InternetUA

https://internetua.com/

Як дефіцит мікрочипів вплине на ціни автомобілів у 2022 році.

У світі спостерігається дефіцит мікросхем, необхідних для виробництва автомобілів, комп’ютерів та іншої електроніки. Звичайно, це не може не вплинути на ціни. Подолати кризу вдасться не раніше ІІ кварталу 2022 року.

За даними дослідження Boston Consulting Group, у 2021 році через дефіцит мікросхем у світі буде випущено на 7−9 млн автомобілів менше, ніж очікувалося. Причини дефіциту: пандемія, локдауни по всьому світу та зростання попиту на електроніку загалом. Коли це закінчиться, невідомо, але багато експертів стверджують, що раніше другого півріччя 2022 року нормалізації стану справ чекати не варто. Невизначеність призвела до втрат для автовиробників: цього року вони сягнули щонайменше $110 млрд втраченої виручки. У звітності за II квартал 2021-го багато компаній знизили прогнози виручки за підсумками року. Volkswagen AG урізала річний прогноз, вказавши, що збої з поставками торкнулися всієї галузі. У BMW AG заявили, що до кінця року компанія поставить на 90 000 авто менше, ніж було заплановано раніше.

У сучасних автомобілях чіпи використовують у всіх вузлах — у системах запуску та гальмування, системах допомоги водію, навігації та мультимедіа. Причому чим дорожчий автомобіль, тим більше чіпів використовується при його збиранні. З нестачею напівпровідників зіткнулися всі автовиробники. Вони вирішують цю проблему по-різному. Наприклад, Mercedes навесні 2021 року тимчасово зупиняв виробництво седанів С-класу, щоб використовувати дефіцитні чіпи при складанні дорожчих моделей.

Чим дефіцит мікросхем зрештою загрожує кінцевому споживачеві? Напівпорожні автосалони, затримки постачання та зростання цін на автомобілі. Із затримками постачання автомобілів класу люкс ми, найімовірніше, не зіткнемося, але ціни можуть зрости відчутно.

«2021 рік став випробувальним для автомобільної галузі у всьому світі, — стверджує Олексій Каплатий, директор Bentley Kyiv. — Дефіцит мікрочипів вплинув на обсяги і строки виробництва та позначився збільшенням вартості автомобілів. Бренд Bentley в групі компаній в Volkswagen Group обрано пріоритетним, жодних змін у термінах поставки не відбулося. Стандартний строк випуску автомобіля — 6 місяців, і на сьогодні цей термін менший, ніж у більш масових брендів. Але вже з 1 листопада ціни на автомобілі на замовлення та на модельний ряд 2022 року зросли від 3−3,5% залежно від обраної моделі, і ця тенденція, очевидно, зберігатиметься в майбутньому. Наразі наш салон представляє достатню кількість автомобілів в наявності ще по прайсу 2021 року».

Ще одним фактором, який може вплинути на всю автомобільну промисловість у найближчому майбутньому, — це зростання цін на алюміній. Ціна ф’ючерсів на алюміній на Лондонській біржі у жовтні оновила максимум із червня 2008 року. Аналітики Citigroup вважають, що середня ціна алюмінію на цей час становить $2475 за тонну, а у 2022 році очікується $3010. Звичайно, це позначиться на ціні автомобіля для кінцевого користувача.

Малоймовірно, що наступного року салони виробників преміумсегмента зіткнуться з перебоями в постачаннях, але за ціною моделі, наприклад, в 7 млн грн, зростання на 3,5% — це вже 245 000 грн.

Ситуація для автовиробників, які страждають від нестачі мікрочипів і змушені закривати заводи на шкоду виробництву, покращується. Але проблема ще не вирішена: стрімкий перехід автомобільної промисловості до електромобілів може ще більше погіршити ситуацію. Кількість напівпровідників в електромобілях удвічі вища, ніж в автомобілях із ДВЗ.

