Контроль на лінії: як держава прагне поліпшити якість мобільного зв'язку.

«Попри новітні технології зв’язку на його якість або взагалі відсутність часто-густо справедливо нарікають споживачі. Вирішити такі проблеми могла б система моніторингу якості послуг мобільного зв’язку, яка мала б працювати з моменту першого дзвінка – вже понад 27 років», – так нещодавно анонсували її створення в Українському державному центрі радіочастот (УДЦР).

Коли ця система моніторингу запрацює? Як саме зможе зменшити кількість скарг на перебої в мережі, низьку швидкість інтернету, тощо? З якої «тумбочки» держава дістане гроші для її запуску й адміністрування? На ці та інші запитання шукав відповіді Mind.

У чому полягає суть продукту? Як розповіли Mind в УДЦР, система моніторингу включатиме в себе два компоненти: вимірювальні комплекси (переносні та на транспортній базі) і програмне забезпечення.

«За допомогою вимірювальних комплексів відбуватимуться тестові дзвінки і завантаження/вивантаження в інтернет/з інтернету масивів даних. Вони допоможуть виміряти всі можливі параметри, які характеризують якість зв'язку. Вимірювання проводитимуться в різних точках: містах, селах, на дорогах, всередині будівель і т.д. Їх результати акумулюватимуться в базі даних вимірювань, аналізуватимуться спеціальним програмним забезпеченням, і на їхній основі будуть зроблені висновки про якість послуг, що надаються операторами мобільного зв'язку», – пояснює виконавчий директор УДЦР Вадим Гулько.

Які саме параметри підпадуть під моніторинг? Наразі достеменно не відомо. «Показники якості та їх граничні нормовані показники затверджено наказом Міністерства транспорту та зв'язку №147 від 19 березня 2010 року. Найближчим часом цей наказ планується оновити і включити до нього додаткові показники, що характеризують якість надання послуг зв'язку за допомогою сучасних технологій 3G і 4G», – каже Гулько.

Коли стартує створення продукту? «Спільно з НКРЗІ ми вже працюємо над технічним складом системи. Паралельно займаємося удосконаленням законодавчої бази з урахуванням функціонування системи», – відзначають в УДЦР.

Коли вона почне працювати? Орієнтовно – з травня наступного року. «Після проведення тендеру перша поставка обладнання планується не раніше березня-квітня 2021 року. Відповідно, через 2-3 тижні після цього система вже зможе почати функціонувати в обмеженому режимі», – розповідає Гулько.

Як завдяки системі усуватимуться проблеми якості голосового та дата-зв'язку? Відповідь на це питання наразі є туманною. Справа в тому, що мобільні оператори періодично діагностують ключові показники самостійно або замовляють моніторинг у сторонніх підрядників. Також «велика трійка» оперативно бачить збої на своїх мережах. А жорстка конкуренція на ринку стимулює гравців швидко латати виявлені «дірки».

«Наші власні системи моніторингу якості негайно інформують у разі аварії. Ми керуємося SLA – це час, за який має бути відновлена ​​штатна робота, один з основних інструментів оцінки та управління якістю послуг», – пояснюють у прес-службі «Vodafone Україна».

Оператор уточнює, що зміна рівня надання послуг не обов'язково пов'язана з аварією: «Вона може бути викликана низкою чинників, наприклад, масовим скупченням людей. Безумовно, ми заздалегідь забезпечуємо додаткові ємності мережі за допомогою спеціального обладнання і точкових налаштувань мережі на час заходу. При цьому всі вони працюють у рамках того спектру, який є у оператора. Якщо фізично кількість активних користувачів перевищує ємність такого спектру, то забезпечити максимальною швидкістю абсолютно всіх клієнтів у даній точці оператор не зможе».

Як же аналогічні дані держсистеми допоможуть операторам? Mind попросив фахівців УДЦР пояснити це на прикладі кількох ситуацій. Припустимо, система виявила:

-збій мережі;
-відсутність (дуже низьку швидкість) інтернету в певній точці -міжнародної траси; -різке падіння швидкості в центрі міста під час масових святкувань чи мітингу.

