InternetUA

https://internetua.com/

Як правильно поводитися під час землетрусу: інструкція.

Потужний землетрус у Туреччині призвів до загибелі вже понад 3 тисячі людей. Зруйновано тисячі будинків, кількість постраждалих вже перевищила 20 тисяч людей. І підземні поштовхи відчули у багатьох інших країнах.

Українські сейсмологи не виключають, що ризик сильних підземних поштовхів в Україні існує, а отже - потрібна інструкція про те, як правильно поводитися під час землетрусу.

Де можуть бути підземні поштовхи

Сейсмологи визначають зону Вранча, з центром чи осередками на території Румунії. Ця зона охоплює південно-західну частину України й поштовхи можуть досягати 6-7 балів. Зачепити також може Київ та Крим.

Як правильно діяти під час землетрусу

При сильних підземних поштовхах можуть лопатися шибки, падати речі з полиць, хитатися шафи, битися посуд, гойдатися люстри. На стінах та стелях житла можуть з'явитися тріщини.

Спочатку відбуваються невеликі поштовхи, а через 5-15 секунд вони можуть стати значно сильнішими – від них можуть руйнуватися будівлі. У середньому все відбувається за лічені секунди – перший етап від 5 до 15 секунд, потім другий етап – ще 10-20 секунд. Чим більше і сильніше поштовхи - тим серйозніші пошкодження.

Найважливіше - зберігайте спокій, уникайте паніки, не піддавайтеся панічним атакам, ступору та істериці.

Заздалегідь визначте в будинку найбезпечніші місця – отвори капітальних внутрішніх стін, міцні столи. І найнебезпечніші місця – отвори, двері зі склом, величезні вікна в підлогу, кутові кімнати, сходи.

Найголовніша небезпека - предмети та уламки, які падають. Якщо відчуваєте коливання землі чи будівлі – негайно покиньте будову та відійдіть від неї на безпечну відстань. Якщо вибратися з будівлі немає можливості - станьте в отвір внутрішніх дверей або в кут кімнати - подалі від вікон та важких предметів.

Якщо землетрус застав вас у ліжку - накрийте голову подушками та ковдрами.

Якщо ви знаходитесь на високих поверхах - не кидайтеся до сходів або ліфтів. Ліфти вийдуть з ладу, а на сходах можлива тиснява. Тим більше, що сходи – одне з небезпечних місць під час землетрусу.

Остерігайтеся уламків, електричних дротів, великогабаритних предметів.

Під час землетрусу не виходьте на балкон, не запалюйте вогонь, не користуйтеся газовими приладами та водою. По можливості все відключіть.

На вулиці тримайтеся подалі від високих будівель, шляхопроводів, мостів та ЛЕП. Вибирайте відкрите місце, не ховайтеся біля дерев, будинків, балконів.

Якщо ви їдете в автомобілі - зупиніться, відчиніть двері, але салон не залишайте доти, доки не припиняться поштовхи. Перевірте, щоб ваш автомобіль не опинився під мостом, близько до будівель великих дорожніх знаків.

Якщо ви живете у зоні, яка вважається небезпечною, тримайте під руками рюкзак, у якому є ліхтарі, аптечка, запас питної води.

Після закінчення землетрусу, перевірте, чи немає постраждалих поруч. По можливості надайте їм першу допомогу і залишайтеся поруч доти, доки не приїдуть рятувальники.

Якщо ви потрапили під завали, то намагайтеся якнайменше рухатися, щоб не піднімати пил. Рот та ніс закрийте тканиною. Якщо почуєте шум - кличте на допомогу або голосно стукайте, щоб рятувальники вас швидше знайшли.

It’s a way to understand what your audience needs and how to give it to them. After all, the task of any product is to be useful.
Останні новини
Президент МОК снова настаивает на участии российских спортсменов в Олимпиаде-2024.

Президент МОК снова настаивает на участии российских спортсменов в Олимпиаде-2024.

Президент Международного олимпийского комитета (МОК) Томас Бах снова призвал «разделять политику и спорт», защищая план МОК допустить российских и белорусских спортсменов на Олимпиаде Париже в 2024 году.

Крым.Реалии

Разговор окончен. США объявили аукцион по сдаче Путина. При чем тут Китай?

Разговор окончен. США объявили аукцион по сдаче Путина. При чем тут Китай?

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #россия #путин #китай #сша UA - Що показав візит до Москви Сі Цзіньпіна та чому США дали сигнал російським олігархам, надавши можливість "здати" Путіна? Своєю...

Срочно! Орки сбежали из Новой Каховки - сенсация от Генштаба.

Срочно! Орки сбежали из Новой Каховки - сенсация от Генштаба.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #новаякаховка #украина #всу #херсон UA - Російські війська залишили окуповану Нову Каховку (Херсонська область) – інформацію офіційно підтвердив Генштаб ЗСУ. ...

«Мразь, но своя». Тизенгаузен разъяснил, зачем Кремлю пропагандисты

«Мразь, но своя». Тизенгаузен разъяснил, зачем Кремлю пропагандисты

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #рф #армия #гиркин #тизенгаузен UA - Ціла армія пропагандистів Кремлю потрібна для того, щоб пояснити поразку у війні. Чому в РФ вже не має часу вирощувати но...

Зачем Украине снаряды с обедненным ураном? - Подкаст «Что это было?».

Зачем Украине снаряды с обедненным ураном? - Подкаст «Что это было?».

Британия поставит Украине снаряды с обедненным ураном. Эта новость вызвала резкую реакцию Москвы – Владимир Путин заявил что «коллективный Запад начал применять оружие с ядерным компонентом» и пообещал ответить на такие поставки. Впрочем, у армии ...

9 день протестов во Франции против повышения пенсионного возраста.

9 день протестов во Франции против повышения пенсионного возраста.

Протестующие останавливают движение поездов при помощи чучела президента Макрона, на улицах горит мусор, транспорт работает с перебоями, а пассажирам аэропорта Шарль-Де-Голль приходится идти к терминалу, потому что подъезды заблокированы протестую...

Максакова резко прошлась по путинистке Канделаки

Максакова резко прошлась по путинистке Канделаки

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #канделаки #пропаганда #рф UA - Канделакі капітально прорахувалася, вважає колишня депутатка Держдуми Марія Максакова, яка розповіла, як пропагандистка з підс...

2 1