращий спосіб це зробити. Існує етична дискусія... яку слід враховувати, продаючи чи фактично даруючи олігархові».

Але інші компанії, в тому числі багато з Японії та Китаю, як і раніше повністю присутні на російському ринку. Бідна на ресурси Японія, яка засудила війну путіна проти України, продовжує нафтогазове партнерство з цією країною-терористом. «Наша політика полягає в тому, щоб не виходити», — заявив на початку цього року прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда.

Китайські державні залізничні та телекомунікаційні компанії разом із приватними технологічними компаніями та компаніями важкої промисловості також продовжують працювати в росії у звичайному режимі, хоча вони побоюються ініціювання вторинних санкцій Заходу щодо них. Згідно з дослідженням Єльського університету, американські компанії, які залишилися, включають Match Group, власника Tinder, розробника відеоігор, бренду класу люкс Riot Games Тома Форда.

Але нещодавні кроки Кремля можуть змінити ці розрахунки та вказати на те, що російський уряд готовий вжити рішучих заходів проти бізнесу, щоб посилити контроль над економікою.

39416-3093-39416.jpg (453 KB)

«Шантаж експропріації»

Якщо колись компаніям було важко вирішити залишитися в росії чи виїхати, то це може стати набагато легшим, якщо путін вирішить за них.

1 липня президент-терорист підписав указ, який дозволяє уряду арештувати нафтогазовий проект «Сахалін-2». кремлівський наказ передав контроль над «Сахаліном-2» новій державній фірмі, яка могла позбавити іноземних інвесторів їхніх прав, якщо б захотіла, — один із найрішучіших кроків уряду у відповідь на відтік корпорацій. Британський енергетичний гігант Shell і японські торгові компанії Mitsui та Mitsubishi мають двозначні частки в російському енергетичному проекті.

Цього місяця два японські інвестори втратили активи «Сахалін-2» на понад 1 мільярд доларів після того, як знизили оцінку внаслідок зазначеного указу путіна. Mitsui і Mitsubishi заявили про своє бажання залишитися в проекті, але не знають, де їх майбутнє.

Указ демонструє, що росія не тільки бажає експропріювати іноземні активи, але й позиціонує себе для «експропріаційного шантажу», – написав Марк Діксон, засновник Moral Rating Agency, дослідницької організації, що спеціалізується на іноземних компаніях у росії у звіті за липень.

Справа «Сахалін-2» показує, що іноземні інвестори вже були експропрійовані, і що російська влада дає їм шанс або погодитися на нові умови нової організації, яка тепер контролює енергетичний проект, або втратити все, сказав Діксон в інтерв’ю цього тижня.

«Ми очікуємо цунамі експропріацій або шантажованих концесій протягом наступних кількох місяців», — писав Діксон на початку цього року.

Інші експерти погоджуються. російський уряд націоналізує — що дорівнює експропріації чи конфіскації державою — «одну іноземну компанію за одною» через відсутність доступних варіантів, - каже Андерс Ослунд, економіст, колишній старший науковий співробітник Атлантичної ради. російські активи не можуть бути легко продані через брак іноземних покупців, плюс ті компанії, які вийшли, не можуть залишити їх без власників, каже він.

росія заперечує, що буде експропріювати або націоналізувати активи іноземних компаній.

«Ми не зацікавлені в націоналізації підприємств або їх виведенні», — нещодавно заявив міністр торгівлі та промисловості країни Денис Мантуров. Крім того, проект закону, який дозволив би уряду офіційно націоналізувати активи міжнародних компаній, які вийшли з росії, зараз призупинено. Законопроект не пройшов через російський парламент до літніх канікул. Але західні компанії залишаються під значним тиском та постали перед вибором: повністю розірвати відносини з росією або підпорядковуватися примхам кремля, кажуть експерти.

Високий ризик експропріації залишається, навіть якщо націоналізація може бути відкладена просто тому, що кремль не має альтернативи, каже Ослунд. Зараз багато іноземних інвесторів пішли, і «єдиним природним виходом для російського уряду є або захопити [компанії], або дозволити їх захопити російським бізнесменам, близьким до Кремля, за невелику суму або за безцінь, як [кредитори] Росбанк та Тинькофф захопили французький банк», - каже він.

Призупинення проекту закону про націоналізацію не «применшує довгостроковий напрям російської економіки, який спрямований на посилення державного контролю та посилення втручання Кремля, щоб замаскувати структурні проблеми, що виникають через відрізаність росії від міжнародних ринків як країни-ізгоя», – каже Стівен Тіан, директор з досліджень Єльського інституту виконавчого лідерства.

