Верховна Рада ухвалила закон, який розширив повноваження Вітренка.

Верховна Рада ухвалила закон, який розширив повноваження Вітренка

— Автор ЯРОСЛАВ МАРКІН

Верховна Рада ухвалила закон про державну службу №4531 з пропозиціями президента України Володимира Зеленського. Він значно розширив повноваження т.в.о. міністрів, зокрема, т.в.о. міністра енергетики України Юрія Вітренка.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби» було ухвалено на позачерговому засіданні у вівторок, 23 лютого, повідомила Kosatka.Media.

Про що йде мова у законі

Закон відновлює конкурси на державну службу, які було тимчасово зупинено на період карантину, аби не зашкодити здоров'ю конкурсантів.

Згідно документу, конкурси на посади, що обіймають особи, з якими до набрання чинності цього закону було укладено контракти на період дії карантину, оголошуються протягом 6 місяців з дня набрання чинності цим законом. При цьому ці контракти діють до призначення особи на посаду за результатами конкурсу, але не більше 9 місяців з дня набрання чинності цим законом.

При цьому було враховано правки Зеленського, які значно розширили повноваження т.в.о. міністрів.

Зокрема, знято заборону покладати на першого заступника міністра, заступників міністра виконання низки обов’язків міністра, якщо посада міністра є вакантною більше 60 днів.

Також було прибрано заборону покладати обов'язки міністра на особу, кандидатура якої на посаду була відхилена Верховною Радою України поточного скликання.

«Перший заступник міністра, заступники міністра дають обов’язкові для виконання державними службовцями та працівниками апарату міністерства та його територіальних органів (у разі утворення) доручення» , – йдеться у президентській версії закону.

Також відповідно до правок президента, цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (а не через 60 днів, як було у початковому варіанті).

Чим важливий цей закон

Згідно чинного законодавства, особи, що перебувають у статусі виконувачів обов'язків міністрів, мають дуже обмежені повноваження. Зокрема через це в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко не може підписувати фінансові документи, що стосуються роботи його міністерства.

«Юрій Вітренко – перший заступник міністра енергетики, виконує обов’язки міністра енергетики. Учора було накладене вето на відповідний законопроєкт, який був прийнятий Радою й не дав можливості в. о. міністра енергетики управляти міністерством. Зокрема, що дуже важливо, підписати річні бюджетні програми, а це означає, що виплата зарплат шахтарям стоїть під загрозою через ненаділення повноваженнями в. о. міністра енергетики або призначення міністра енергетики» , – сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль після того, як Зеленський ветував законопроект, ухвалений Радою 16 лютого.

Нагадаємо, Верховна Рада двічі відмовилася призначати Юрія Вітренка міністром енергетики – він зараз перебуває в статусі тимчасового виконувача обов’язків міністра.

Теги: Кабмін, Вітренко, Верховна Рада, Міністерство енергетики

Читайте також

Вітренко: Україна пройшла найгірший період в енергетиці у поточному опалювальному сезоні
Порівняно з минулим роком середньодобове електроспоживання минулого тижня збільшилося на 15,3%
Нардеп пропонує ввести санкції щодо імпортерів електроенергії

Kosatka.Media

https://kosatka.media/

Новости по теме
Чернышов – о реализации  «Большого строительство»  в 2021 году - Официальный разговор.

Чернышов – о реализации «Большого строительство» в 2021 году - Официальный разговор.

"Большое строительство" в Украине продолжается. В рамках президентской программы в 2021 году в нашей стране будет реализовано 500 объектов социальной инфраструктуры. Среди них – ремонт и строительство школ, детсадов, спорткомплексов, больниц и кул...

Как киевские власти наживаются на метро

Как киевские власти наживаются на метро

UA - А зараз про таємниці корупційного підземелля! Вагони, рейки, ескалатори – так бачить столичну підземку кожен пасажир. «О, сюди можна закупити нові світильники, можна закупити нові вагони, а тут зробити ремонт через фірму друзів і непогано на ...

Новости 11:00 за 2 марта 2021 года

Новости 11:00 за 2 марта 2021 года

00:00 Смотрите в этом выпуске: 00:12 2 приёмных отделения больниц, в Старобельске и в Беловодске, на подконтрольной территории Луганской области, открыли после модернизации. 00:44 Россия спекулирует на теме гуманитарных поставок от международных о...

Судреформа,  «инвестиционные няни»  и налоговая амнистия: что на повестке дня в ВР.

Судреформа, «инвестиционные няни» и налоговая амнистия: что на повестке дня в ВР.

Судебная реформа, "инвестиционные няни" и выведение капитала из тени. Первое заседание этой пленарной недели в Верховной Раде стартовало с нововведения – теперь депутаты голосуют с помощью системы "Рада-3" с сенсорной кнопкой. В Парламенте работае...

«Искандеры»  опять громко смеются: Кремль потешается над Арменией.

«Искандеры» опять громко смеются: Кремль потешается над Арменией.

В Армении ищут и обязательно найдут виноватых за проигрыш в войне. На прошлой неделе Никола Пашинян заявил о "невзорвавшихся" или "разорвавшихся на 10%" ракетах оперативно-тактических комплексов "Искандер" во время эскалации конфликта в Нагорном К...

1

Подход Владимира Зеленского к судебной реформе в Украине поддержал Евросоюз.

Подход Владимира Зеленского к судебной реформе в Украине поддержал Евросоюз.

Создание Высшей квалификационной комиссии правосудия и реформа Высшего совета правосудия – обнадёживающие изменения, которых ждёт страна. Так прокомментировали выступление президента Владимира Зеленского на всеукраинском форуме "Украина 30. Развит...