InternetUA

https://internetua.com/

Більше бажаної кісточки. Вчені з'ясували, наскільки собаки люблять своїх власників

Здавалося б, сумніватися в тому, що собаки люблять своїх власників не довелось — що ще можуть означати всі ці облизування та виляння хвостом? Проте вчені вирішили розвіяти останні сумніви, науковим способом довівши, наскільки саме наші вихованці люблять нас, пише Live Science.

За словами професора психології в Університеті штату Арізона та директора Університету кінологів Клайва Вінна, він абсолютно переконаний, що "наші собаки люблять нас". Однак невролог з Університету Еморі в Джорджії Ньютон Грегорі Бернс пішов далі і вирішив не обмежуватися лише словами, а досліджувати собачий мозок.

Після смерті одного зі своїх улюблених псів він вирішив провести дослідження. Для цього він спочатку навчив свого прийомного собаку Келлі та інших собак зокрема експерименту спокійно переносити шум усередині камери МРТ, а потім проаналізував активність їхнього мозку.

У ході дослідження він наразив собак на вплив різних запахів, у той самий час знайомих та незнайомих людей та собак. Вчений виявив, що у всіх 12 тварин, які брали участь у дослідженні, активізувалася нюхова зона мозку, де їм пропонували речі тієї чи іншої людини, тварини. Проте найцікавіше відбувалося тоді, коли їм давали понюхати речі власників — у цей момент спалахнуло хвостате ядро, область, яка пов'язана з психічними процесами вищого рівня, наприклад:

  • емоції;
  • мотивація;
  • винагорода;
  • романтичні почуття.

Результати цього дослідження було опубліковано ще у 2015 році. Наступного року було проведено додаткове дослідження, у якому взяли участь 15 собак. Тоді Бернс виявив, що 86% реципієнтів продемонстрували аналогічний чи вищий рівень активації хвостатого ядра у відповідь похвалу, ніж їжу.

У новому дослідженні Вінн із колегами також виявили, що вихованці схильні віддавати перевагу своїм вихованцям їжі. Для цього вони провели експеримент: вчені поставили на відстані 2 метрів від вихованців миску з їжею та господаря, який щойно повернувся з роботи, а потім власник починав поступово віддалятися. Виявилося, що з 8 із 10 випадків собаки віддавали перевагу їжі господарю.

Ще одним підтвердженням безмежної любові вихованців виявилося дослідження Такефумі Кікусуї зі Школи ветеринарної медицини Університету Адзабу в Японії. Вони з колегами виявили, що собаки здатні проливати сльози під час возз'єднання з господарем після тривалої відсутності.

Надихнувшись історіями собак, які викопують своїх власників після бомбардувань Лондона під час Другої світової війни, Він з колегами провів ще один експеримент, у якому взяли участь 60 собак та їх власників. Дослідники попросили власників вихованців залізти в коробки і вдати, що вони в біді. Результати дослідження свідчать, що 1 з 3 поспішив на допомогу своєму власнику та "врятував" його.

У той же час дослідники попереджають, що людям необхідно розуміти, що справа зовсім не в них, а у вихованцях. Справа в тому, що собаки народжуються із чудовою здатністю формувати міцні емоційні зв'язки з представниками різних видів, яких вони зустрічають протягом перших трьох місяців свого життя.

Оптимізувати рутинні процеси допоможе використання плагінів. Ну а ми допоможемо в їх пошуку.
Останні новини
Главное за день от Жданова: немецкие  «кошечки»  в Украине и новый  «Бахмут».

Главное за день от Жданова: немецкие «кошечки» в Украине и новый «Бахмут».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #итоги #аналитика UA - Авдіївка може повторити долю Бахмута. У цей же час в Україну продовжують надходити німецькі танки. А Путін вирішив розмістити ядерну збр...

Ядерный приговор. Резонансный шаг Кремля обернется крахом для Беларуси

Ядерный приговор. Резонансный шаг Кремля обернется крахом для Беларуси

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #россия #беларусь #ядерка UA - Путін у відповідь на масштабне постачання західного озброєння Україні планує розмістити в Білорусі ядерку. Як сприйняли у світі...

Трагический  «привет»  от РФ и решение по востоку. Обзор фронта за 27 марта от Жданова

Трагический «привет» от РФ и решение по востоку. Обзор фронта за 27 марта от Жданова

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #фронт #всу #армияроссии UA - РФ завдала удару по Слов'янську. Авдіївка наздоганяє Бахмут, ухвалено важливе рішення щодо оборони міста. А в цей же час бойове н...

Беларусь в ядерных заложниках, Молдова готовит спецназ.

Беларусь в ядерных заложниках, Молдова готовит спецназ.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #аналитика #беларусь #молдова #россия UA - Путін узяв Білорусь у ядерні заручники. Три країни НАТО готують спецназ Молдови. А в Україну продовжує прибувати зах...

В Крыму истерика. Кремлевские шавки уже не надеются на армию России

В Крыму истерика. Кремлевские шавки уже не надеются на армию России

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #крым UA - Гауляйтер Криму Аксьонов зрозумів, що сподіватися на російську армію, яка вже видихнулася, марно, і вирішив створити власну ПВК "Конвой". Про що го...

Акции протеста и всеобщая забастовка в Израиле

Акции протеста и всеобщая забастовка в Израиле

В Израиле уже три месяца не утихают протесты в связи с судебной реформой, предложенной правящей партией страны во главе с премьер-министром Биньямина Нетаньяху. Она предполагает расширение полномочий кабмина по отбору судей и ограничение возможнос...