InternetUA

https://internetua.com/

SpaceX та вчені дійшли згоди про зниження впливу Starlink на астрономію.

Із запуском космічного телескопа Джеймса Вебба, як і попереднього космічного телескопа Хаббла, космічна астрономія привертає багато уваги, але наземні обсерваторії є справжніми робочими конячками космічної науки, і вони мають справді велику проблему: супутники. Зокрема, проблема полягає в різних способах, якими супутники можуть заважати спостереженням, будь то радіо, оптичні чи інфрачервоні. Щоб допомогти пом’якшити ці проблеми, Національний науковий фонд (NSF) і SpaceX, оператор швидкозростаючої інтернет-супутникової мережі Starlink, дійшли згоди, яка, як вони сподіваються, зменшить перешкоди астрономам у дедалі більшому нічному небі, згідно з заявою NSF.

Для наземних спостережень навколоземних об’єктів, далеких зірок, туманностей і галактик потрібні віддалені місця з незабрудненим нічним небом, але вони також потребують тривалого часу експозиції, коли оптичні лінзи збирають світло протягом кількох секунд або навіть хвилин, щоб накопичити достатньо віддаленого світла, щоб створити зображення.

Коли супутник, який пролітає повз, перетинає це поле спостереження, те, що для людини-спостерігача виглядає як одна точка рухомого світла, стає смугою на небі для телескопа, псуючи зображення, яке намагалися отримати астрономи. Дослідження 2022 року в The Astronomical Journal Letters показало, що 5301 супутникова смуга виявилася в архівних спостереженнях, зафіксованих на Zwicky Transient Facility в Каліфорнії в період з листопада 2019 року по вересень 2021 року.

«У 2019 році 0,5% сутінкових зображень постраждали, а зараз майже 20%», — сказав Пшемек Мроз, колишній докторант Каліфорнійського технологічного інституту та провідний автор дослідження, у заяві Каліфорнійського технологічного інституту, опублікованій у січні 2022 року.

Щоб пом’якшити це, SpaceX вже почала працювати над модернізацією своїх супутників Starlink другого покоління, включаючи захист від сонячних батарей, діелектричну дзеркальну плівку та новий вид чорної фарби для своїх супутників, яка, як сподівається, зменшить яскравість.

SpaceX також погодилася розглянути, наскільки лазери, які NSF використовує для покращення зору своїх приладів, справді впливають на роботу супутника, якщо взагалі є. Обсерваторії вимикали свої лазери щоразу, коли поблизу був супутник Starlink, але в цьому більше не буде необхідності, згідно із заявою.

SpaceX розв’язувати проблеми радіоастрономів, а також оптичних. Компанія погодилася на низку координаційних заходів, оскільки супутники Starlink використовують радіодіапазон, дуже близький до того, який використовується в радіоастрономії. Крім того, компанія погодилася вивчити вплив терміналів Starlink, розташованих поблизу Very Large Array у Нью-Мексико та обсерваторії Грін-Бенк у Західній Вірджинії.

(Враховуючи віддаленість радіооб’єктів, навколишні громади історично були недостатніми, коли мова зайшла про високошвидкісний доступ до Інтернету, проблема, яку Starlink конкретно назвала причиною своєї супутникової мережі в першу чергу.)

SpaceX і NSF також домовилися тісніше співпрацювати в майбутньому, щоб розв’язувати проблеми астрономічного товариства, оскільки виникають нові проблеми, оскільки супутникове угруповання Starlink стає ще більшим.

«Ми готуємо основу для успішного партнерства між комерційними та громадськими зусиллями, що дозволяє важливим науковим дослідженням процвітати разом із супутниковим зв’язком», — сказав у заяві директор NSF Сетураман Панчанатан.

Підбір кольорів для сайту – важлива частина процесу розробки веб-дизайну. Кольори можуть впливати на сприйняття користувача сайту, настрій і асоціа...
Останні новини
Президент МОК снова настаивает на участии российских спортсменов в Олимпиаде-2024.

Президент МОК снова настаивает на участии российских спортсменов в Олимпиаде-2024.

Президент Международного олимпийского комитета (МОК) Томас Бах снова призвал «разделять политику и спорт», защищая план МОК допустить российских и белорусских спортсменов на Олимпиаде Париже в 2024 году.

Крым.Реалии

Срочно! Орки сбежали из Новой Каховки - сенсация от Генштаба.

Срочно! Орки сбежали из Новой Каховки - сенсация от Генштаба.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #новаякаховка #украина #всу #херсон UA - Російські війська залишили окуповану Нову Каховку (Херсонська область) – інформацію офіційно підтвердив Генштаб ЗСУ. ...

Максакова резко прошлась по путинистке Канделаки

Максакова резко прошлась по путинистке Канделаки

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #канделаки #пропаганда #рф UA - Канделакі капітально прорахувалася, вважає колишня депутатка Держдуми Марія Максакова, яка розповіла, як пропагандистка з підс...

2 1

9 день протестов во Франции против повышения пенсионного возраста.

9 день протестов во Франции против повышения пенсионного возраста.

Протестующие останавливают движение поездов при помощи чучела президента Макрона, на улицах горит мусор, транспорт работает с перебоями, а пассажирам аэропорта Шарль-Де-Голль приходится идти к терминалу, потому что подъезды заблокированы протестую...

«Мразь, но своя». Тизенгаузен разъяснил, зачем Кремлю пропагандисты

«Мразь, но своя». Тизенгаузен разъяснил, зачем Кремлю пропагандисты

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #рф #армия #гиркин #тизенгаузен UA - Ціла армія пропагандистів Кремлю потрібна для того, щоб пояснити поразку у війні. Чому в РФ вже не має часу вирощувати но...

Разговор окончен. США объявили аукцион по сдаче Путина. При чем тут Китай?

Разговор окончен. США объявили аукцион по сдаче Путина. При чем тут Китай?

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #россия #путин #китай #сша UA - Що показав візит до Москви Сі Цзіньпіна та чому США дали сигнал російським олігархам, надавши можливість "здати" Путіна? Своєю...

ВСУ в Крыму и протесты мобиков - Пионтковский выдал план свержения Путина.

ВСУ в Крыму и протесты мобиков - Пионтковский выдал план свержения Путина.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #пионтковский #фейгин #путин #всу #крым UA - Політолог і публіцист Андрій Піонтковський @Andrei_Piontkovsky в ефірі @FeyginLive розповів, які події спричинять політичн...

1 16