InternetUA

https://internetua.com/

Від ДНК до дитячих малюнків: CNN показали, як ідентифікують тіла загиблих героїв "Азову".

Імена багатьої загиблих внаслідок російської агресії українців залишаються невідомими, однак ніхто не буде забутий, і кожного героя мають провести в останню путь належним чином. Як Україна намагається ідентифікувати тих, кого втратила на війні?

Репортаж зі столиці, куди з маріупольської "Азовсталі" привезли тіла 64 оборонців, оприлюднили CNN.

У кожному мішку знаходиться "Джон Доу" – людина, чиї рештки тижнями залишалися на у зруйнованому війною місті і настільки сильно розклалися, що їх неможливо впізнати, розповідають репортери.

" Звичайно, важко. Але це не звичайна робота. Це бажання допомогти ", – коментує начальниця сімейної служби полку "Азов" Олена Толкачова.

Правоохоронці, військові, слідчі, судово-медичні експерти невтомно працюють, щоб з’ясувати особи героїв та повернути їхні останки близьким, аби гідно поховати. У більшості випадків лише аналіз ДНК може дати необхідні відповіді.

220621112528-01-ukraine-unidentified-dead-exlarge-169.webp (50 KB)

64 тіла, які прибули в день, коли CNN відвідав морг, були вилучені з металургійного заводу "Азовсталь", одного з останніх рубежів українських захисників у портовому місті Маріуполь, який російські бойовики захопили в середині травня.

За словами Толкачової, їх передали російські війська в обмін на рештки 56 власних загиблих солдатів. Вважається, що серед останків, вилучених з "Азовсталі", є тіло 28-річного українського офіцера Данила Сафонова, який став популярним у соцмережах через публікацію новин з передової.

" Тримаємо стрій, але це дуже важко" , – написав він у Twitter 3 квітня. " Якщо я більше не буду писати, вибачте, ми зробили все, що могли. Слава Україні! "

Але коли Ольга Мацала, сестра Сафонова, оглядала його останки в київському морзі, вона каже, що не могла впізнати жодної його риси. Вважається, що Сафонов загинув під час мінометного обстрілу на початку травня; його тіло пролежало майже шість тижнів.

Але в кишенях уніформи Сафонова знайшли докази, необхідні для його ідентифікації: два маленькі малюнки олівцем від його 6-річного сина, один – із зображенням новорічної ялинки, інший – із зображенням дощової хмари.

" Це полегшує справу ", – сказала Мацала, плачучи. " Тепер я можу поховати його, і мені буде спокійніше, знаючи, що його могила поруч. Я на нього чекала ".

Однак майже в кожному випадку єдина надія на ідентифікацію – це аналіз ДНК, хоча це тривала і складна задача. Оскільки тіла розкладаються, часто єдиним варіантом є вилучити фрагмент кістки. Зразки доставляють до київської лабораторії, де аналітики працюють над створенням профілів ДНК.

" Якщо кістка розпадається, ми повинні зробити десятки спроб витягнути профіль ДНК. Іноді це може зайняти місяці, але ми ніколи не припиняємо спроб ", – коментує начальник ДНК-лабораторії МВС Руслан Аббасов.

" Ми працюємо 24/7, щоб допомогти українцям знайти своїх близьких. Сподіваємося, що зможемо назвати імена кожного загиблого, ідентифікувати кожного військовослужбовця. І гідно поховати їх ".

Використовуючи спеціальне програмне забезпечення, експерт-криміналіст намагається знайти відповідність останкам, порівнюючи ДНК "Джона Доу" з урядовою базою даних тисяч людей, які шукають своїх близьких.

3220621112538-05-ukraine-unidentified-dead-exlarge-169.webp (38 KB)

"Чим більше у нас профілів, за статистикою, тим більше збігів ми робимо. Очевидно, що у нас не вистачає ДНК від родичів зниклих", – каже Станіслав Мартиненко, головний криміналіст лабораторії. "Потрібні роки після закінчення війни, щоб ідентифікувати всі невпізнані людські тіла".