Виробникам мікросхем будуть потрібні місяці, а то й роки, щоб наростити обсяг виробництва, побудувати нові заводи. І це потребує мільярди доларів інвестицій. Тим часом пандемію ще ніхто не скасовував. Тож сподіватися на зниження цін на автомобілі та нормалізацію на ринку напівпровідників поки що не варто.

Новости по теме
Германия запретит производство и продажу машин с ДВС с 2030 года.

Германия запретит производство и продажу машин с ДВС с 2030 года.

Новая правительственная коалиция Германии согласовала законопроект о самом радикальном решении проблемы электрификации транспорта среди стран ЕС — полном запрете на производство и продажу бензиновых и дизельных автомобилей с 2030 года.

InternetUA

Американские власти завершат анализ ситуации с дефицитом чипов через несколько недель.

Американские власти завершат анализ ситуации с дефицитом чипов через несколько недель.

Во время своего визита в штат Мичиган министр экономики США Джина Раймондо (Gina Raimondo) сделала несколько важных заявлений, касающихся ситуации с дефицитом полупроводниковых компонентов.

InternetUA

Способность людей старше 65 лет водить авто в Южной Корее начнут определять с помощью VR.

Способность людей старше 65 лет водить авто в Южной Корее начнут определять с помощью VR.

В Южной Корее начали трехлетний проект по разработке и внедрению VR-технологии для оценки способности пожилых людей водить машину. До 2025 года в стране планируют ввести специальные водительские права для людей старше 65 лет, передает Mashable.

InternetUA

Глава британской разведки МИ-6 Ричард Мур: «Уступки России никого не должны соблазнять» - Интервью.

Глава британской разведки МИ-6 Ричард Мур: «Уступки России никого не должны соблазнять» - Интервью.

Сегодня глава британской внешней разведки МИ-6 Ричард Мур дал интервью утренней программе Today на радиостанции Би-би-си Radio 4. Несколько часов спустя он выступил с речью в лондонском Международном институте стратегических исследований. И то и д...

З мінометів та артилерійських установок – у Станиці Луганській розповіли про нові обстріли.

З мінометів та артилерійських установок – у Станиці Луганській розповіли про нові обстріли.

У понеділок, 29 листопада, бойовики на Донбасі обстріляли Станицю Луганську. Населений пункт, а також село Малинове частково залишилися без світла. Постраждав і район вузлової залізничної станції Кінрашівська Нова. Про обстріл, який тривав близько...

2

Такого ещё не было, Кремль озадачен: Эрдоган хочет урезонить Путина на Донбассе.

Такого ещё не было, Кремль озадачен: Эрдоган хочет урезонить Путина на Донбассе.

@Роман Цимбалюк Турция рассчитывает на свое участие в решении кризиса между Россией и Украиной и намерена продолжить обсуждение этой темы с Москвой и Киевом. Об этом сообщил президент Турции Тайип Эрдоган в интервью турецким журналистам на борту с...

1

Live: Послання президента Зеленського до Верховної Ради.

Live: Послання президента Зеленського до Верховної Ради.

Президент України Володимир Зеленський вранці 1 грудня виступить у Верховній Раді зі щорічним посланням. Підписуйтеся на канал: Читай всі закриті статті розділу НВ Преміум. Перший місяць 1 грн: Читайте наші новини: Слідкуйте у Facebook: та Instagram:

1

Ураган в Крыму - Крымский вопрос на радио Крым.Реалии

Ураган в Крыму - Крымский вопрос на радио Крым.Реалии

Ураган в Крыму: как Крым справился с непогодой? Что стало причиной ураганного ветра? Какой погоды ожидать в Крыму и южных областях Украины в ближайшее время? Ураганный ветер в Крыму 29 ноября стал причиной массовых отключений электроэнергии, обрыв...

Турция – между Украиной и Россией - Крымский вечер на радио Крым.

Турция – между Украиной и Россией - Крымский вечер на радио Крым.

Насколько реализуема инициатива президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана выступить посредником в российско-украинском конфликте? Каковы интересы Турции в Черноморском регионе? Сможет ли Турция добиться освобождения крымских татар, удерживаемых Ро...

1