«Притягнули за вуха»: економіст запідозрив навмисне роздування історії з коронавірусом.

Від звичайного грипу щороку у світі помирає в десятки разів більше людей, ніж від коронавірусу. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів український економіст, політолог, громадський діяч Андрій Новак.

Коментуючи заяву Милованов про наслідки коронавірусу для Китаю та для України, наш співрозмовник зазначив наступне: «По-перше, історія з коронавірусом вона або випадково, або спеціально роздута надто сильно, не відповідно до масштабів цієї проблеми, тому що, наприклад, від звичайного грипу щороку у світі помирає в десятки разів більше людей, ніж від коронавірусу. І відсоток смертності по ньому, а саме біля 2%, це один з найнижчих відсотків смертності по вірусних захворюваннях».

«По-друге, з приводу впливу на економіку, зокрема світової, то за оцінками Світового банку історія з коронавірусом, можливо (це одне з ключових слів), призведе до зменшення темпів росту світової економіки на 0,1%. Можливо. Тобто навіть з точки зору впливу на економіку, ми розуміємо, що, в принципі, впливу ніякого немає», - додає експерт.

На думку політолога, якщо говорити про вплив коронавірусу на економіку України, то тут взагалі нема навіть про що говорити, тому що, по-перше, в Україні досі не зафіксовано жодного хворого на цей коронавірус. А по-друге, навіть в торгівлі з тим же Китаєм, де епіцентр цього вірусу, у нас немає жодних змін.

«Український експорт експортується до Китаю в тих же об'ємах, що і раніше. Імпорт — там дуже невисокий відсоток зменшився лише за рахунок відкладених закупівель тих товарів, які українці замовили в Китаї по пересилці поштою. Тобто це не відмова, це лише відкладений попит, якій реалізується в більших об'ємах після завершення з історією на корона вірус», - додає економіст.

«Ну а на внутрішні економічні процеси ця історія не має жодного впливу взагалі, враховуючи масштаби і те, що в Україні жодного випадку не зареєстровано. А навіть якщо б він і був, то який це має вплив глобальний на економічну ситуацію? Ніякого», - запевнив у висновку громадський діяч Андрій Новак.

Новости по теме

Украинцам добавят до 500 грн к пенсии: стали известны подробности индексации.

Кабмин установил коэффициент индексации пенсий

5

Профильный комитет ВР сможет собрать поправки к «антиколомойскому» закону не раньше пятницы.

Компьютеры Рады не рассчитаны на такое большое количество поправок.

5,5 трлн долларов: эксперты подсчитали потенциальные убытки от пандемии.

"Мир погружается в глубочайшую рецессию в мирное время с 1930-х годов".

Стало известно, сколько заработал в марте глава Нацполиции.

Клименко за месяц получил четыре вида надбавок

1

Кабмин отменил карантинные ограничения: какие предприятия откроются.

Правительство ослабило запреты

14 2

Продолжая просматривать Новости Украины (UAZMI), вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь на использование файлов cookie