За словами Аббасова, із 700 неідентифікованих тіл, які наразі внесені в каталог, 200 були зіставлені зі зразками родичів. За багатьма з цих ідентифікацій стоїть Мартиненко.

"Коли я знаходжу збіг, я відчуваю, що зробив свою роботу", – сказав він CNN. "І мені потрібно повідомити всіх про цей збіг, починаючи з поліції".

Щоб розширити державну базу даних, влада створила гарячу лінію для родин, куда можна повідомити про зниклу особу та організувати здачу зразка ДНК у місцевому відділку поліції. Відтоді, як рф вторглася в Україну наприкінці лютого, за цією процедурою звернулися близько 1000 людей.

Але деякі з тих, хто склав голову у цій війні, швидше за все, ніколи не повернуться до своїх сімей.

" Деякі тіла настільки пошкоджені, що неможливо витягти ДНК ", – крізь сльози пояснила Толкачова з полку "Азов". " У нас є батьки, які кажуть: "Я розумію, що ви не можете знайти мою дитину, але принаймні принесіть мені той ґрунт, яким вони пішли з Маріуполя, щоб поховати ".

Її голос передає відчай, який відчувають ті, хто ніколи не дізнається долі свого коханого, ніколи не отримає тіло для поховання і, можливо, ніколи не знайде спокою.

Саме цього результату українські криміналісти так наполегливо намагаються уникнути. Але оскільки з кожним днем прибуває все більше тіл, а на сході та півдні України триває війна, завдання є складним, резюмують CNN.

Останні новини
Вибухнув один зі складів боєприпасів окупантів

Вибухнув один зі складів боєприпасів окупантів

Вибухнув один зі складів боєприпасів російських окупантів на сході України. (Відео Генштабу ЗСУ) Підписуйтеся на канал: Читай всі закриті статті розділу НВ Преміум. Перший місяць 1 грн: Читайте наші новини: Слідкуйте у Facebook: та Instagram:

1 2

Как в большой политике спорят о женщинах, голых торсах и хоккее.

Как в большой политике спорят о женщинах, голых торсах и хоккее.

Пока на этой неделе российская армия ударяла по Николаеву, Одессе, Кременчугу, политическая жизнь продолжалась. Вот как в ходе сразу нескольких крупных встреч Владимир Путин и другие мировые лидеры соревновались в остроумии.

Турция - соперник РФ, НАТО будет терпеть все капризы Эрдогана - Умланд.

Турция - соперник РФ, НАТО будет терпеть все капризы Эрдогана - Умланд.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира Детальнее в материале: UA - Туреччина не підтримує санкції проти росії, проте постачає Україні зброю. Про тонку політику Ердогана розповість експерт До сих пор не подп...

Произошло полное фиаско армии РФ: как оккупанты бежали со Змеиного.

Произошло полное фиаско армии РФ: как оккупанты бежали со Змеиного.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #остров Детальнее в материале: UA - Острів Зміїний став важливим плацдармом у цій війні. Історія його захоплення та звільнення в нашому матеріалі До сих пор не подписа...

Авиация ВСУ остановила продвижение врага вблизи Лисичанска.

Авиация ВСУ остановила продвижение врага вблизи Лисичанска.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #авиация Детальнее в материале: UA - ЗСУ показали захоплюючі кадри роботи наших пілотів у районі Лисичанська До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU - ВСУ пока...

5 33

«То, что воюет в Украине из РФ - это даже не армия - Арестович».

«То, что воюет в Украине из РФ - это даже не армия - Арестович».

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #армиярф #арестович #арестовичфейгин #фейгин #фейгинlive #фейгинлайф #алексейарестович Детальнее в материале: UA - Олексій Арестович розповів про стан військ рф До сих...

1 2