В УДЦР зізналися, що система не усуватиме проблеми якості та не буде миттєво реагувати на погіршення показників. «Вона стане фіксувати рівні досягнутих показників якості за результатами вимірювань і їхньої обробки. У операторів є свої системи діагностики, які відстежують критичні зміни стану мережі», – відповідає Гулько.

Навіщо тоді проводити моніторинг? Його матеріали будуть використовуватися держнаглядом НКРЗІ під час перевірок, кажуть в УДЦР. Іронія в тому, що телеком-регулятор і до запуску системи мав доступ до періодично замірюваних параметрів.

InternetUA

https://internetua.com/

Новости по теме
TikTok наблюдает за пользователями, даже если у них нет аккаунта.

TikTok наблюдает за пользователями, даже если у них нет аккаунта.

2020 год был годом TikTok. Хотя платформа социальных медиа уже была популярной до конца 2018 года, ничто не могло увеличить базу пользователей быстрее, чем наше желание отвлечься на самоизоляции. Однако знали ли вы, что TikTok наблюдает за вами?

InternetUA

Google заказала более 100 тыс. солнечных панелей для офисов в Калифорнии

Google заказала более 100 тыс. солнечных панелей для офисов в Калифорнии

Компания Google продолжает активно развивать направление «зелёной» энергетики: как сообщают сетевые источники, американский IT-гигант заказал крупную партию солнечных панелей у хорватского поставщика Solvis.

InternetUA

Назван вероятный покупатель смартфонного подразделения LG.

Назван вероятный покупатель смартфонного подразделения LG.

Издание Business Korea опубликовала материал, в котором назвала вероятного покупателя смартфонного подразделения южнокорейской компании LG. Так, согласно данным источников, купить этот бизнес вызвался вьетнамский конгломерат Vingroup Co.

InternetUA

Механизм субсидирования ЖКУ: почему тарифы нельзя сделать низкими для всех.

Механизм субсидирования ЖКУ: почему тарифы нельзя сделать низкими для всех.

Кабинет министров Украины - ограничил максимальную цену на газ и его доставку для населения, а также установил тариф на электроэнергию, одинаковый для всех бытовых потребителей. Однако украинцы всё равно опасаются сумм в новых платёжках 2021-го го...

1

Новости 22:00 за 23 января 2020 года

Новости 22:00 за 23 января 2020 года

00:00 Смотрите в этом выпуске: 00:22 В 50 тысяч долларов злоумышленники оценили жизнь сотрудника Службы безопасности Украины. 01:18 Россия будет чётко определена страной-агрессором в украинском законодательстве. Об этом сообщил вице-премьер-минист...

1

Из Сирии в Германию. Истории преподавателей-мигрантов - Документальный фильм Би-би-си

Из Сирии в Германию. Истории преподавателей-мигрантов - Документальный фильм Би-би-си

Во время миграционного кризиса Германия приняла у себя миллионы людей, бежавших от войн и репрессий. Среди беженцев немало квалифицированных специалистов, в том числе, преподавателей. Но смогут ли они вернуться к преподаванию в Германии, где на се...

Александр Ткаченко приглашает всех книголюбов присоединится к флешмобу #Читай_Достигай.

Александр Ткаченко приглашает всех книголюбов присоединится к флешмобу #Читай_Достигай.

"Читай-достигай" — всеукраинскую акцию под таким названием проводит Украинский институт книги и Министерство культуры и информационной политики Украины. Суть проекта в том, что авторитетные украинцы рекомендуют книги, которые сформировали их созна...

СБУ разоблачила агента Кремля: все подробности

СБУ разоблачила агента Кремля: все подробности

Служба Безопасности Украины разоблачила агента, который работал на российские спецслужбы и незаконные вооружённые формирования на Донбассе. Его заданием была дестабилизация ситуации в Украине. По данным следствия, агент под псевдонимом "Джигурда" ...

5 1

Умер легендарный журналист Ларри Кинг

Умер легендарный журналист Ларри Кинг

В США в возрасте 87-ми лет умер легендарный журналист, радио- и телеведущий Ларри Кинг. В начале января его госпитализировали с COVID-19 в больницу Лос-Анджелеса. Сердце журналиста остановилось сегодня утром. _______________________________ Телека...

1