Він пояснює паузу в законодавчій справі внутрішньою боротьбою між урядовцями. Деякі, як-от Ігор Сєчін, олігарх, який керує російським нафтовим гігантом «роснефть», рішуче виступають за націоналістичну російську політику, а інші орієнтуються на заходи вільного ринку. «Однак очевидно, що остання фракція зараз не перемагає — навіть якщо вони перемагають у кількох випадкових сутичках», — каже Тіан.

За даними агентства Moral Rating, приблизно 47 із 200 найбільших глобальних компаній світу, які зараз працюють у росії, піддаються високому ризику експропріації чи націоналізації їхніх російських холдингів через обсяги їхніх інвестицій у країні чи поточні частки в російському бізнесі. звіт.

Європейські, японські та китайські інвестори в російські енергетичні проекти становлять значну частину списку, в якому висвітлюються 19,75% акцій BP в російській державній нафтовій компанії «роснефть» вартістю 11,2 мільярда доларів, а також інвестиції TotalEnergies в російську енергетику на 13,7 мільярда доларів. Західні фірми споживчих товарів також потрапили до списку, включаючи компанію з виробництва продуктів харчування та напоїв Nestlé, яка отримує 2% свого доходу з росії, і виробника товарів для дому Unilever, де на росію припадає майже 2% від загального обсягу продажів.

Джеффрі Зонненфельд — професор менеджменту та старший помічник декана з вивчення лідерства, який очолює дослідження Єльського університету щодо компаній, які залишили росію. Він сказав, що нещодавня націоналізація путіна підкреслює відчай кремля тепер, коли росія стала «нацією, в яку не можна інвестувати».

«Компаніям немає стимулу залишатися», — каже він. «Вони можуть втратити «операційний контроль, контроль над персоналом, контроль над брендом і контроль над репутацією».

За матеріалами: Fortune

UX Laws focuses on making sophisticated psychology heuristics available to more designers through an interactive resource that includes those relev...
Останні новини
Ми повинні захищати життя: Зеленський показав чергові світлини українського спротиву.

Ми повинні захищати життя: Зеленський показав чергові світлини українського спротиву.

Президент Володимир Зеленський наголошує, що кожна держава, проти якої спрямована збройна агресія, потребує можливості захищати своїх громадян і звільняти територію.

InternetUA

Даша Кацуріна розкрила причини розлучення та нові деталі роману з Дантесом.

Даша Кацуріна розкрила причини розлучення та нові деталі роману з Дантесом.

Київська рестораторка та блогерка Даша Кацуріна відверто розповіла про розлучення зі своїм чоловіком, Михайлом Кацуріним та про початок романтичних стосунків з Володимиром Дантесом.

InternetUA

Друзья Путина пришли к власти в Италии. Чего ждать Украине?

Друзья Путина пришли к власти в Италии. Чего ждать Украине?

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #италия #путин #россия UA - В Італії на виборах до парламенту перемогла права коаліція, а прем'єром країни вперше стане жінка. До формування складу уряду залу...

Знакомый Путина из КГБ о ядерном ударе:  «Я боюсь, он может это сделать».

Знакомый Путина из КГБ о ядерном ударе: «Я боюсь, он может это сделать».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #путин #ядерное #россия #рф #кремль #оккупанты RU – Экс-сотрудник КГБ и Службы внешней разведки РФ Сергей Жирнов лично знал еще молодого Путина. Он дал оценку...

Путин поверил в свое вранье и свихнулся: объяснение КГБиста.

Путин поверил в свое вранье и свихнулся: объяснение КГБиста.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #путин #кгб UA - Володимир Путін зараз схожий на людину, загнану в кут, тому він може бути небезпечним. Це пов'язано насамперед із тим, що він порушив одне із...

Мобилизация в Крыму - Радио Крым.Реалии

Мобилизация в Крыму - Радио Крым.Реалии

В России и аннексированном Крыму продолжается «частичная мобилизация». По сообщениям из регионов России, непропорционально большое количество повесток получают представители коренных малочисленных народов России. В аннексированном Крыму по данным ...

Дагестан восстал и начал бороться за свою жизнь: обстановка накаляется.

Дагестан восстал и начал бороться за свою жизнь: обстановка накаляется.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #мобилизация #россия #рф #митинг #дагестан RU – В Дагестане проходят крупные протесты против мобилизации, объявленной Владимиром Путиным, и войны. Не обходитс...

ВСУ не обстреливают Россию. Жданов ответил, почему

ВСУ не обстреливают Россию. Жданов ответил, почему

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов UA - Україна, ймовірно, на прохання міжнародних партнерів не б'є по території Росії. Також у нас немає необхідної для цієї зброї, крім ракет Harpoon і "Точка У...