Kosatka.Media

https://kosatka.media/

Теплопостачальники почали отримувати «листи щастя» із необґрунтованими штрафами – Укртеплокомуненерго.

Теплопостачальники почали отримувати «листи щастя» із необґрунтованими штрафами – Укртеплокомуненерго

— Автор СЕРГІЙ ЧИГИР

П’ять теплопостачальних підприємств отримали від державного газопостачальника ГК «Нафтогаз Трейдинг» необґрунтовані листи-вимоги про сплату штрафів за порушення умов довгострокових договорів постачання газу, повідомляється в заяві міжгалузевої асоціації (МА) «Укртеплокомуненерго».

Згідно з ними, споживач-теплопостачальник повинен за п’ять робочих днів до початку відповідного розрахункового періоду укласти договір, або додаткові угоди до договорів банківського рахунку щодо здійснення списання коштів з рахунків споживача, куди надходять кошти за послуги теплопостачання, на які використано газ.

«Якщо підприємство ТКЕ не виконує цю вимогу – сплачує штраф у розмірі 10% вартості природного газу за відповідний розрахунковий період. Причому відсутність боргів за газ чи термінів розрахунку до уваги не беруться», - йдеться в заяві.

Зокрема, «листи щастя» із штрафними вимогами від 2,2 до 47,2 млн вже отримали КП «Обухіврайтепломережа» (Київська обл.), ПТМ «Ковельтепло» (Волинська обл.), ДКП «Луцьктепло» (Волинська обл.), ТОВ «Рівнетеплоенерго» (Рівненська обл.) та ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» (Івано-Франківська обл.). Загальна сума вимоги штрафів до цих ТКЕ на сьогодні становить майже 150 млн грн.

«Ці штрафні вимоги ГК «Нафтогаз Трейдинг», окрім того що є нелегітимними в умовах воєнного стану, не мають джерел відшкодування, бо не включаються до тарифів і не списуються за вимогами Закону України №1730 «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення». Відтак, джерелом погашення штрафів ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» мають стати кошти місцевих бюджетів», - йдеться в заяві.

«Укртеплокомуненерго» звернулась до голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса з проханням врегулювати ситуацію, забезпечити паритетні умови роботи обох галузей, унеможливити дискримінацію та тиск з боку газопостачальника.

«Також ми звертаємось до керівництва Нафтогазу з вимогою припинити нарахування штрафів і пеней під час війни, як і було вами обіцяно в лютому. А також забезпечити цивілізовані, адекватні сьогоднішнім реаліям, умови співпраці з виробниками тепла», ̶ підкреслив президент МА «Укртеплокомуненерго»» Арсентій Блащук.

Теги: Нафтогаз, комунальні платежі

Читайте також

Данці будуватимуть найбільший у Європі завод з випуску «зеленого» водню
Цінові перевірки київських АЗС: порушення виявили на кожній другій заправці
Тисячі споживачів у Запорізькій області залишаються без електро- та газопостачання

Останні новини
Ракетный удар по Украине: Лукашенко созрел на войну?.

Ракетный удар по Украине: Лукашенко созрел на войну?.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #лукашенко #минск #путин UA - Політолог Ігор Петренко про плани Лукашенка До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU - Политолог Игорь Петренко о планах Лукашенко

Сломалась парадигма: нам не нужно, чтобы герои умирали.

Сломалась парадигма: нам не нужно, чтобы герои умирали.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #арестовичфейгин #северодонецк #всу UA - Голова ОПУ Олексій Арестович про ситуацію у Луганській області До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU - Глава ОПУ Але...

Путин пугает новой  «аналоговнетной»  ракетой

Путин пугает новой «аналоговнетной» ракетой

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #сармат #путин #рф UA - Путін намагається залякати світ "Сарматом" До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU - Путин пытается запугать мир "Сарматом"

«Многие погибнут или будут жить в чудовищных условиях ».

«Многие погибнут или будут жить в чудовищных условиях ».

Корреспондент Би-би-си Орла Герин побывала в осажденном Лисичанске вместе с миссией благотворительной организацией Base UA по эвакуации мирных жителей. Город находится под постоянными обстрелами российских вооруженных сил и люди, до сих пор надеяв...

Интернациональный легион: как иностранцы воюют на стороне Украины.

Интернациональный легион: как иностранцы воюют на стороне Украины.

С начала войны более 20 тысяч иностранных солдат из более, чем 50 стран, присоединились к борьбе против российских войск. Кто они и почему рискуют своей жизнью? Корреспондент Би-би-си Ольга Мальчевская смогла побывать на одной из баз Интернационал...

Морской бой Украины и России. Интервью с Олегом Ждановым - Радио Крым.Реалии

Морской бой Украины и России. Интервью с Олегом Ждановым - Радио Крым.Реалии

Морская арена сражений в войне России против Украины. Что происходит в Чёрном и Азовском морях? С каким соотношением сил на морях началась полномасштабная война, и какова расстановка сил сейчас? Дотягиваются ли украинские войска до военных целей в...